RADIOSITE Fórum

  • InfoRádió 88.1

 #171707  Szerző: mihalylovics
 
RadioFan írta: Én is így gondolom, főleg hogy a 88.1 elég gyenge, Velencénél már képtelenség befogni.
A Lánchíd Rádió helyére el tudnám képzelni.
A 100.3 mégrosszabb, néha még Bp-en belül is rossz. A 88.1 északi irányba Rétságig elszól kocsiban.
 #171706  Szerző: Wolfman
 
mikrofonos írta:Nem tudom, hogy lehet-e egy nem (pop)zenei ker. rádió rentábilisan működtethető.
Tudtommal nem kereskedelmi, amióta a 88.1-re költöztek.
 #171695  Szerző: RadioFan
 
mikrofonos írta:Jó lenne, ha legalább néhány nagyvárosban fogható lenne. Ezt a rádiót én egy korrekt, mértéktartó hírforrásnak tartom. A neten gyakorlatilag minden nap hallgatom.
Az más kérdés, hogy info-csatornát a közrádiók szoktak működtetni, de nálunk ez nem így alakult.
Nem tudom, hogy lehet-e egy nem (pop)zenei ker. rádió rentábilisan működtethető.
Én is így gondolom, főleg hogy a 88.1 elég gyenge, Velencénél már képtelenség befogni.
A Lánchíd Rádió helyére el tudnám képzelni.
 #171694  Szerző: mikrofonos
 
Jó lenne, ha legalább néhány nagyvárosban fogható lenne. Ezt a rádiót én egy korrekt, mértéktartó hírforrásnak tartom. A neten gyakorlatilag minden nap hallgatom.
Az más kérdés, hogy info-csatornát a közrádiók szoktak működtetni, de nálunk ez nem így alakult.
Nem tudom, hogy lehet-e egy nem (pop)zenei ker. rádió rentábilisan működtethető.
 #166518  Szerző: asr27
 
szblcs írta:
asr27 írta:A legtöbb citadelláról sugárzó adó, egy jó autórádióval és minimum 40cm-es antennával elszól az M7-en, akár Balatonvilágosig is. Siófoknál nem jönnek, mert az alacsonyabban van, de a zamárdi lehajtó után, ahol elkanyarodik kissé az M7, átmenetileg újra jönnek.
2009-ben volt egy alkalom, amikor a Roxy a 96.4-en egészen Boglárig jött az autóban. Persze voltak szünetek, de nem olyan nagyok, hogy el kellett volna kapcsolni az autórádiót. Boglár után aztán teljesen vége volt.
Milyen autórádió? Elég jó lehet, az átlag az azért, hogy Fehérvárnál elkussolnak a gellért-hegyiek.
Citroen C3 (2011) gyári rádió, de az antennát már évekkel ezelőtt lecseréltem, a gyárinál egy kicsit hosszabb Hirschmannra. Többször is teszteltem, Siófok elött, kb 8-10 km-re mennek el teljesen. előtte is be-be sistereg, de még hallani gyengén az adást. (anno a Face is a 88.1-en így jött)
A Roxyt meg már nem emlékszem, hogy 2009 körül milyen autóban hallgattam boglárig, de vagy VW Polo, vagy Citroen Xsara, ha minden igaz.
 #166517  Szerző: mihalylovics
 
szblcs írta: Rétságig a fél Citadella is elszól, pl a Rádió 1 is. Tehát északra nem lenne rosszabb, csak másfelé jobb.
Írtam én, hogy rosszabb lenne? Nem. Sőt, egyet is értek, hogy a SOTE alkalmatlan beszórni Budapestet. Egyébként a sashegyi Klub is elszól Rétságig, tehát bármelyik telephely jó, legalábbis ami az északi irányt illeti.
 #166516  Szerző: markfelt
 
asr27 írta:A legtöbb citadelláról sugárzó adó, egy jó autórádióval és minimum 40cm-es antennával elszól az M7-en, akár Balatonvilágosig is. Siófoknál nem jönnek, mert az alacsonyabban van, de a zamárdi lehajtó után, ahol elkanyarodik kissé az M7, átmenetileg újra jönnek.
2009-ben volt egy alkalom, amikor a Roxy a 96.4-en egészen Boglárig jött az autóban. Persze voltak szünetek, de nem olyan nagyok, hogy el kellett volna kapcsolni az autórádiót. Boglár után aztán teljesen vége volt.
Milyen autórádió? Elég jó lehet, az átlag az azért, hogy Fehérvárnál elkussolnak a gellért-hegyiek.
 #166515  Szerző: asr27
 
A legtöbb citadelláról sugárzó adó, egy jó autórádióval és minimum 40cm-es antennával elszól az M7-en, akár Balatonvilágosig is. Siófoknál nem jönnek, mert az alacsonyabban van, de a zamárdi lehajtó után, ahol elkanyarodik kissé az M7, átmenetileg újra jönnek.
2009-ben volt egy alkalom, amikor a Roxy a 96.4-en egészen Boglárig jött az autóban. Persze voltak szünetek, de nem olyan nagyok, hogy el kellett volna kapcsolni az autórádiót. Boglár után aztán teljesen vége volt.
 #166513  Szerző: markfelt
 
Kovi02 írta:A Citadella se olyan jó nyugati irányba,pl. Székesfehérvár felé szoktam nézni,a város alatti szakaszon jól szólnak az ottani adók (mondjuk a SOTE is!),de amint átmegyünk az M7 feletti felhajtón,a Széchenyi-hegyen kívül semmi Bp.-i adó nem jön.
A SOTEnél jobb. De mondom, Budapest belvárosban is trágya a 88.1 jelenleg.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20