RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#190419  Szerző: Snake05

A Beautiful madness-t is "jókor" kezdik el játszani... Előre szólok, hogy a Jerusalema-t meg jövő hónapban teszik majd a rotációba, és természetesen újdonságként fogják bekonferálni. Azért sokkal jobb már a helyzet, mint Bertók alatt, amikor minden dalt legalább fél éves késéssel sikerült felfedezniük, de néha még mindig "elalszik" a zenei szerkesztő.

Ezeket az új magyar zenéket meg záros határidőn belül ki kéne irtani a rádióból, mert borzalmasak. Lassan már a Petőfi magyar zenéi is hallgathatóbbak, mint a R1-esek. Ha ennyire nincsenek normális újdonságok, akkor inkább játsszák az elmúlt 4-5 év ismert, bejáratott magyar dalait. Pl. Follow the flow: Nem tudja senki, Maradok távol, Anyám mondta; Halott Pénz: Amikor feladnád, Hajtól szívig; New Level Empire: Beléd fulladnék, Odafuthatnánk; Majka: Mindenki tácol, Füttyös; Freddie: Csodák; Horváth Tamás: Meggyfa; Byealex/Lotfi Begi: Bababo; Honeybeast: Így játszom, Ego; Wellhello: Odaút, Nem olyan lány, Sokszor volt már így; Dr. BRS/Fekete vonat/Halott Pénz: Hol van az a lány, stb... Ezeket sokkal szívesebben hallgatnám akár napi szinten is, mint a noname, gyengus újdonságokat. Nem is értem, hogy miért kísérleteznek ezzel.
 #190410  Szerző: knoskamatee

és a félegyházit is lehetne javítani. borzalmas! folyamatosan ugrál a hang, van hogy teljesen elmémul. valamint maga az adó is döglődik, folyamatosan gyengül a jel is. örülök ha a zajból kiszedem, pedig néha jött sztereó is. :/
 #190408  Szerző: potyi

Mikor tervezik javítani a miskolci és balatoni adások hangminőségét? Még mindig vállalhatatlan...
 #190402  Szerző: Béci09

A Balázsék műsorról már többször elmondtam a véleményemet, úgyhogy azt most nem ecsetelném. Az, hogy egy zenei rádió reggeli sávjában még a Kossuthnál is kevesebb zene van, és még azt a keveset is lekeverik, önmagában is eléggé szakmaiatlan dolog. Egyébként szerintem most már nyugodtan ki lehetne őket rúgni. Régen ők vitték a hátukon az egészet, mert a R1 rotációja annyira gyenge volt, hogy gyakorlatilag csak azok hallgatták, akik lusták voltak eltekerni a balázsék után, de mostanra szerintem javult annyit, hogy nem vérezne el a rádió, ha a balázsék megszűnne. Nyilván vagy két hétig menne a hőbörgés a facebookon, talán még a hallgatottság is megcsappanna egy kicsit, de hosszú távon nem okozna gondot. Sajnos a kommunikációjuk nem ebbe az irányba mutat, napközben is egyre agresszívebben promózzák azt a "műsort", sajnos, bár ritkábban, de vannak bejátszások is, meg ott van a music menu elején az a mondat, amit a pokolba kéne száműzni: "balázsék minden hétköznap reggel beindítják a napodat" - hát az enyémet biztos nem :vomit:
 #190400  Szerző: Adam

noartist írta: 2021.03.05. 08:13 Úgy tűnik, itthon az a szakma csúcsa, ha egy morning show műsorvezetői a rádió zenéi alá fingós effekteket raknak, vagy lekeverik a szám közepén.
Mondták is tegnap vagy tegnapelőtt, hogy annyi a reklám és a promóció, plusz nemrég bejött ez a 10 perces hírblokk is, hogy néha megesik, hogy lekeverik a zenét. Nem látok vele problémát, napközben úgyis meg lehet hallgatni még 5x...
 #190397  Szerző: noartist

Úgy tűnik, itthon az a szakma csúcsa, ha egy morning show műsorvezetői a rádió zenéi alá fingós effekteket raknak, vagy lekeverik a szám közepén.

Őszintén kíváncsi vagyok, mit szól ehhez a rádió vezetése, és hogy ezért miért nem kaptak még egy tisztességes lebaszást. De szerintem már ideje lenne megfontolni a reggeli sáv reformját is.
 #190380  Szerző: shadoe

Béci09 írta: 2021.03.02. 10:51 Igen, arra a hurrikánra gondolok, szerintem nagyon sz*r, Begi többi dalának a színvonalát még csak meg sem közelíti, és ezen semmilyen DJ remixe sem tud segíteni. A Sunglasses in the house mashup viszont nagyon jó lett, nem tudom ezt pl. miért nem teszi rotációba Juhász, ha már Nigelstately meg Willcox mehet. És a DS TOP40-et is vissza kéne hozni, mert mióta megszűnt, nincs napi slágerlista (ill. a tiszttartó TOP 15 van, de gondolom, továbbra is a TOP 40-ükkel egy színvonalon áll). A WIM és a DS is kapna két órát, így lenne korrekt.
Nekem is hiányzik a DS Top 40, még a mostani, a réginél sokkal jobb rotációt is szépen kiegészíthetné. Esetleg gyorsabb lenne, és már játszanának olyan számokat, amik hetek múlva kerülnének át rotációba. Amúgy szerintem a 20-21 órás sáv még nem mixműsor sáv, elférne benne a lista, és méltó folytatása lenne a 18-20h közötti most már elég színvonalas zenei és üzenőműsornak. Nem tisztem megvédeni a Petőfit, de a Top 15-ök nagyon jók, folyamatosan frissül, és egészen más arculat, mint a Rádió 1-es zenei felhozatal, így a kettő nagyon jól kiegészíti egymást. A Petőfinél más gondok vannak, de abban a topikban erről már mélyrehatóan értekeztünk.
 #190373  Szerző: Béci09

Igen, arra a hurrikánra gondolok, szerintem nagyon sz*r, Begi többi dalának a színvonalát még csak meg sem közelíti, és ezen semmilyen DJ remixe sem tud segíteni. A Sunglasses in the house mashup viszont nagyon jó lett, nem tudom ezt pl. miért nem teszi rotációba Juhász, ha már Nigelstately meg Willcox mehet. És a DS TOP40-et is vissza kéne hozni, mert mióta megszűnt, nincs napi slágerlista (ill. a tiszttartó TOP 15 van, de gondolom, továbbra is a TOP 40-ükkel egy színvonalon áll). A WIM és a DS is kapna két órát, így lenne korrekt.
 #190365  Szerző: Adam

Béci09 írta: 2021.03.01. 19:38
Adam írta: 2021.03.01. 19:23 Szerintem nincsen semmi baj a 10 éves zenék jatszasaval. Ellenben azzal a viszonylag új magyar zenevel, amiben Knézy Jenő ordítja hogy olimpiai bajnok Magyarország, na azzal van. Botrány...
Az ordibálás rettenetes, nem értem, hogy miért a klippet adják le. A dal viszont a R1 többi magyar zenéjéhez képest szerintem egész jó, a "21", a "hurrikán" meg Berkes Olivér borzalmával viszont ki lehetne kergetni a világból, ha valamelyik megszólal, fél másodpercen belül elkapcsolok a R1-ről, és általában aznap már nem is térek vissza. Nem tudom ilyenekkel minek égetik magukat.
Adam írta: 2021.03.01. 19:23 A DS soha nem volt kétórás, így arra nem lehet VISSZAallni. Két órásra lehetne csökkenteni ebben egyetértünk...
Dehogynem volt, 2016-2019 között 20-22-ig volt a DS és 22-24-ig a djfactory. Szerintem te a WIM-re gondoltál.
Valóban a WIM-re gondoltam. Jó lenne ha rövidebb lenne, és helyette a DS lenne hosszabb. :)
A Gáspár Laci Majka féle hurrikánra gondolsz? Nekem egyébként nincs nagy gondom vele, különösen a Discoshit remix jó.
 #190361  Szerző: Béci09

Adam írta: 2021.03.01. 19:23 Szerintem nincsen semmi baj a 10 éves zenék jatszasaval. Ellenben azzal a viszonylag új magyar zenevel, amiben Knézy Jenő ordítja hogy olimpiai bajnok Magyarország, na azzal van. Botrány...
Az ordibálás rettenetes, nem értem, hogy miért a klippet adják le. A dal viszont a R1 többi magyar zenéjéhez képest szerintem egész jó, a "21", a "hurrikán" meg Berkes Olivér borzalmával viszont ki lehetne kergetni a világból, ha valamelyik megszólal, fél másodpercen belül elkapcsolok a R1-ről, és általában aznap már nem is térek vissza. Nem tudom ilyenekkel minek égetik magukat.
Adam írta: 2021.03.01. 19:23 A DS soha nem volt kétórás, így arra nem lehet VISSZAallni. Két órásra lehetne csökkenteni ebben egyetértünk...
Dehogynem volt, 2016-2019 között 20-22-ig volt a DS és 22-24-ig a djfactory. Szerintem te a WIM-re gondoltál.
  • 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 830