RADIOSITE Fórum

  • radiocafé 98.0

 #199572  Szerző: noartist
 
p0tyi írta: 2023.06.16. 01:24
noartist írta:Fel van építve egy beszélgetés, érdekes témákat dolgoznak fel, és nem csak annyit hallunk egész nap, hogy Minelli mit posztolt legutóbb az Instagramján. És rotáljuk mellé ugyanazt az alig több mint 40 számot. A maga műfajában az is megállja a helyét, meg a székletes poénok is biztos viccesek a reggeli sávban, csak én nem vagyok vevő rá.
Lehet a fiatal értelmiségnek rádiózni, de előbb rádiózni hajlandó fiatal értelmiség kéne.
Ennek a hiánya egyébként általánosságban is óriási probléma, és, bár nekem úgy tűnik, hogy globális jelenség, kis hazánkban ez is komolyabb probléma, mint máshol. Én azért hiszem, hogy ez a rádió egy normálisan működő társadalomban el tudná tartani magát. Nem, nem lenne piacvezető, de talán nem is ez a cél. Ha máshogy nem, közösségi rádióként.
 #199571  Szerző: p0tyi
 
noartist írta: Tehát, ha jól értelmezem: neked nem tetszik, nem a te műfajod, ebből fakadóan rossz.
Valóban nem tetszik, de a Rock FM, meg az Inforádió sem a műfajom, mégis jól felépített állomás mindkettő.
noartist írta:Fel van építve egy beszélgetés, érdekes témákat dolgoznak fel, és nem csak annyit hallunk egész nap, hogy Minelli mit posztolt legutóbb az Instagramján. És rotáljuk mellé ugyanazt az alig több mint 40 számot. A maga műfajában az is megállja a helyét, meg a székletes poénok is biztos viccesek a reggeli sávban, csak én nem vagyok vevő rá.
Lehet a fiatal értelmiségnek rádiózni, de előbb rádiózni hajlandó fiatal értelmiség kéne.
noartist írta:Ezekhez mérten szerintem a café egy jó rádió. Egy napnyi hallgatást úgy gondolom, mindenkitől megérdemel, aztán lehet róla ítéletet mondani.
Tehát neked tetszik, a te műfajod, ebből fakadóan jó. Én nem hiszek a nem format rádiózásban, pláne ma.

Mindazonáltal én örülök, hogy van, ugyanis elfér.
 #199567  Szerző: noartist
 
p0tyi írta: 2023.06.15. 17:15
noartist írta:
p0tyi írta: 2023.06.15. 15:30 Örülök, ha tetszik, de ez inkább egy antirádió. Annak mondjuk remek.
Mégis miért?
Pontosan olyan, mint az a két körút közötti közeg, ahol gyökeret tudott verni. Kultúrsznob, intoleráns, unortodox, de a saját életstílusát és ízlését agresszíven rá akarja erőltetni mindenkire. Zs. kat. trash zenéket és kultúrtermékeket bálványoz. Filozofálgat, töpreng, amikor verekedés van a romkocsmában és hiába verik a barátait, ő nem áll fel a székből. Liberálisnak vallja magát, de nem az. Azt hiszi magáról, hogy hipster, pedig csak alkesz. Azt hiszi, 20, pedig 50. Azt hiszi, rendszerellenes, pedig MTI híreket ad.
Tehát, ha jól értelmezem: neked nem tetszik, nem a te műfajod, ebből fakadóan rossz. Pedig – szerintem – más rádiókkal ellentétben itt van érdemi munka az egyes műsorok mögött. Fel van építve egy beszélgetés, érdekes témákat dolgoznak fel, és nem csak annyit hallunk egész nap, hogy Minelli mit posztolt legutóbb az Instagramján. És rotáljuk mellé ugyanazt az alig több mint 40 számot. A maga műfajában az is megállja a helyét, meg a székletes poénok is biztos viccesek a reggeli sávban, csak én nem vagyok vevő rá. De vehetjük az állandóan centrifugába dobott zenei közrádiót is, ami már maga is szédül minden mosás után, hogy mi a franc is történik most megint.

Ezekhez mérten szerintem a café egy jó rádió. Egy napnyi hallgatást úgy gondolom, mindenkitől megérdemel, aztán lehet róla ítéletet mondani.

(Az utolsóhoz pedig: tényleg kár az MTI-hírekért, de szerencsére hétköznaponként délig normális hírszerkesztővel dolgoznak, nem MTI-s merítésből.)

Majd a piac eldönti, van-e jövője. Már ami megmaradt még a rádiós piacból, persze...
 #199566  Szerző: p0tyi
 
noartist írta:
p0tyi írta: 2023.06.15. 15:30 Örülök, ha tetszik, de ez inkább egy antirádió. Annak mondjuk remek.
Mégis miért?
Pontosan olyan, mint az a két körút közötti közeg, ahol gyökeret tudott verni. Kultúrsznob, intoleráns, unortodox, de a saját életstílusát és ízlését agresszíven rá akarja erőltetni mindenkire. Zs. kat. trash zenéket és kultúrtermékeket bálványoz. Filozofálgat, töpreng, amikor verekedés van a romkocsmában és hiába verik a barátait, ő nem áll fel a székből. Liberálisnak vallja magát, de nem az. Azt hiszi magáról, hogy hipster, pedig csak alkesz. Azt hiszi, 20, pedig 50. Azt hiszi, rendszerellenes, pedig MTI híreket ad.
 #199564  Szerző: noartist
 
Glenn írta: 2023.06.15. 16:20
noartist írta: 2023.06.15. 15:14ezúttal szeretném átadni magam nevében az Ország Legjobb Rádiója címet.
:lool: :lool: :lool:
Jó, hogy így kifejtetted, miben nem értesz egyet. :D Lehet vitatkozni, szerintetek miben rossz a café, hallgatlak benneteket. De szerintem ebben a formátumban, a Factory- meg MTVA-rádiók árnyékában ennél jobbat nem lehet csinálni.
 #199561  Szerző: Glenn
 
noartist írta: 2023.06.15. 15:14ezúttal szeretném átadni magam nevében az Ország Legjobb Rádiója címet.
:lool: :lool: :lool:
 #199560  Szerző: noartist
 
p0tyi írta: 2023.06.15. 15:30 Örülök, ha tetszik, de ez inkább egy antirádió. Annak mondjuk remek.
Mégis miért?
 #199559  Szerző: p0tyi
 
Örülök, ha tetszik, de ez inkább egy antirádió. Annak mondjuk remek.
 #199558  Szerző: noartist
 
Ami a műsorok színvonalát, a műsorvezetők lelkesedését és profizmusát illeti, ezúttal szeretném átadni magam nevében az Ország Legjobb Rádiója címet.

Sajnos ez csak az én szubjektív véleményemet tükrözi, tehát nem jár vele semmi extra, de ilyen lelkes, minden tekintetben átgondolt rádió, aminél érezni azt is, hogy a készítői szeretik is a munkájukat, nincs jelenleg másik az országban.

Csak így tovább!
 #199243  Szerző: noartist
 
Jozsfm964 írta: 2023.05.18. 15:24
noartist írta: 2023.05.17. 09:29 Mai napig nem sikerült egy stabil, jól működő online playert csinálni. Állandóan leáll, megakad, egyszerűen borzalom a café és a millás oldalán is. Nem hiszem el, hogy ne lehetne megoldani végre.
Én akárhányszor használtam eddig, mindig ment... :o
Én egész nap szoktam hallgatni a háttérben, és van, hogy elengedem – pedig aligha az optikával van baj, vagy a géppel. De mentségére szóljon, hogy ma hibátlan volt.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12