RADIOSITE Fórum

• Civil Rádió

#76550  Szerző: mimi
 2011.07.05. 13:03
Igen, ebből a szempontból lehetnének rugalmasabbak, bár ha jól emlékszem, ott a stúdió felépítése is olyan jelenleg, hogy elég körülményes lenne one-man rádiózni.
 #76542  Szerző: Nightman
 2011.07.05. 11:04
Írták a cikkben,hogy csak akkor tudnak élő műsort adni,ha valamelyik technikus bevállalja hogy segít a műsorvezetőknek.. Ez volt fura nekem,mert alapesetben kell technikus persze. De állítom h a rádiók 90%-ánál nem az a dolga hogy fogja a műsorvezető kezét..
 #76535  Szerző: mimi
 2011.07.05. 07:19
Egyébként valóban lehetne racionalizálni azzal, hogy a műsorkészítők maguknak kevernek, bár ha hozzávesszük, hogy egy nagy közösségi rádióban száznál is több önkéntes megfordul, nagy a fluktuáció, a technikus pedig ügyel a rendre és a karbantartottságra is, nem tudom, mennyire nélkülözhető.
 #76534  Szerző: mimi
 2011.07.05. 07:08
Nightman írta:Én ezt nem értem.. Előszöris ha ők közösségi rádió,hogy kaphatnak ekkora teljesítményt? Másodszor.. Az addig szép,és jó hogy minden alkalmazottnak fizetünk,dehát majdnem csőd van,hahó! Minek kell pl több technikus? Ok,hogy rádiózok,de nemtok pár potit eltologatni? Nemhogy nálunk,de a nagy rádióknál is a műsorvezetők bonyolítják le az adásukat.. Több év alatt nem tartotta a vezetés fontosnak a betanítást? Ha mindenhol,minden műsorvezető mellé kellene technikai segítség,mégtöbb rádió lenne csődben
Kaphatnak, hiszen helyi frekvenciát pályáztak és nyertek, nem kisközösségit. A közösségi rádiónak nem feltétele a kis lefedettség. De semmi baj, a közösségi rádió fogalma Magyarországon már rég egy nagyon zavaros valami, kezdve a kisközösségi rádiózás gyakorlati megvalósulásától a mostani médiatörvényben szereplő kitételekig. Ha bárkit is érdekel, hogy nemzetközileg mit gondolok irányadónak, itt van két dokumentum:

Európai Közösségi Rádiók Kartája

Az Európa Tanács Miniszteri Bizottságának nyilatkozata a közösségi médiáról (igen, ez egy száraz és nehéz jogi szöveg)
 #76522  Szerző: Nightman
 2011.07.04. 22:02
Én ezt nem értem.. Előszöris ha ők közösségi rádió,hogy kaphatnak ekkora teljesítményt? Másodszor.. Az addig szép,és jó hogy minden alkalmazottnak fizetünk,dehát majdnem csőd van,hahó! Minek kell pl több technikus? Ok,hogy rádiózok,de nemtok pár potit eltologatni? Nemhogy nálunk,de a nagy rádióknál is a műsorvezetők bonyolítják le az adásukat.. Több év alatt nem tartotta a vezetés fontosnak a betanítást? Ha mindenhol,minden műsorvezető mellé kellene technikai segítség,mégtöbb rádió lenne csődben
 #76461  Szerző: Szd96
 2011.07.03. 20:28
Mintha gyengébb lenne a térereje. Itt harasztiban eddig sztereó+rds, most szinte üti a hrt hr2(98.1)
 #63639  Szerző: Andrew5
 2011.01.15. 10:17
Mindenkinek igaza van :

Adóteljesítmény: 42 W
Antenna kimenő teljesítmény: 138 W ^^
 #63627  Szerző: LuciFerko
 2011.01.15. 02:13
csokie írta:
Máté írta:Nem tudom,ti,hogy vagytok vele,de szerintem borzasztó minőségben szól a Civil.Én 5 percnél tovább nem birom hallgatni.
Leginkább az a baj vele, hogy szerintem túl van lökve. 138W kevés a belvárosba.
50w csak.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.