RADIOSITE Fórum

  • Best FM

 #193239  Szerző: p0tyi
 
Szerintem ebben a vokális arculatban van még 3-4 év, jól sikerült, és most illik talán a leginkább a rádióhoz. Ennél csak rosszabb lehet. Egyébként a #Bochkor című tévéműsorban Bochkor Gábor utalt rá, hogy Kovács Kokó István lett volna a reggeli műsorvezető a Besten (pontosabban a Retroval azonos cégcsoportba tartozó egyik rádiónál), de ez valamiért nem jött össze. Szóval gondolom vannak tervek.
 #193238  Szerző: almos629
 
Már a külföldi dalok közül is szólnak 1-2 évesek. Annyi a probléma, hogy egymás után lemegy 4-5 újabb dal, vagy ugyanennyi 90-es évekbeli, így teljesen kiszámíthatatlan a rádió, ami kereskedelmi szempontból nem a legjobb, de szerintem ezzel együtt is egyre jobb a playlist. Viszont az on-air arculatra egy felújítás ráférne, a hírbedet és a kickoff szignált le kéne cserélni, meg nem ártana egy női station voice Varga Gábor mellé.
 #193224  Szerző: tomee
 
Amúgy lassan kiismerve a dolgok menetét, simán el tudom képzelni, hogy a jövőben lesznek amolyan fő adók, mint a Retro meg a R1, és lesznek mellettük az internetes platformokra hajazó tematikus csatornák, műfajokra szabva, különösebb műsorvezetés és műsorok nélkül. A Best is lehetne ilyen, csak találják már ki, hogy mik akarnak lenni.

A fentiek alapján: a 103,9-re hogyhogynem ugyanonnan jött pályázat, mint a 92,9-re, ilyen módon szinte boritékolható, hogy a 96,4-gyel is ez fog történni (bár személy szerint továbbra sem értem, hogy hallgatói szempotból számszerűsítve mennyire van szükség R&B és Rock zenét játszó rádiókra a fővárosban), de ez a koncepció akár így működhetne is. Eleve esély sincs rá, hogy ezen a pályán külső szereplő rúgjon labdába.
 #193221  Szerző: p0tyi
 
Úgy tűnik a beadott pályázatokból, hogy marhaság volt, hogy a Best FM majd a 103.9-re költözik és rockadó lesz. Vagy ha volt is ilyen cél, szerintem ezt elvetették.

Simán be lehetne lőni a mai Retro és R1 közé a Bestet. Műsor meg szerintem egyáltalán nem kell. Van az elég máshol. Szerintem pont az a jó benne, hogy nincs.

Azt, hogy naponta változik, és igénytelen a zenei szerkesztés, én is észrevettem. Pl van, hogy óránként lemegy valamelyik Jetlag szám, de utána fél napig semmi. Néha belekeveredik a playlistbe a pár héttel ezelőtti, rockos “elhajlásból” ez az, aztán megint nincs rockzene órákig. Ez a kiszámíthatatlanság a fő baj szerintem is.
 #193220  Szerző: Snake05
 
Szerintem nem a pénzzel vagy a munkaerővel van a probléma, egyszerűen csak balfaszok, ezért nem tudják, hogy mi legyen a Best-tel. Most úgy tűnik, hogy a rock-ot elengedték és próbálnak ráálni az újabb zenékre úgy, hogy a R1 hallgatottságát ne bántsák, de ez is elég hülyén jön ki, hogy a szignálokban életünk legszebb korszakáról beszélnek, közben meg 2021-es magyar dalok is szólnak már. Az elmúlt két évben rohadt sokan írtuk már, hogy a legegyszerűbb az lenne, ha egy az egyben átvennék a debreceni playlist-jét, jó lenne, ha most már tényleg megahallaná a nagyfőni is. Óránként 2-3 újdonsággal nem fogják szétverni a R1 hallgatottságát, főleg, ha utóbbi még jobban eltolódik a Dance CHR format felé.
 #193217  Szerző: tomee
 
Szerintem nettó pazarlás, ami már lassan két éve a fővárosi frekvencián zajlik. Olyan, mintha sem a lóvé, sem az emberállomány nem lenne meg hozzá, hogy itt valaha igazán el tudjanak indulni. Arról nem is beszélve, hogy a Retro a repertoár bővítéssel, a nagyobb interaktivitásával, és a jobb vételi körzetével még azokat is elszívja innen, akik esetleg hallgatnák...
 #193210  Szerző: mlaszlo
 
Én nem igazán értem ami a Best FM-nél van most. Zajlik egy reklámkampány, tele vannak a lefedettségi területbe tartozó városok Best FM plakátokkal. A MOM parkba EB kitelepülés, jövő héttől VIP játék. Ehhez képest most aki ide kapcsol, az szinte minden nap más és más rádiót kap. Egyik nap rock zenei vonal van túlsúlyba, másik nap a 90-es évek, aztán jön egy váltás és a 2010 utáni zenék kerülnek előtérbe. Van mikor pop zenei nap van, van mikor a rock és rnb vonalat erőltetik. Mintha nem lenne zenei koncepció, hanem éppen amilyen kedve van a szerkesztőnek aki összeállítja a napi zenei listát.
Igazán furcsa hogy ez pont akkor zajlik, amikor a egy rádiót népszerűsítő kampány van folyamatban. Aki most idekapcsol, az leginkább egy kiszámíthatatlan rádiót kap, amin megy minden ami éppen sikerül.
 #193176  Szerző: p0tyi
 
Megint volt egy nagyobb zenei frissítés, háttérbe szorult a rock és az rnb vonal, most a 2005-2015 közti időszak van fókuszban, de maradtak 90-es évekbeli dalok is. A magyarok közül 1-2 éves dalok is bekerültek. Egyre inkább közelít a debreceni Best FM-hez és a Rádió M-hez a rotáció, amik ugyebár a cégcsoport részei, de jelenleg nincsenek hálózatban.

Egyébként a Budapest 103.9-et mint ismeretes, rockzenei, a Budapest 96.4-et pedig urban zenei stílusokkal írták ki kereskedelmi jelleggel. Gyanítom, a most háttérbe szorított rnb és rock "jelleg" majd "átkerül" ezekre. Nem lenne rossz, ha a Best maradna a 99.5-ön (bekapcsolva még pár új vidéki frekit a hálózatba), nem költözne sehova, és mellé még két új, tematikus rádió is indulna a fővárosban.
 #193147  Szerző: Pihe8
 
Pontosan , elnézést
 #193139  Szerző: Tomi76
 
Pihe8 írta: 2021.06.26. 21:27 Lepésnynél még megvolt :D
Vagy inkább Lepsénynél?
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 72