RADIOSITE Fórum

  • Mária Rádió

 #201969  Szerző: djlacee
 
Laci95 írta: Tegnap, 09:48 A Szombathelyi Evangélikus Rádió helyére a FM 88.4-re a Mária Rádió Pályázik Szombathely 88,4 MHz – közlemény benyújtott pályázati ajánlatról
Közzétéve: 2024. április 9.
...
A frekvencián eddig is és most is a Mária Rádió szólt.
 #201965  Szerző: Laci95
 
A Szombathelyi Evangélikus Rádió helyére a FM 88.4-re a Mária Rádió Pályázik Szombathely 88,4 MHz – közlemény benyújtott pályázati ajánlatról
Közzétéve: 2024. április 9.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (továbbiakban: Hatóság) Médiatanácsa 2024. március 8. napján pályázati felhívást tett közzé a Hatóság honlapján a Szombathely 88,4 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára.

A pályázati ajánlatok beadásának napján, 2024. április 8-án egy pályázati ajánlatot nyújtottak be.

A pályázó adatai
Pályázó neve Pályázó címe
FM 4 Rádió Kft. 8200 Veszprém, Házgyári út 7.
 #201242  Szerző: shadoe
 
Laci95 írta: 2023.12.07. 10:52 Én Római Katolikus Hivő vagyok Én Simán feléleszteném a 810+1341 Khzes Középhullámot
Én is feléleszteném. Ha máshol tudnak virágozni a TALK radiok MW-n, akkor itt is tudna.
Sőt szerintem nagyon sok rádió inkább való középhullámra, mint FM-re.
Tele van zsúfolva már az FM, közben ott lennének középhullámon a frekvenciák.
 #201235  Szerző: Laci95
 
Én Római Katolikus Hivő vagyok Én Simán feléleszteném a 810+1341 Khzes Középhullámot
 #198097  Szerző: Laci95
 
Az FM 4 Rádió Kft. (Budapest 88,8 MHz + Göd 97,3 MHz
+ Törökbálint 97,6 MHz – Mária Rádió) körzeti vételkörzetű rádiós
médiaszolgáltatási jogosultságával kapcsolatos kezdeményezése Frekvencia Hosszabbítás a láthatáron forrás nmhh
 #197798  Szerző: Kovi02
 
Glenn írta: 2022.12.13. 20:53 Egyébként az oroszok ma is mindkét sávot használják, ez az, amit mi elszúrtunk annak idején.
Ez itt már eléggé OFF,de az elmúlt pár évben is szinte csak az állami rádiónak volt nagyobb kiterjedésű OIRT hálózata ami egy nagyobb fejlesztési programmal idénre lényegében fel is számoltak,az egész országban már csak kb. 120 OIRT adó működik már,ami lassan kevesebb lesz mint a belorusz állami rádió még működő adóinak száma.
 #197787  Szerző: Glenn
 
p0tyi írta: 2022.12.13. 22:48 Ezért írtam azt is, hogy csak a DAB+ az ésszerű megoldás a "fejlődésre" itthon, ha tetszik, ha nem.
Ebben egyetértünk. :yes:
 #197780  Szerző: p0tyi
 
Ezért írtam azt is, hogy csak a DAB+ az ésszerű megoldás a "fejlődésre" itthon, ha tetszik, ha nem.
 #197775  Szerző: Glenn
 
p0tyi írta: 2022.12.12. 22:25 Tavaly május óta van olyan, hogy eFM, azaz Extended FM, Brazíliában elsőként
https://en.wikipedia.org/wiki/FM_extend ... _in_Brazil
Ezzel pontosan ugyanaz a gond, mint az OIRT-tal, hogy nincs rá vevőkészülék. A cikk szerint mostantól Brazíliában csak ezt a sávot is venni tudó rádiókat szabad árusítani, de ezek elterjedéséhez nagyon sok idő kell. És pont ugyanígy lehetne ez az OIRT esetében is. Egyébként az oroszok ma is mindkét sávot használják, ez az, amit mi elszúrtunk annak idején.
 #197771  Szerző: mihalylovics
 
p0tyi írta: 2022.12.12. 22:25 Tavaly május óta van olyan, hogy eFM, azaz Extended FM, Brazíliában elsőként
https://en.wikipedia.org/wiki/FM_extend ... _in_Brazil

És ott van a tengerentúlon igen gazdag választékot adó, pofonegyszerűen működő HD Radio is. Én inkább ezekre voksolnék, semmint az OIRT-re, vagy DAB+-ra.
a HD Radio-val az a baj, hogy igen költséges (a szabvány titkosított, készülékenként elég magas royalty-t kér a fejlesző), így nem biztos, hogy a mi pénztárcánknak is megfelelő (a nagy büdös ámerikában persze más a helyzet)...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 61