RADIOSITE Fórum

  • Magyar Katolikus Rádió

 #2588  Szerző: t
 
Sokol404 írta:Ááá, nee !!
Akkor meg mi a fenének csinálták a kísérleti sugárzást? Kár volt érte kidobni a pénzt...

FuriJanos,
Amúgy miért szeretted volna, hogy áttegyék rövidhullámra? Ez nekem meg se fordult a fejemben. <Remélem, KH-on marad még egy darabig.> :?
Mindenesetre jó ötlet volt.

(Én pl. a Magyar Rádiót tenném át LW-re.)
hosszúhullámra se túl gyakori a vevőkészülék, sajna, pedig annyira tán nem is lenne rossz. (csak gondolom, igen szűkös a rendelkezésre álló frekitartomány, ha azt rendes sávszéllel szeretnék is használni)
a kísérleti sugárzást meg gondolom, nem ők, hanem az AH csinálta. nagy pénzekbe nem hiszem, hogy került volna, ha maga az adó DRM-képes, onnan már lófütty neki előállítani a bemenő jelet (némi ügyességgel szerintem ez még szoftveresen is megvalósítható dolog, bár gondolom, nem így fogják műsorszórásban használni), illetve ha a katolikus rádiónak nem is kell, máshol attól még felhasználhatják a berendezést.
az meg, hogy a jövőben DRM-mel vagy DAB-bal jut el a hallgatókhoz, édesmindegy, a DAB meg azért mégiscsak jóval olcsóbb megoldás.
 #2570  Szerző: Sokol404
 
Ááá, nee !!
Akkor meg mi a fenének csinálták a kísérleti sugárzást? Kár volt érte kidobni a pénzt...

FuriJanos,
Amúgy miért szeretted volna, hogy áttegyék rövidhullámra? Ez nekem meg se fordult a fejemben. <Remélem, KH-on marad még egy darabig.> :?
Mindenesetre jó ötlet volt.

(Én pl. a Magyar Rádiót tenném át LW-re.)
 #2538  Szerző: furijanos
 
Rossz hír,érdeklődtem a Kat. Rádiónál,nem lesz DRM sugárzás, vevőkészülék és pénz hiány miatt.
Rövidhullámra sem teszik fel a műsort, ( ez a saját kérdésem volt tőlük)
Az év végére várják a DAB sugárzását,pestről.
 #2376  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:itt van: http://data.hu/get/651676/MKR_szolnok.mp3.html

a felvétel vége felé megnéztem az 1350 khz-en a győri adást
Nálam kb. a lakihegyi jön ilyen minőségben, úgyhogy azt már mutatnom sem kell. :D

Megértelek, h. nem örülnél, ha nappal lekapcsolnák a siófoki tornyot.
De azért az FM-sávhoz képest nem csodálatos, hogy Szolnokról egyáltalán szól? ;) Hát igen, ez a középhullám.
 #2358  Szerző: LuciFerko
 
Na most valamiért nem megy a siófoki torony! Csak a szolnoki! Valszeg karbantartás van. Veszem fel milyen itt ha csak a szolnoki jön.
 #2253  Szerző: Sokol404
 
Vagy minden maradjon így, ahogy van, csak egy kis változtatás kellene: az 1341-nek a modulációját állítsák úgy be, mint az 1188-nak, vagyis "hangolják össze" a két tornyot, és megszűnik a fading.

(Este azt nem garantálnám, de nappal élvezhető lenne.)
 #2246  Szerző: LuciFerko
 
inkább Lakihegyet tegyék át 1341re és menjen 500 kw-al :)
 #2245  Szerző: Sokol404
 
Aha, értelek. De estefelé bekapcsolnák a siófokit is, és már csak legfeljebb magával keveredhet. Addig meg nappal a szolnoki nagyobb térerővel sugározna.

És happy lenne mindenki. 8-)
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72