RADIOSITE Fórum

  • Best FM

 #198380  Szerző: p0tyi
 
Hát igen, a frekvenciakiosztás nagyon tré. A debreceni is összeakad a kékesi Retroval sajnos. :(

Egyébként egy gondolat a (központi) Besthez: 90-es, 2000-es évek a zenei fókusz, ez tök jó, viszont a magyar dalok többsége vadiúj. Ez azért elég nagy disszonancia szerintem. Üdvös lenne, ha bekerülne legalább dísznek a clockba óránként 1-2 újabb külföldi dal is. Nyilván olyan, ami a nagy tesó Rádió 1-el nem akad össze.

Meg lehetne több régebbi, 90-2000 körüli magyar zene is.
 #198377  Szerző: shadoe
 
Nem tudom, ki volt az a nagyokos, aki kitalálta, hogy Szolnokon feltétlenül a 102,4-re kell tenni a Best FM-et (ex-Amadeust), de azzal biztos nem számolt, hogy Kécskén a 102,2-es Aktív Rádió szétveri a szolnoki Best-et (ami amúgy azt se szereti túlzottan, hogy a 102,7-es kékesi Petőfi is túl közel van), konkrétan lehetetlenné téve a rádió vételét. Ami amúgy lehetséges lenne, ha normális helyről szólna, mert a 92,2-es szolnoki Aktív is gyönyörűen fogható egy okosan beállított antennával Kécskén is.
Biztos nem találtak jobb helyet ebben a "nagyon szűk" FM-sávban egy körzeti rádiónak, amit én csak onnan tudnék hallgatni - ha tudnék.
 #198303  Szerző: altermanus
 
asr27 írta: 2023.02.10. 10:31 Nézd, ha már az én pénzemen megy valami, ami " közszolgálati" jellegűként működik, akkor legalább olyan tartalom menjen rajta, amire igény is van. Mert, hogy a bartókot még kevesebben hallgatják, mint a dankót az 100%!
A vallasi rádiókat pedig szintén kevesebben.
Ha a Best és/vagy a Base menne a vallási rádiók jelenlegi frekvenciáin, vagy a danko frekvenciáin, még azért sem panaszkodnék, hogy "az én pénzemen megy". Mert igény lenne rá.
Biztos, hogy több hallgatója lenne, mint a jelenlegi bartóknak. Ha már veszteséges, akkor legalább kevésbé legyen veszteséges.
azzal egyetértek, hogy a Bartókot kevesebben hallgatják, mint a Dankót. De gondolni kell az idősekre, is, nem csak azt kell hajtani, hogy ,,én ezekre nem vagyok kíváncsi, hanem akkor csináljanak könnyűzenei rádiót". Értem én, hogy valakinek arra van szüksége, de valakinek meg arra van szüksége, hogy vallási műsorokat hallgasson. Nyilván kevesebben kíváncsiak rá. De én sem ütöm az asztalt, hogy most azonnal hozzák ide Körmendre a 103.9 rockot, mert az engem érdekelne, ,,le van ejtve a Körmend FM, tegyék a helyére a ROCKot" Valamilyen szinten értem is. Életembe csak 1 embert itt Körmenden, hogy állandó hallgatója lenne. De mégis tiszteletben tartom, hogy valaki őket hallgatja. Sőt ha már itt tartunk arra se lenne igény vidéken. Nagyobb megyeszékhelyen lehet, de egy Körmend méretű városban még rock fesztiválra sincs igény, ahogy elnézem az itteni közönséget. :troll:
Összefoglalva, lehet neked nincs rá igényed, de másnak lehet, hogy van.
 #198286  Szerző: p0tyi
 
Ebben igazad van. Ez Szalai Annamária (RIP) elmélete volt, hogy majd kulturáltabb lesz a magyar nép, ha bulvár kereskedelmi adók helyére vallási rádiókat rak. Hát sajna nem jött be, sőt, még soha nem volt ennyire prosztó a magyar. A vallási rádiók meg kb 5000 Ft-ért érnek el egy db hallgatót. Egyszerűbb, hatékonyabb és olcsóbb lenne, ha roadshowzni indulnának a papok-lelkészek, és mindenhova becsengetnének, mint Amerikában: "tudta-e, hogy Jézus megment?".

A Bartók nekem személy szerint fájna, de azért részben egyetértek. Ismét csak azt tudom mondani, hogy DAB+. Már időszerű lenne. Aztán akkor lehet okosabban gazdálkodni az FM-mel is.
 #198285  Szerző: asr27
 
Nézd, ha már az én pénzemen megy valami, ami " közszolgálati" jellegűként működik, akkor legalább olyan tartalom menjen rajta, amire igény is van. Mert, hogy a bartókot még kevesebben hallgatják, mint a dankót az 100%!
A vallasi rádiókat pedig szintén kevesebben.
Ha a Best és/vagy a Base menne a vallási rádiók jelenlegi frekvenciáin, vagy a danko frekvenciáin, még azért sem panaszkodnék, hogy "az én pénzemen megy". Mert igény lenne rá.
Biztos, hogy több hallgatója lenne, mint a jelenlegi bartóknak. Ha már veszteséges, akkor legalább kevésbé legyen veszteséges.
 #198284  Szerző: p0tyi
 
De a Dankó a te pénzedből megy és akkor terjeszkedik egyet, ha valamelyik csinovnyik úgy dönt, a Best és a Base meg a tőled korábban elszedett pénzből, immáron Lölő magánvagyonából és akkor terjeszkedik, ha üzletileg ez egy megfontolt lépés és kijárják az NMHH-nál. A nap végén ugyanaz a kettő, de azért mégis van egy nüansznyi különbség. Ahogy pl. aközött is van, hogy kutyaszarba, vagy emberszarba lépsz bele az utcán... persze nem sok, de van, mondjuk úgy, lélektani.

De a viccet félretéve, ez a 3 országos adó (Retro-R1-Petőfi) úgy ahogy eldöcög, hozza is a lóvét, le is harmadolták kb. a közönséget maguknak, minimális párhuzamossággal. Ennél több rádió szerintem egyszerűen nem tudna megélni, nem elég nagy ahhoz a magyar reklámpiac, sőt, rohamosan szűkül. És azért ez mégiscsak jobb helyzet, mint amikor volt egy Class FM és csoki. 3 több mint 1. (Ok, volt Music FM is... de csak az ország negyedén.)
 #198283  Szerző: asr27
 
Richmonde írta:Nem értem, esküszöm. Ritkán jövök már fel, de még mindig azt látni, hogy vannak itt olyanok, akik azt hiszik, hogy kártyán, vagy kockán nyerik frekvenciájukat a rádiók. Imádom azokat a kívánalmakat, hogy melyik rádió kellene melyik frekvenciákra, legyen itt Best, amott meg R1. De inkább oda tegyenek Base-t, mert ott már a pesti sistereg, A fórum évek óta nem változik... Szomorú.
Alapjába véve igazad van. DE! Megértem a fiatalembert, mivel olyan szinte megy bürokratikus úton a frekvenciák osztogatása, pazarlása, hogy az valami eszméletlen. Ha a dankó és a kossuth kap egy vételkörzetben több frekvenciát is, akkor ennyi erővel a Best, vagy a Base is kaphatna akár Keszthelyen is és minden nagy és közepes méretű városban egy-egy helyi frekvenciát.
A dankónak sincs nagyobb hallgatótábora, mint amekkora a Bestnek, vagy a Base-nek lenne egy közel országos lefedettség után.
De mint tudjuk, ebben az országban a fiatalok le vannak sz@rva, a nyugdíjasoknak pedig ki van nyalva az a bizonyos.
Azt is tudjuk, hogy ez miért van így. Azért mert a 60+os korosztály jelentős része fideszes, a 30 év alattiaknak pedig a 15-20 százaléka sem.
Ha rajtam múlna, az összes vallási radiót és a dankót is egy az egyben megszüntetném és a bartókot alakítanám át olyanná, hogy legyen rajta vallási tartalom és a dankón hallható zenék is ott legyenek hallhatóak. Rengeteg frekvencia szabadulna fel, mindenhol megtaláná mindegyik korosztály a számára megfelelő tartalmat.
 #198281  Szerző: csongorprodukcio
 
Richmonde írta: 2023.02.09. 22:10 Nem értem, esküszöm. Ritkán jövök már fel, de még mindig azt látni, hogy vannak itt olyanok, akik azt hiszik, hogy kártyán, vagy kockán nyerik frekvenciájukat a rádiók. Imádom azokat a kívánalmakat, hogy melyik rádió kellene melyik frekvenciákra, legyen itt Best, amott meg R1. De inkább oda tegyenek Base-t, mert ott már a pesti sistereg, A fórum évek óta nem változik... Szomorú.
16 éves kissrácról van szó, valószínűleg nem tudja, hogyan mennek a frenkvenciapályázatok, és most azzal tengeti napjait, hogy rádiókat vízionál frekvenciákhoz.
 #198280  Szerző: mihalylovics
 
VA1976 írta: 2023.02.09. 08:25 De a Megafon Rádió egy kisvárosias rádió, aminek inkább Keszthelyen kellene frekvencián szólnia a Rádió 1 helyett. A Váci 91.9 MHz-re egy körzeti rádió kellene, például a Best FM, a Sláger FM és a Sportrádió, bár a Sportrádiót nem hallgattam, mióta megújult, de gondolom az is körzeti Rádió.
oda pont a kisvárosi rádió hiányzik, a körzetiek szépen elszólnak odáig a fővárosból (mind a sláger, mind a best, de még a sport is fogható ott most is). az meg már tényleg nagyon jó kérdés, hogy mit keresne egy balassagyarmati rádió keszthelyen? (bár ebből a szempontból vác is necces, de az a freki nagyjából lefedi nógrád megye déli részét, ahol a sláger elnyomja a gyarmati 95.7-et, úgyhogy még bocsánatos a szitu)
 #198276  Szerző: Richmonde
 
Nem értem, esküszöm. Ritkán jövök már fel, de még mindig azt látni, hogy vannak itt olyanok, akik azt hiszik, hogy kártyán, vagy kockán nyerik frekvenciájukat a rádiók. Imádom azokat a kívánalmakat, hogy melyik rádió kellene melyik frekvenciákra, legyen itt Best, amott meg R1. De inkább oda tegyenek Base-t, mert ott már a pesti sistereg, A fórum évek óta nem változik... Szomorú.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 72