RADIOSITE Fórum

  • Mária Rádió

 #2079  Szerző: csabyke
 
FM4 Rádió Kft? Van köze az Osztrák - totál más stílusú - FM4hez?
 #1731  Szerző: mlaszlo
 
ORTT: újabb öt évet kapott a Mária Rádió

"Az Országos Rádió és Televízió Testület 2008. szeptember 10-én hozott döntésével újabb öt évre meghosszabbította az FM4 Rádió Kft. (Mária Rádió) műsorszolgáltatási jogosultságát. A műsorszolgáltató változatlan feltételekkel kérte a Budapest 94,2 MHz frekvenciára vonatkozó 2009 novemberében lejáró jogosultságának öt évre történő megújítását."
 #1219  Szerző: Sz.
 
csabyke írta:...
A Mária Rádió egy világméretű, egyháztól független, de általa elismert hálózat és adományokból él.
A rádiókat megtalálod itt: http://www.radiomaria.org/

A szervezetről magyarul pedig a mariaradio.hu címen olvashatsz.

(Hozzá kell tenni, hogy a hírhedt lengyel Radio Maria kakukktojás, ugyanis nem tartozik a hálózathoz, kereskedelmi alapon, politikai háttérrel működik és radikális eszméket vall katolicizmus mögé bújtatva. Mellesleg neki van a legnagyobb országos lefedettsége, Lengyelország kb 90%-án jelen van.)
 #1205  Szerző: csabyke
 
Lehet, hogy maga a Vatikán lehet a tulaj... :)

MARIA rádióval taliztam már Olaszországban is, és mintha Ausztriában is fogtam volna már ilyet... Van egy halovány emlékem pl. egy MARIA SÜDTIROL -ról, de lehet, hogy keverem valamivel, de nekem úgy rémlik, hogy MARIA SÜDTIROL -t fogtam Villach környékén idén juliusban. Szóval, ez szerintem egy nemzetközi lánc...

Az egyháznak pedig oriási tőkéje van - bármit eltart, mi nekik pár freki

Ha pár embert sikerül is megtéríteni, annyival több adakozási pénz folyik be -- el lehet majd tartani a rádiót!

A mindenféle vallási szervezetek pedig nagyon szaporodnak, és lehet látni, hogy mennyi embert meg lehet fogni - gondolom ők is rákapcsolnak, hogy visszajöjjenek - átjöjjenek a hívek.

Azt pedig, hogy milyen vallásokat mennyire céloz+, fogad el én nem tudom, mert soha nem hallgatom - csak azt tudom, hogy pl. a Katolikus-Evangélikus vallás között az 1 különbség, hogy az ifjabbik nem imád annyira szenteket és Máriát sem. Itt Jézus és Isten van a középpontban és nem a szűzanya, ahogy a rádió hirdeti. Nem vagyok egy nagy vallásszak szóval ha hülyeségeket írok tessék javítani, vitázni nem fogok senkivel, csak én így tudom :)
 #672  Szerző: mlaszlo
 
Én ezt a Mária rádiót nem értem. Mégis miből van pénzük rádiókat felvásárolni, majd működtetni? Ennyi támogatást kapnak?

 #653  Szerző: Pasa
 
Nyugi, van ebben némi térítés is... De alapvetően én azt nem értem, hogy egy országosra törekvő rádió minek vesz ilyen pici (20000 embert elérő) frekit? Alig növeli a hallgatottságát, közben a helyi embereket megfosztja a helyi médiájuktól.
 #652  Szerző: csabyke
 
Hát én engem igazából annyira nem hat meg a dolog, mivel soha nem hallgattam a Kunságot, de azért a lakosság körében igen nagy felháborodást váltott ki a Maria rádió. Először mindenki azt hitte, hogy valami "hülye műsor" megy a Kunságon. Aztán amikor ez a műsor már több napja is tartott, hát eléggé furán néztek sokan...

Szerintem a 91,7MHz-t nagy baklövés volt pont a Maria rádiónak kiadni. És nem pogányságból írom ezt, pusztán Kiskőrös és környéke az ország 2. legnagyobb evangélikus közössége, szóval szerintem nem jó helyre találtak be. Hacsak nem a térítés a cél :D De ezt azért nem feltételezném 2008 végefelé járva :)

Nem lehetett volna ezt a frekit eladni valami más országosan terjeszkedő rádiónak? Szerintem egy Radio1 vagy Klubrádió is több hallgatót tudott volna összeszedni a környéken mint a Maria rádió

No mind1 - nekem mind - én maradok az ORF rádióinál. de furcsállom a dolgot

Legyen hozzá sok szerencséjük

Isten legyen a Maria rádióval :)
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61