RADIOSITE Fórum

  • Best FM

 #192359  Szerző: Blauweiss
 
"https://index.hu/fomo/2021/05/14/radio- ... o-interju/

Kvázi rockrádió lesz, ha jól értem, Foo Fighters-szel, Junkies-szal meg Pinkkel. Meg a budapesti 103.9 is a pályázati kiírás alapján. Úgy, hogy eddig mindegyik rockrádió megbukott (oké, szarok voltak), rögtön most lesz 2 is, kereskedelmiként. Ezt csak én nem értem, vagy valami zavar van az erőben?"

Valóban érthetetlen. Most inkább játszik olyan zenéket, amire van vevőközönség, de nem szolgálják ki, úgymint a 90-es évek dancefloorja DJ Bobostól, Ice MC-stől, Haddaway-estől stb. Ha a Petőfi alternatívabb lesz, akkor a Best lehetne egy volt Danubiushoz hasonló poprádió. Ha a Rádió1 horizontja kitágul a 2000-2010-es évekig, akkor pedig a Best lehetne az igazi mai slágeres rádió. Ha a 103.9 rock lesz, akkor még egy dance rádió hiányzik a hazai zenei rádiós kínálatból. A Dankó lehetne egy 60+ korosztálynak szóló rádió 60-70 -es évek műsorsávjával, némi mulatóssal, kabaréval, jelenleg a lefedettséghez képest nem túl acélos a hallgatottsága. Ha két rockrádió lesz abba mind a kettő bele fog bukni, pedig egy megélhetne. És valóban egy igazi rocker nem a Pinktől fog lázba jönni.
 #192353  Szerző: csirbesz
 
Sivák írta: Több olyan előadó is van, amelyek „rádióbarát” vonalat képviselnek, sokan szeretik őket, mégis alulreprezentáltak a hazai rádiós kínálatban. Ilyen például (...) Pink...
köszi peti, feldobtad a napomat :lol: :lol: :lol:
 #192352  Szerző: DRoland
 
nermalcat írta: 2021.05.15. 08:43 Én ehhez már nem is fűzök semmit... :boldog: Amúgy a 103.9 az szarabb műszakilag, mint a 99.5, nem? :punch:
Észak felé rosszabb lenne, a 99.5 elszólt kicsit tovább, mint Érsekvadkert, a 103.9-el már szerintem Szendehely körül vagy hamarabb lenne gond a 104.0 Funradio miatt.
Amióta a 99.5 telephelyet váltott nem tudom meddig jó észak felé.
 #192350  Szerző: nermalcat
 
Én ehhez már nem is fűzök semmit... :boldog: Amúgy a 103.9 az szarabb műszakilag, mint a 99.5, nem? :punch:
 #192348  Szerző: tomee
 
https://media1.hu/2021/05/14/best-fm-ro ... B-IXChbYw0

"Egy általunk megkérdezett rádiós szakember azt is elmondta, a pályázati felhívás rendelkezései alapján a Sivák Péter által említett zeneszámok mind rockzenének minősülnek a pályázati kiírás szerint.

A szakember biztosra veszi, hogy a két dolog között komoly összefüggés van: meggyőződése, hogy Karas Monikáék a frekvenciát a Mészáros Lőrinc-közeli Best FM számára tartogatják. Várakozások szerint a Best FM-et is működtető, Mészáros Lőrinchez „igencsak közeli” cégcsoport elindul az FM 103,9 MHz-ért. Ennek előkészítésének tűnik az Indexnek adott Sivák interjú is."

Én mondjuk továbbra sem értem, hogy minek előre megtámogatni zeneileg a 103,9-et, ha csak nem arról van szó, hogy előre felmérik az igényeket, hogy az indulásra már kész koncepcióval kezdhessenek.

De ezek után már azon se lepődnék meg, ha majd annak idején a 96,4-re is ők fognak indítani valamit...
 #192347  Szerző: pavatomi
 
Én se nyúlnék a Best-hez, max úgy, hogy olyan playlistet csinálnék belőle, mint a debreceni. Na azt kéne, nem rockot belőle...
 #192344  Szerző: shadoe
 
Eleve kb. 30 évvel ezelőtt kezdődött a probléma az USÁ-ban, ahol elindult az ún. "format" rádiózás. Előtte jó 30 évig remekül elvoltak a Top 40 rádiók, játszottak is minden műfajt, és egészen a 90-es évek elejéig elég változatosak is voltak a slágerlisták. Aki azokban a zenékben nem találta meg a saját műfaját, legyen az rock, country, R'n'B, hip-hop vagy dance, az szerintem már saját magában keresse a hibát. Most viszont ránk köszöntött az új világ, amikor minden mű és szar, a nemzetközi zenei színtér nagyja a vállalhatatlan és igénytelen rap, a dögunalmas, lélektelen és nagyjából a 80-as évek eszement feldolgozásaiból élő és azt lopó, koncepciótlan elektronikus dögvész, és jó, ha ezen a piacon még megél pár énekelni még tudó, a harmóniát a zenében még ismerő és zenélni kreatívan is tudó együttes vagy előadó. Sajnos sokan már nincsenek. Majd amikor pár éven belül kiderül, hogy a mostani állapot már nem vezet sehova, és az embereknek a mostaninál is nagyobb hányada kezdi el leszarni a rádiókat, akkor lesznek itt majd szép nagy változások, és beigazolódik, hogy úgy volt az jó, ahogy régen volt. Majd még jobban visszatérnek a bakelitok, a CD, akár a kazetták. És nem az lesz a kérdés, hogy legyen -e rockrádió, hanem az, hogy hova tegyük a rockot vagy bármilyen igényes és maradandó zenét az akármilyen rádiónkban, hogy végre hallgassák. A folyamat már megindult a tévéknél, azokat már megverte a net, most a rádiók jönnek, én meg kivárom, mi lesz.
 #192339  Szerző: Glenn
 
A Best FM (szerintem) úgy jó, ahogy most van. Nyilván egyre inkább átfedésbe kerül a Retróval, ezért én megcserélném a célközönséget. A Retro lenne a 90-es és 2000-es zenék rádiója, a Best FM meg egy rétegrádió a régebbi slágerzenékkel. :)
Aztán persze lehet, hogy ez butaság (nem vagyok szakmabeli, csak lelkes érdeklődő), de egy hálózatos rockrádióban viszont végképp nem hiszek. Rockrádiót Budapesten lehetne indítani (a 103,9-en asszem az lesz), egy adóval elérhető egy-kétmillió ember. Ennek tíz százalékát érdekelné is, ez egy gazdaságilag is értékelhető közönség. Nem is igaz, hogy minden rockrádió megbukott, mert szarok voltak, mert csak egy valódi volt eddig, a Best Of Rock FM, ahol egészen más gondok voltak... ;)
 #192335  Szerző: tomee
 
potyi írta:https://index.hu/fomo/2021/05/14/radio- ... o-interju/

Kvázi rockrádió lesz, ha jól értem, Foo Fighters-szel, Junkies-szal meg Pinkkel. Meg a budapesti 103.9 is a pályázati kiírás alapján. Úgy, hogy eddig mindegyik rockrádió megbukott (oké, szarok voltak), rögtön most lesz 2 is, kereskedelmiként. Ezt csak én nem értem, vagy valami zavar van az erőben?
Kicsit az a benyomásom az interjú alapján, hogy Sivákék még mindig a sötétben tapogatóznak azzal kapcsolatban, hogy mit akarnak kezdeni a Best-tel, mert ami nem a Retro vagy a R1 az szinte bármi lehet... Most ezt a "gitáralapú zene, és gigantikus slágerek" dolgot is mintha csak úgy dobta volna a gép, a jóisten tudja, hogy amúgy valóban ez az irányvonal-e az, ami eddig pont hiányzott a másik kettő mellől.

(Nekem amúgy az a tapasztalatom az úgymond "true rocker arc" ismerőseim között, hogy náluk effektíve a BDPST Rock-nál kezdődik a tényleg igényesen összerakott rock zenei rádió, a 95,8 Rádió Rock-ot annak idején szinte mindegyikük körberöhögte, mert komolytalannak tartották azzal a koncepcióval, hogy "amiben gitár van, az már effektíve rock zenének tekinthető". )

Az elmúlt 15-20 év alapján mostanra már én is azt gondolom, hogy a főváros nem tud eltartani egy rock rádiót, mint ahogy egy dance rádiót sem, ez nem azon múlik, hogy csak "jól össze kéne rakni őket". Veszteségesként persze be lehet őket vállalni, de 1-2 év után jellemzően alább hagy a kezdeti lelkesedés.
 #192331  Szerző: potyi
 
https://index.hu/fomo/2021/05/14/radio- ... o-interju/

Kvázi rockrádió lesz, ha jól értem, Foo Fighters-szel, Junkies-szal meg Pinkkel. Meg a budapesti 103.9 is a pályázati kiírás alapján. Úgy, hogy eddig mindegyik rockrádió megbukott (oké, szarok voltak), rögtön most lesz 2 is, kereskedelmiként. Ezt csak én nem értem, vagy valami zavar van az erőben?
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 72