RADIOSITE Fórum

  • Mária Rádió

 #77997  Szerző: DWC
 
fecokam7 írta:Önkéntesek dolgoznak (legalábbis ők biztos), természetesen fizetés nélkül és ahhoz képest a sz*rból próbálnak várat építeni.
Viszont nagyon lelkesen terjeszkednek, ettől függetlenül..
 #77956  Szerző: fecokam7
 
Meg azért az is hozzátartozik, hogy nem bírnak venni egy 1méteres kábelt, najó, azt talán igen, de ha kimúlik a laptop, amivel misét közvetítenek, akkor annyi.
Nálunk még nem jártak, mert ugye vételkörzeten kívül vagyunk. Azonban az egyik barátomnál (aki szintén kántor) már jártak és picit elbeszélgetett a technikussal. Hát mit ne mondjak... Önkéntesek dolgoznak (legalábbis ők biztos), természetesen fizetés nélkül és ahhoz képest a sz*rból próbálnak várat építeni. Hiába küld a 2000 Mariska néni egy-egy 1000-rest, semmire nem elég, meg nem is küldenek annyit...
 #77950  Szerző: jimmer
 
azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem csak a hallgatói felajánlásokból működik.. az anyacég a Radio Maria by Vatikán. Onnan fúj a szél, és onnan jön nem kevés pénzecske, hogy legyen miből fenntartani.
 #77923  Szerző: fecokam7
 
Bevallom őszintén, a Mária Rádiót sose hallgattam (errefelé Katrádió volt, meg az is lenne, de még nincs).
A Katrádión nem kántálnak. Ahogy elnéztem a mai műsorrendet, kb. 1 óra volt ma imádság, szentmise összesen (30 perc a mise reggel, kb. 30 a rózsafüzér este 7-kor, 2 perc az úrangyala délben, plusz még kétszer a napi evangélium). Az eloszlás jó, a hossz szintén a megfelelő (rövidebben nem oldaható meg egyik sem). Ezen kívül csak normális műsor megy. Nade OFF, mert ez már MKR topic lenne inkább...
 #77918  Szerző: DWC
 
Jó, én is hallottam már olyat egy középkorú hölgytől, hogy az édesanyja nem tud elmenni a templomba, és a rádióban hallgatja a misét, de a 24/7 kántálás már igen erősen a vallás megcsúfolása kategória.
 #77907  Szerző: fecokam7
 
Na akkor most mondok vmit... igen is igény van a katolikus rádiókra (mondjuk, hogy minek van 2, azt ne kérdezzétek...), mivel ha megnéznétek a helyzetet... sajnos van olyan plébános, akihez 17 (!!!) egyházközség tartozik. Ezeket ellátni igen nehéz. Az idősebb korosztály legfőként, de a hívő ifjúság is igényelné a műsort, ha már Istentiszteletet és egyáltalán papot általában csak egy héten egyszer látnak... Ezt a hiányt próbálják pótolni, néha picit béna módon, de most az önkéntesektől mit vártok?
Amúgy az imák meg mire jók? Én mint kántor nagyon is látom, hogy a nép nem igazán tud magától énekelni, imádkozni. Kell valaki (ez esetben a rádióban ülő nénik-bácsik), aki az imádságot vezeti, ebbe otthon bele tud kapcsolódni.
Autókázás közben mondjuk a rózsafüzér tényleg hosszú, de ezen kívül sztem hallgathatók.
Szóval én örülök, hogy vannak, csak az MKR komolyan odaléphetne már, mert így soha nem érnek ide Fehérvárra...

Mondjuk azt még így beszúrnám a végére, ha már ennyire terjeszkedés van, nem lehetne-e megoldani értelmesen... mert hogy most van 8000 freki, azzal csak katyvasz van...
 #77866  Szerző: DWC
 
best írta:És amikor fél óráig tolták a rózsafüzér-imát élőben, és még a templom harangja is belehallatszott fél perces késéssel? :)
A legjobb a vasárnap reggel 5-kor imakérés Fényes atyától. :lol: (Ő megvan még?)
 #76855  Szerző: Andrew5
 
Én nem hallgatom,de csak van rá igény ha egyszer terjeszkedik és megél reklám nélkül,szimplán a hallgatók felajánlásaiból.
 #76850  Szerző: best
 
És amikor fél óráig tolták a rózsafüzér-imát élőben, és még a templom harangja is belehallatszott fél perces késéssel? :)
 #76803  Szerző: Andrew5
 
LuciFerko írta:Akkor helyi műsornak kéne menni a veszprémi frekin? :shock:

Egy kis technikai és egyébb trükkel simán megoldható hogy ugyan az és mégis más... Jah és még szabályos is :-)
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 61