RADIOSITE Fórum

• Best FM - Budapest - 99,5 MHz

#184081  Szerző: zenefalo
 2019.07.10. 07:30
Rickykeee23 írta:
2019.07.10. 06:43
(Kérdés, mit szól ehhez a Debreceni anya Best.. Hisz ők felépítettek egy nagyon korrekt saját rádiót. Nehezen tudom elképzelni, hogy rábólintanak arra, hogy Budapestről hallgassák a meggányolt Bestet..)
Én úgy tudom, hogy Andy papa már felvásárolta a debreceni Best Fm-et! Egy darabig úgy volt itt a vélekedés, hogy Retro Rádió lesz belőle, még mielőtt országos frekiket kapott volna.
 #184080  Szerző: Rickykeee23
 2019.07.10. 06:43
Olvasgatom a véleményeteket, kezdek egyet érteni veletek már én is. Főleg, hogy mondtad, hogy ugyanaz a banda fogja csinálni a 99,5-öt mint az R1-et és a Retrot. Szóval egyértelmű, hogy olyan rádió lesz rajta ami a konkurenciát próbálja lenyomni. Az pedig a Sláger FM... Nem az R1-től, vagy a Retro-tól akarják majd lenyúlni a hallgatókat. Tehát egy hasonló zenéket játszó rádió lesz rajta mint a Sláger /Finomhangolva/. Ez valószínűleg Best Fm lesz, vagy bevállalnak valami új nevet.. De ezt azért nem hiszem, mert gondolom az a céljuk, hogy hálózatos legyen a többi Best-el. A többi Bestet meg nem fogják átnevezni. (Kérdés, mit szól ehhez a Debreceni anya Best.. Hisz ők felépítettek egy nagyon korrekt saját rádiót. Nehezen tudom elképzelni, hogy rábólintanak arra, hogy Budapestről hallgassák a meggányolt Bestet..)

Amire kíváncsi leszek, hogy mi lesz a 89,5-el. Ha azt is az R1/Retro banda nyeri meg (Ami szinte mondjuk biztos), akkor az megint nem fog magának konkurenciát csinálni.... Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a Rádió 1-nél "fiatalosabb" Rádió nem lesz Magyarországon. (Saját vélemény)
 #184079  Szerző: tomee
 2019.07.09. 22:46
Azért az legyen figyelembe véve, hogy ha valakik dance rádiót építenének, akkor az legvalószínűbben ugyanaz a csapat lenne, akik a R1-et meg a Retro összerakták.

Én továbbra is azt gondolom, hogy akiknek ezekben a dolgokban befolyásuk van, egész egyszerűen úgy tartják, hogy a R1 jelenleg tökéletesen megfelel ennek a célnak, ha meg a következő hónapokban még kicsit fazoníroznak is rajta, már egyáltalán nem lesz a többi dolog releváns.

Arról nem is beszélve, hogy annak idején már a Rise FM-et is mindennek lehordták, tehát ezt a "non-stop mixek egész nap" koncepciót ők biztos nem valósítanák meg, máshonnan meg nem fog senki se labdába rúgni ezen a téren, már nem azok a szelek fújnak jó ideje.
 #184076  Szerző: asr27
 2019.07.09. 19:15
Nem is értem a zenei szerkesztőt, hogy lehet ennyire lemaradva, vagy hogy lehet ennyire igénytelenné tenni ezt a rádiót. David Guetta- Drive című számát, max 1-2 hónapja kezdték el játszani. a Music FM-en már tavaly ősszel rogyásig lett játszva! Erre a R1-en úgy adják le, hogy "elsőként a Radio 1-en David Guetta ujdonsága"

Hol újdonság ez a zene? ezek aludtak eddig?
 #184074  Szerző: Dani
 2019.07.09. 19:09
shadoe írta:
2019.07.09. 19:00
Azért ez egy kicsit "merész" kijelentés volt, hogy a Music Fm a vége felé nem sokban különbözött a Rádió 1-től... Kb. akkora volt a különbség, mint a Dankó Rádió és a Hitradio Ö3 között... A Music Fm játszotta Dean Lewis 'Alright'-ját, Drake "In my feelingsjét", Florida-Georgia-Line "Meant to be"-jét, vagy sokan itt írták, Sigridet. Hol vállalt vagy vállal be még ma is a Rádió 1 ilyen zenéket? Sehol. Ezek a Blah Blah Blahnál meg a La la la-nál megrekedtek. Lényeg, hogy három azonos szótagból álljon, és túlcsorduljon benne a zenei idiotizmus, és akkor egy ilyet a R1 félévente bevállal. Én már nem bízom a R1 akármilyen átalakításában. Volt rá épp elég idejük, immár országosként is, mégis igénytelenek maradtak, hülyének nézik a hallgatókat, arculatuk nincs, dolgozni nem tudnak, a weboldaluk csapnivaló, a zenei szerkesztő pedig egy kontár dilletáns. Új adó kell!
Igazad van, a Rádió1 nem képes a megújulásra, még mindig csak Balázséktól várják a hallgatottság fennmaradását, eszük ágában sincsen zeneileg megújulni. Példát vehetnének a SlágerFM-ről, A Rádió1-nél mi az akadálya annak, hogy belássák, hogy új zenei arculatra lenne szükség?
 #184073  Szerző: shadoe
 2019.07.09. 19:00
Azért ez egy kicsit "merész" kijelentés volt, hogy a Music Fm a vége felé nem sokban különbözött a Rádió 1-től... Kb. akkora volt a különbség, mint a Dankó Rádió és a Hitradio Ö3 között... A Music Fm játszotta Dean Lewis 'Alright'-ját, Drake "In my feelingsjét", Florida-Georgia-Line "Meant to be"-jét, vagy sokan itt írták, Sigridet. Hol vállalt vagy vállal be még ma is a Rádió 1 ilyen zenéket? Sehol. Ezek a Blah Blah Blahnál meg a La la la-nál megrekedtek. Lényeg, hogy három azonos szótagból álljon, és túlcsorduljon benne a zenei idiotizmus, és akkor egy ilyet a R1 félévente bevállal. Én már nem bízom a R1 akármilyen átalakításában. Volt rá épp elég idejük, immár országosként is, mégis igénytelenek maradtak, hülyének nézik a hallgatókat, arculatuk nincs, dolgozni nem tudnak, a weboldaluk csapnivaló, a zenei szerkesztő pedig egy kontár dilletáns. Új adó kell!
 #184072  Szerző: asr27
 2019.07.09. 18:48
tomee írta:
2019.07.09. 09:12
noartist írta:
RadioFan írta:
2019.07.08. 22:06
Van valami hír mostanában a Best FM körül? Kicsit vérszegénynek érzem azt, hogy a Sláger mellett Pesten egy új brand labdába rúghatna, és pesti freki nélkül gondolom hálózat se lesz a helyi Bestekből...
Egyáltalán van még esély arra hogy a 99,5-ön Best lesz?

Semmi konkrét fejlemény. A Best FM-vonat már elment, maga a Sláger indította útjára. :D

Ha piaci rést akarnak betömni, akkor itt Roxy lesz. (Vagy ami még nagyobbat pukkanna: Rise FM - de ez több okból is valószínűtlen)
Más kérdés, hogy van-e egyáltalán betömni való piaci rés még, mert nekem még mindig úgy tűnik, hogy a Music vonalát inkább a R1-el akarják továbbvinni, nem külön rádió indításával. A Music a vége felé sem sokban különbözött zeneileg a R1-től, független attól, hogy orrba-szájba mixek mentek, de az meg a koncepciók közötti különbség volt.

Gyakorlatban még mindig könnyebb lenne finomhangolni a R1-et, mint még egy rádiót elindítani.
Ez kérdés, hogy van-e betömni való piaci rés? Persze, hogy van. Nincs egyetlen egy, fiatalos, friss zenéket játszó CHR. Dance rádiónk! A R1 minden csak se nem friss, se nem Dance se nem igényes és jól összerakott. Unalmas, hogy egy tavalyi zenét, bemondanak legfrissebbként, meg "elsőként a Rádió 1-en" persze... a hallgatók hülyének nézése, az megy.
 #184070  Szerző: Glenn
 2019.07.09. 18:00
Szerintem sem a régi neveket kellene feltámasztani, azok maradjanak meg a rádiós történelem részeiként. Viszont találó nevet kéne végre adni az induló rádióknak, mert az ilyen túl egyszerű elnevezések, amik csak a műfajra utalnak (pl. Retro), vagy még arra sem (pl. Music FM), nem éppen kreatívak.
A Best FM-mel kapcsolatban meg az én véleményem eltér a tietekétől. Szerintem indulhatna és legyen verseny. Ezt a Slágert meg lehet verni ebben a műfajban, mert még mindig sok benne a nem odavaló zene. Vagy kell ilyet adniuk, vagy nem értik a lényeget, de hogy nem jó ez így, az biztos.
 #184068  Szerző: Rickykeee23
 2019.07.09. 12:36
Chucky írta:
2019.07.09. 11:43
Rickykeee23 írta:
2019.07.09. 10:25
Roxy Rádió-ra szinte minden húszon-harminc éves emlékszik és sajnálja, hogy megszűnt.. Más kérdés, hogy sikerülne-e a spotokat ugyanúgy megcsinálni, ugyanazzal a hanggal.. és 1-2 régi műsorvezetőt vissza szerezni. (Ahogy az R1 csinálta újrainduláskor.)
Nem tudom miért ragaszkodtok ennyire a múlthoz. Minek ide a Roxy? Jó volt, én is szerettem, de az akkor és ott véget ért! Mindenkinek kötődnek hozzá emlékek, érzések, személyes dolgok. Ha ugyanúgy visszatérne, lehet pár hétig nosztalgiázni lehetne, de inkább csak a most szépnek tűnő Roxy időszak rovására menne.
Hiába jött vissza a R1 is, szidja mindenki, mert egy nagy nulla!
Inkább legyen valami új, valami trendi, új arcokkal, hangokkal. Ne pedig más korábbi sikeréből próbáljanak építkezni. Abból jó még sosem jött ki...
Nekem személy szerint nagyon színpatikus rádió volt. Jó névvel (mert nekem pl. a Roxy Rádió név nagyon tetszik), arculattal. Jobban sajnáltam a megszűnését mint a Danubiusét, Musicét vagy éppen a Sláger Rádióét. Apropó Sláger... Igaz más az arculat, lecserélték a "Rádió"-t "FM"-re.. De bejött nekik a "visszatérés". Legyenek más műsorvezetők, és nem is azokat a zenéket játszanák amiket anno a Roxy-n.. De a Roxy Brand szerintem stílusos... És talán azt hiányolom. Amúgy a Juventus Rádió brand is szimpi volt nekem... /Az a baj, hogy nem azon kellene most rágódni, hogy múltat kell-e most vissza hozni, vagy sem.. Hanem ami jó, nem kellett volna megszüntetni../
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 21

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.