RADIOSITE Fórum

  • Best FM

 #193518  Szerző: Tomi76
 
mlaszlo írta: 2021.07.30. 06:07 A velencei adóval nem tudom mi történt éjszaka, de folyamatosan pattog most
https://drive.google.com/file/d/1i48UPY ... p=drivesdk
Ezt én is tapasztaltam. A Balatonra tartva autóval, a pesti frekiről a velenceire váltva jött ez a pattogás. Alig vártuk, hogy Székesfehérvárhoz érjünk, ahol végre jól szólt megint.
 #193468  Szerző: p0tyi
 
Szerintem tök rendben van a Best FM most, sikerült letisztítani zeneileg, illik hozzá az arculat, ennél több műsor nem kell. Talán esetleg egy ismertebb reggeli műsorvezető, de csak szólóban. A mix nekem nem jön be, de érthető, hogy lett.

Ja, meg hálóba kéne kapcsolni a nyíregyházit és szerintem a miskolci M-et is. Utóbbi nagyon ellaposodott, vinne egy kis színt az éterbe. A debreceni Best FM valóban egy kuriózum, a műsorrendet, zenéket megtartanám viszont az on air arculatot egységesíteném. Az ott is ellaposodott. :)
 #193457  Szerző: LewyDee
 
noartist írta: 2021.07.21. 13:12
gatilaci95 írta: 2021.07.20. 17:45 Mai Világban ma már nincs igény helyi városi Rádiókra igy azokat A Rádió 1 Vagy A Best FM Fogja Felvásárolni a maradékokat
A jó ég áldjon meg, fogd már fel, hogy ki vagy tiltva!
Ez hatalmas :) :) :)
Egyébként szerintem igaza van gatilaci95-nek abban hogy nincs már akkora igény helyi rádiókra. Arra ott van a közösségi média. Zene szóljon oszt csókolom, hogy a műsort pesten vagy pécsett készítik tökmindegy.
 #193435  Szerző: noartist
 
p0tyi írta: 2021.07.20. 23:52 Úgy gondolom, hogy:

- a Pécs FM nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, pedig szerintem egész frankó volt.
- költséges a full helyi működés, üzletileg jobb a hálózat a hálózatos rádiónak és a helyi partnernek is.
- a hatékonyabb működés jobb brandet, jobb műsort eredményezhet (ha van rá akarat).
- hálózatban sokkal jobban-drágábban értékesíthető egy rádió és szebbek a hallgatottsági mutatói is országosan
- érdemi veszteséget hallgatottságban, reklámbevételben nem sok hálózatra váltó helyi adó szenvedett eddig el
- a politikának is jó, mert kontrollálhatóbb így
- a Rádió1 Csoport szempontjából is jó, csökkenti a kannibalizmust
- a hallgatónak csak akkor rossz (egy darabig), ha számottevő különbség van az előtte-utána helyzet közt, itt nincs ilyen probléma.

Ez eddig win-win-win-win-win-win helyzet.

Miért ragaszkodna a függetlenségéhez a többi, egyelőre talpon maradó helyi kereskedelmi adó, ha ez így jobban megéri? Mert szeret és akar rádiózni? Szeretni az ágyban, akarni meg a budin kell. Főleg ha ég a pénz.
A szétbarmolt helyi rádiós piac viszont magyar sajátosság. A helyi nyilvánosságot becsülni kéne, de itthon CSAKIS a politikai akarat érvényesül, semmi más. Jó a hálózatos működés, de az, hogy ezzel kinyírják a valóban helyi rádiókat (tisztelet a kivételnek, pl a 88 Szegeden), egy vicc. Mert már nem marad lassan semmi.
 #193433  Szerző: noartist
 
gatilaci95 írta: 2021.07.20. 17:45 Mai Világban ma már nincs igény helyi városi Rádiókra igy azokat A Rádió 1 Vagy A Best FM Fogja Felvásárolni a maradékokat
A jó ég áldjon meg, fogd már fel, hogy ki vagy tiltva!
 #193429  Szerző: Rickykeee23
 
Teljes mértékben egyet értek. Az R1 nagyon jól járna a 101,7-el. Össze érne frankón a kaposvárival. Nem is értem miért nem cserélnek majd. Bár talán lesz rá esély később. Bestnek elég lenne szerintem a 4 kisebb freki.
 #193426  Szerző: Glenn
 
Goldfinger15 írta: 2021.07.20. 18:39
Glenn írta:Sajnos ez egy elhibázott döntés. A 101,7-re a Rádió 1 kellett volna, de így is jobb, mint a semmi...
Nem nagyon hallgattam a Pécs FM-et, de azért nem hiszem, hogy ismét kikéne nyírni egy újabb helyi rádiót, még ha a tulajdonosi hátteret ismerjük is.
Ebben teljesen egyetértünk, én is inkább helyi rádiókat szeretnék. Viszont ha muszáj hálózatba olvasztani, akkor talán a már csaknem országos fedettségű Rádió 1-nek jött volna jobban ez a freki, a jelenlegire meg mehetne a Best FM.
 #193425  Szerző: Tomi76
 
A közlekedési hírekhez annyi picit hozzá tennék, hogy napközben nagyon sokszor hangzik el olyan információ ami nem budapesti de még csak nem is feltétlenül bármelyik hálózatos rádió vételkörzetében van. Ráadásul ha valaki beír egy esetet sokszor az is elhangzik. A múltkor például Egerből küldött egy üzenetet egy hallgató egy konkrét egri utcát érintő közlekedési információval és Dia beolvasta. Szóval azért erre igyekeznek ügyelni, persze nyílván nem ugyanaz mint amikor egy helyi rádió csak az adott település vagy környékén lévő dolgokat közöl.
 #193424  Szerző: p0tyi
 
Úgy gondolom, hogy:

- a Pécs FM nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, pedig szerintem egész frankó volt.
- költséges a full helyi működés, üzletileg jobb a hálózat a hálózatos rádiónak és a helyi partnernek is.
- a hatékonyabb működés jobb brandet, jobb műsort eredményezhet (ha van rá akarat).
- hálózatban sokkal jobban-drágábban értékesíthető egy rádió és szebbek a hallgatottsági mutatói is országosan
- érdemi veszteséget hallgatottságban, reklámbevételben nem sok hálózatra váltó helyi adó szenvedett eddig el
- a politikának is jó, mert kontrollálhatóbb így
- a Rádió1 Csoport szempontjából is jó, csökkenti a kannibalizmust
- a hallgatónak csak akkor rossz (egy darabig), ha számottevő különbség van az előtte-utána helyzet közt, itt nincs ilyen probléma.

Ez eddig win-win-win-win-win-win helyzet.

Miért ragaszkodna a függetlenségéhez a többi, egyelőre talpon maradó helyi kereskedelmi adó, ha ez így jobban megéri? Mert szeret és akar rádiózni? Szeretni az ágyban, akarni meg a budin kell. Főleg ha ég a pénz.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 72