RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#190446  Szerző: djlacee

100% vélemény: szerintem Balázsék mindig csak egy vacak Bumeráng másolat voltak. Change my mind.
 #190445  Szerző: Adam

gyuri133 írta: 2021.03.09. 15:42 Egyetértek Adam-mal, kb. 20 éve minden normális kerrádióban alap, hogy reggel show-műsor van. És Balázsék ezt a műfajt nagyon magas szinten művelik, nem hiába piacvezetők 2009 óta. Aki hallgatja, tudja, hogy profi szakmai háttér van mögötte, és minden adásra felkészülnek. Sokan mondogatják azt a baromságot, hogy nincsenek témáik, csak röhögésből áll az egész műsor. Aki ezt mondja, vagy nem hallgatta a műsort soha, vagy hazudik. Mindig van egy téma, amihez hozzászólhatnak a hallgatók is, interjúk, játékok, stb.
Teljes mértékben egyetértek veled. Egy profi csapattal dolgoznak, akik 10 éve együtt dolgoznak, tudják hogy kell reggeli show műsort készíteni. A szerep elosztás is olyan amilyennek lennie kell, van egy domináns szereplő (ez Balázs) és a másik kettő pedig Balázzsal és egymassal is teljesen ellentétes karakter, akik a felhozott témákat a maguk szemszögéből kommentálják, dolgozzák fel. A Retron ezt az egyensúlyt valahogy nem érzem, van egy sokkal dominansabb Bochkor, és inkább Lovász szivatasara van kihegyezve a műsor. De ettol még jó az is! De nekem a Balazsek jobban bejön, ez persze magánvélemény.

Ossz Hallgatottságban valószínűleg a Retro Bocskorékkal megelőzte Balazsekat, de ez inkább a vételkörzet miatt van, illetve itt is lehet trükközni hogy éppen melyik korcsoportban vagy melyikben nem!
gyuri133 írta: 2021.03.09. 15:42 A zene pedig azért kevesebb, mint a petőfin, retrón, stb. mert a helyi reklámblokkok, amiknek a nagy része helykitöltő önpromóció, sok időt elvesznek. Mindenki jobban örülne, ha ezt az időt zene töltené ki, de a hálozatos rádiózás ezzel jár. Majd ha megnyerik a 89.5- öt, akkor remélhetőleg átminősítik országossá, és akkor több zene lesz.
Igazából annyival kevesebb a zene, mint korábban, hogy van az új 10 perces központi hirblokk. Ennyi. Ami egyébként nagyon hasznos, és mióta Hunyad Ákos szerkeszti, jó is! De a 15 perces hirblokk már a Class FM esetén is megvolt 6:30-kor.

A halozatos rendszer miatt pedig nincs kevesebb zene, több reklám szerintem, sőt inkább ellenkezőleg: itt vidéken 2 freki vetelkorzetében autózók reggelente, itt úgy néz ki a menetrend, hogy 6:30-kor vége a Megszólalásnak, jön egy rövid reklám, majd egy zene. Ezalatt a zene alatt a 96,4-en további reklám megy, illetve lehet hogy par vidéki frekvencián is. De nálunk zene. Majd 6:35 körül jön egy rövid helyi hirblokk, utanna meg a hosszabb központi.
 #190444  Szerző: shadoe

tomee írta: 2021.03.09. 19:20 Az emberek bizonyos részénél a pisi-kaki humor időkénti kötelező jellegű behozatala veri ki a biztosítékot, illetve az, hogy ez a dolog nyakon van öntve még egy olyan megidealizálással is, hogy "de hát az embereknek erre van igénye", ami egy nonszensz. Ez a gondolkodás valószínűleg Balázs kereskedelmi tévés múltjából fakad, de ez egy baromság, nem kell minden primitív ösztönt a legnagyobb természeteséggel kiszolgálni.

A műsor ettől még zömével nem erről szól, és amúgy valóban jó, de ez egyáltalán nem hiányzik belőle.

A másik adón Bochkor a saját demagóg természetével dolgozza fel a mindennapok témáit, nagyjából úgy, mint amikor egy kocsmában a legnagyobb dumás csávó elkezdi a világot magyarázni a hallgatóságának, akiknek amúgy sincs véleményük semmiről, ezért bármit elhisznek annak, aki dekódolja számukra az amúgy összetett világot 1-2 frappáns mondatban. És még ezt élvezik, valamint rendkívül hálásak is. Szemben ott ül vele az amúgy értelmiségi körökben is otthonosan mozgó Lovász, akit még jól körbe is röhögnek, amikor megprobálja árnyaltabb aspektusba hozni a témákat.

Nagyjából most ez reggeli műsor tekintetében a felhozatal.
A reggeli műsorokat illetően számomra a Te véleményed áll hozzám a legközelebb. Nem szeretnék erről nyilatkozni többet, én, amikor még a R1 katasztrófa volt zeneileg, hallgattam néha Balázsékat, sőt a Class Fm-es korszakban is elvétve. Ez igaz volt a Petőfire is, amikor még úgy hívták a reggeli műsor felelősét, hogy Buda Marci. Ez mára nálam teljesen megfordult, évek óta egyáltalán nem hallgatok reggeli műsorokat, sőt eszem ágában sem lenne akár foglalkozni is bármelyikkel, ellenben hallgatom a zenét, és ez nyilván nem véletlen. A reggeli felhozatalt tehát szerintem elég jól kielemezted, ez van, én írnék a zenéről akkor. Szerintem a zenei felhozatal már korántsem ennyire vészes. Én ugyan nagy kritikusa voltam a 2020 előtti Rádió 1-nek, most meg a Petőfit savazom néha, de azt nem mondhatom, hogy alapvető zenei trendektől, slágerektől fosztanának meg minket, mert ha a kettőt együtt nézzük a helyiekkel, nem lehet azt mondani, hogy ne lenne a világ popzenei termésének legjava elérhető Mo.-n. A helyzet nagyságrendekkel jobb, mint akár 1-2 évvel ezelőtt, és ezért valamennyi rádió - a hibáival együtt is - tett valamit. Ki többet, ki kevesebbet. Véleményem szerint a R1 tette a legtöbbet, de ez csak egy szubjektív vélemény.
 #190443  Szerző: tomee

Az emberek bizonyos részénél a pisi-kaki humor időkénti kötelező jellegű behozatala veri ki a biztosítékot, illetve az, hogy ez a dolog nyakon van öntve még egy olyan megidealizálással is, hogy "de hát az embereknek erre van igénye", ami egy nonszensz. Ez a gondolkodás valószínűleg Balázs kereskedelmi tévés múltjából fakad, de ez egy baromság, nem kell minden primitív ösztönt a legnagyobb természeteséggel kiszolgálni.

A műsor ettől még zömével nem erről szól, és amúgy valóban jó, de ez egyáltalán nem hiányzik belőle.

A másik adón Bochkor a saját demagóg természetével dolgozza fel a mindennapok témáit, nagyjából úgy, mint amikor egy kocsmában a legnagyobb dumás csávó elkezdi a világot magyarázni a hallgatóságának, akiknek amúgy sincs véleményük semmiről, ezért bármit elhisznek annak, aki dekódolja számukra az amúgy összetett világot 1-2 frappáns mondatban. És még ezt élvezik, valamint rendkívül hálásak is. Szemben ott ül vele az amúgy értelmiségi körökben is otthonosan mozgó Lovász, akit még jól körbe is röhögnek, amikor megprobálja árnyaltabb aspektusba hozni a témákat.

Nagyjából most ez reggeli műsor tekintetében a felhozatal.
 #190441  Szerző: gyuri133

Egyetértek Adam-mal, kb. 20 éve minden normális kerrádióban alap, hogy reggel show-műsor van. És Balázsék ezt a műfajt nagyon magas szinten művelik, nem hiába piacvezetők 2009 óta. Aki hallgatja, tudja, hogy profi szakmai háttér van mögötte, és minden adásra felkészülnek. Sokan mondogatják azt a baromságot, hogy nincsenek témáik, csak röhögésből áll az egész műsor. Aki ezt mondja, vagy nem hallgatta a műsort soha, vagy hazudik. Mindig van egy téma, amihez hozzászólhatnak a hallgatók is, interjúk, játékok, stb. A zene pedig azért kevesebb, mint a petőfin, retrón, stb. mert a helyi reklámblokkok, amiknek a nagy része helykitöltő önpromóció, sok időt elvesznek. Mindenki jobban örülne, ha ezt az időt zene töltené ki, de a hálozatos rádiózás ezzel jár. Majd ha megnyerik a 89.5- öt, akkor remélhetőleg átminősítik országossá, és akkor több zene lesz.
 #190433  Szerző: Adam

Béci09 írta: 2021.03.05. 12:48 A Balázsék műsorról már többször elmondtam a véleményemet, úgyhogy azt most nem ecsetelném. Az, hogy egy zenei rádió reggeli sávjában még a Kossuthnál is kevesebb zene van, és még azt a keveset is lekeverik, önmagában is eléggé szakmaiatlan dolog. Egyébként szerintem most már nyugodtan ki lehetne őket rúgni. Régen ők vitték a hátukon az egészet, mert a R1 rotációja annyira gyenge volt, hogy gyakorlatilag csak azok hallgatták, akik lusták voltak eltekerni a balázsék után, de mostanra szerintem javult annyit, hogy nem vérezne el a rádió, ha a balázsék megszűnne. Nyilván vagy két hétig menne a hőbörgés a facebookon, talán még a hallgatottság is megcsappanna egy kicsit, de hosszú távon nem okozna gondot. Sajnos a kommunikációjuk nem ebbe az irányba mutat, napközben is egyre agresszívebben promózzák azt a "műsort", sajnos, bár ritkábban, de vannak bejátszások is, meg ott van a music menu elején az a mondat, amit a pokolba kéne száműzni: "balázsék minden hétköznap reggel beindítják a napodat" - hát az enyémet biztos nem :vomit:
Ismerjük a véleményedet Balazsekrol, persze leírhatod minden masnap egy kicsit más szemszögből, vagy minden harmadnap más szakmai háttérbe csomagolva, de kicsit unalmas már 😀
Orszagosnak tekinthető radio, ez a fajta show-műsor ami egy ilyen rádióba való. A Retro és a Petofi is zenei radio, A reggeli műsor is ugyanez, csak más személyekkel. 2 óra szöveg a többi zene, hírek stb. És a témák is teljesen hasonlóak.

Ertem, hogy utalod őket, de teljesen felesleges szakmai érveket keresgélni ez mögé, mert nincsenek. akkor ne hallgasd, mert most úgy látom, annyira mégsem utalod, mert mégiscsak hallgatod. 😀
 #190432  Szerző: Béci09

Adam írta: 2021.03.08. 20:47
Béci09 írta: 2021.03.07. 20:09 Most mondta Hamvai, hogy holnaptól konzervek lesznek a mixműsorok (legalábbis a DS biztosan), A KORLÁTOZÁS MIATT. Én vagyok a hülye, hogy nem látok összefüggést a kettő között? :D
Konkrétan ezt én sem ertem. A tavaszi első hullám alatt, aztán szeptembertől a második hullám alatt sokáig otthonról készítették a műsort. Tavasszal szabadon választható volt a home office-stúdió, akkor szinte mindenki home officeba menekült. Hamvai szinte mindig bent volt, a másik két jómadár inkább otthonról nyomta. Szeptembertől amikor még nem volt semmiféle korlátozás, a bulik viszont ezerrel mentek, és nyilvánvaló volt hogy ezek a covid melegágyai, egyszerűen hazazavarták őket, az összes többi DJ-vel együtt.
Nem ertem, hogy ezt miért nem lehet most megoldani.
Na, most mégis élőben megy a DS a stúdióból, viszont délután Begi mixe felvételről ment, Györke Attis pedig a borzalmas hangminőségből ítélve otthonról csinálta a műsorát, mert egy műsorvezető, aki egyedül ül egy stúdióban, biztos hatalmas járványügyi kockázatot jelent... Balázsék bezzeg bemehettek, mert hát az idióta klímás játék nem maradhat el... Valahogy úgy érzem, hogy mindig, minden tekintetben fejetlenség van ennél a rádiónál.
 #190431  Szerző: Adam

Béci09 írta: 2021.03.07. 20:09 Most mondta Hamvai, hogy holnaptól konzervek lesznek a mixműsorok (legalábbis a DS biztosan), A KORLÁTOZÁS MIATT. Én vagyok a hülye, hogy nem látok összefüggést a kettő között? :D
Konkrétan ezt én sem ertem. A tavaszi első hullám alatt, aztán szeptembertől a második hullám alatt sokáig otthonról készítették a műsort. Tavasszal szabadon választható volt a home office-stúdió, akkor szinte mindenki home officeba menekült. Hamvai szinte mindig bent volt, a másik két jómadár inkább otthonról nyomta. Szeptembertől amikor még nem volt semmiféle korlátozás, a bulik viszont ezerrel mentek, és nyilvánvaló volt hogy ezek a covid melegágyai, egyszerűen hazazavarták őket, az összes többi DJ-vel együtt.
Nem ertem, hogy ezt miért nem lehet most megoldani.
 #190423  Szerző: shadoe

Snake05 írta: 2021.03.07. 16:00 A Beautiful madness-t is "jókor" kezdik el játszani... Előre szólok, hogy a Jerusalema-t meg jövő hónapban teszik majd a rotációba, és természetesen újdonságként fogják bekonferálni. Azért sokkal jobb már a helyzet, mint Bertók alatt, amikor minden dalt legalább fél éves késéssel sikerült felfedezniük, de néha még mindig "elalszik" a zenei szerkesztő.

Ezeket az új magyar zenéket meg záros határidőn belül ki kéne irtani a rádióból, mert borzalmasak. Lassan már a Petőfi magyar zenéi is hallgathatóbbak, mint a R1-esek. Ha ennyire nincsenek normális újdonságok, akkor inkább játsszák az elmúlt 4-5 év ismert, bejáratott magyar dalait. Pl. Follow the flow: Nem tudja senki, Maradok távol, Anyám mondta; Halott Pénz: Amikor feladnád, Hajtól szívig; New Level Empire: Beléd fulladnék, Odafuthatnánk; Majka: Mindenki tácol, Füttyös; Freddie: Csodák; Horváth Tamás: Meggyfa; Byealex/Lotfi Begi: Bababo; Honeybeast: Így játszom, Ego; Wellhello: Odaút, Nem olyan lány, Sokszor volt már így; Dr. BRS/Fekete vonat/Halott Pénz: Hol van az a lány, stb... Ezeket sokkal szívesebben hallgatnám akár napi szinten is, mint a noname, gyengus újdonságokat. Nem is értem, hogy miért kísérleteznek ezzel.
Nekem az a benyomásom, hogy a R1 és a Petőfi szeretik cserélgetni egymás "hülyeségeit", persze itt sok jó szám is helyet cserél, ezért az idézőjel. A Petőfi átlopta a Hypnotised-t, a The Business-t, vagy tavaly a My Life Is Goin' On-t a R1-től, sőt az Ava Max és Mabel-számokat is előbb kezdték játszani, ellenben a R1 a OneRepublic-ot, a Sam Smith-számokat szereti ellopni a Petőfitől, persze szigorúan akkor, amikor már odaát kitelt a szám becsülete. De fordítva is, a Petőfi is óriási késésekkel adja a R1-ben felkapott számokat. Külön zavaró, hogy sokszor a petőfis verziók tele vannak indokolatlan, a számot alaposan roncsoló idióta rapbetétekkel, lásd Kings & Queens vagy az előbb említett The Business. Egy biztos, a R1-nél sokkal jobban figyelik a slágerlistákat (erre sokszor utalás is történik pl. Gerinél), az atom slágerek mellett sose mennek el (lásd Lemonade, Watermelon Sugar, Olivia Rodrigo), míg a Petőfin az a szerkesztési színvonal, hogy pont ezeket szeretik elkaszálni a no-name zenék javára. A magyar számok minőségét szerintem elég jól érzed, a listád a valóban trendi, számomra is a többségében jó zenéket tartalmazza, én még KSA-val egészíteném ki, de amúgy rendben van.
 #190421  Szerző: Béci09

Most mondta Hamvai, hogy holnaptól konzervek lesznek a mixműsorok (legalábbis a DS biztosan), A KORLÁTOZÁS MIATT. Én vagyok a hülye, hogy nem látok összefüggést a kettő között? :D
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 830