RADIOSITE Fórum

  • 89.5 Music Fm

 #94147  Szerző: Mipi
 
Ma reggel Kecskemét 1. számú helyi járat. 55 év körüli buszsofőr. MUSIC FM -et hallgatta. :yes:
 #94143  Szerző: Jozsfm964
 
mszilárd írta:Kellemetlen, amikor a kívánság ( :lol: ) műsorban közli a betelefonáló, hogy sajnálja, hogy nem kérhette azt, amit szeretett volna. :) A válasz egyszerű egyébként: "nem hoztam magammal". Bárcsak elfelejtenék már a műsorvezetők ezt...
Pont belekapcsoltam ebbe én is! Egyszerűen szörnyű. Ezért írtam valamelyik topikba hogy a kívánságműsorozás egyenlő a parasztvakítással. Úgyse azt adják le amit kérsz, hanem azt ami a következő szám a gépbe. Vagy ha netán tán mégis megvan amit kérsz, felvesznek majd a zene előtt bejátszák a beszélgetést...

Nem hoztam magammal... mégis mit mondjon a szerencsétlen? Nincs meg ez a szám? Vagy azt, hogy bocs de nem azt játszuk le amit kérsz hanem ami a rádió repertoárjában van...?
Nézzük csak meg hány ember ujjong, hogy húúú milyen jó... én 5 perc után kikapcsolom...
 #94142  Szerző: Ivoa
 
mlaszlo írta:
PooLee írta:Te is leírtad, hogy az a jó VT, ami "élőnek hat". Miért akarnánk imitálni, hogy élő, ha nem az a jó, az elvárt? :)
A másik pedig: azt mivel magyarázod, hogy a világ más részein élőben szólalnak meg, amikor csak tehetik és sikeresek? Bár, ha jobban belegondolok a magyar annyira okos típusú ember, hogy mindent jobban tud a világnál, szóval ebben is igazuk lesz...
Szerintem semmi gond a csúsztatott élő megszólalásokkal. Tényleg lehetnek bakik, amik így nem kerülnek adásba. Nem arra kell gondolni, hogy a műsorvezető rossz, hanem bármi más közbe jöhet, mint pl. a Call Centernél, hogy csöng-csöng a telefon, de a hívott fél nem akarja felvenni.
Az a megoldás viszont, amikor előre felvesznek több órás műsorokat és nincs bent műsorvezető, az nekem sem szimpatikus.
Értelmetlen hibákat beengedni a műsorba. A komoly adók mind csúsztatva közvetítenek. Nincs is ezzel semmi baj.
 #94140  Szerző: mlaszlo
 
PooLee írta:Te is leírtad, hogy az a jó VT, ami "élőnek hat". Miért akarnánk imitálni, hogy élő, ha nem az a jó, az elvárt? :)
A másik pedig: azt mivel magyarázod, hogy a világ más részein élőben szólalnak meg, amikor csak tehetik és sikeresek? Bár, ha jobban belegondolok a magyar annyira okos típusú ember, hogy mindent jobban tud a világnál, szóval ebben is igazuk lesz...
Szerintem semmi gond a csúsztatott élő megszólalásokkal. Tényleg lehetnek bakik, amik így nem kerülnek adásba. Nem arra kell gondolni, hogy a műsorvezető rossz, hanem bármi más közbe jöhet, mint pl. a Call Centernél, hogy csöng-csöng a telefon, de a hívott fél nem akarja felvenni.
Az a megoldás viszont, amikor előre felvesznek több órás műsorokat és nincs bent műsorvezető, az nekem sem szimpatikus.
 #94138  Szerző: veterán
 
PooLee írta:Igazából elfogadom, hogy ez a véleményed, részben igazad is van. Ugyanakkor én nem értek egyet veled, és szerencsére a világ túlnyomó részén működő rádiósok többsége sem. Én - sok tízmillió emberrel egyetemben - a valódi rádiósokat preferálom a jövőben is, és ha módom van rá, műsorkészítéskor is ragaszkodom az élőzéshez.
Azert arrol orommel olvasnek majd egy statisztikat, hogy mit gondol a "tulnyomo tobbseg" :D

Ugyanakkor az nekem tokeletesen megfelel, ha nem ertesz egyet. :)
 #94135  Szerző: PooLee
 
Igazából elfogadom, hogy ez a véleményed, részben igazad is van. Ugyanakkor én nem értek egyet veled, és szerencsére a világ túlnyomó részén működő rádiósok többsége sem. Én - sok tízmillió emberrel egyetemben - a valódi rádiósokat preferálom a jövőben is, és ha módom van rá, műsorkészítéskor is ragaszkodom az élőzéshez.
 #94133  Szerző: veterán
 
PooLee írta:Te is leírtad, hogy az a jó VT, ami "élőnek hat". Miért akarnánk imitálni, hogy élő, ha nem az a jó, az elvárt? :)
A másik pedig: azt mivel magyarázod, hogy a világ más részein élőben szólalnak meg, amikor csak tehetik és sikeresek? Bár, ha jobban belegondolok a magyar annyira okos típusú ember, hogy mindent jobban tud a világnál, szóval ebben is igazuk lesz...
Mert a bakifaktort es az on air szerencsetlenkedeseket ezzel 100%-osan ki lehet szurni, azert jobb. Kenyelemrol, lustasagrol szo sincs, praktikus, biztonsagos, hallgatobarat megoldas.

A hallgatot a vegtermek erdekli, nem a gyartasi folyamat. Vagy ha Spriteot iszol, teged is az erdekel, hogy milyen reszegysegekbol all a gyartosor?

A vilag mas reszein sem eloznek ahol nem kell. Ahol eloznek akkor amikor nincs ra szukseg, ott is felesleges hulyesegnek tartom.
 #94132  Szerző: PooLee
 
Te is leírtad, hogy az a jó VT, ami "élőnek hat". Miért akarnánk imitálni, hogy élő, ha nem az a jó, az elvárt? :)
A másik pedig: azt mivel magyarázod, hogy a világ más részein élőben szólalnak meg, amikor csak tehetik és sikeresek? Bár, ha jobban belegondolok a magyar annyira okos típusú ember, hogy mindent jobban tud a világnál, szóval ebben is igazuk lesz...
 #94130  Szerző: veterán
 
A radiot nem radiobuzik, hanem atlag hallgatok hallgatjak, akik elvarjak, hogy ne szakadjon meg a kapcsolat egyegy fittikem a kem bejelentkezesnel, ne bakizzak tele a musort a musorvezetok valamint hogy ne orditson bele a tuzjelzo szirena a hirblokkba, mint az tortent a heten.

A radiobuzik lehet hogy elvezkednek a bakikon aztan feljonnek ide a radiositera es elmeselik.Az atlag hallgatok meg velemenyt nyilvanitanak, ami bizonyara mindenki szamara ismert, hogy mit jelent.

Ahhoz is profinak kell lenni, hogy egy voice trackingos speak-et ugy megcsinald, hogy bakimentes, elo hatasu legyen. Egyedul a reggeli musorokban es a real time interaktivitast igenylo programokban engednem az elozest. Egy kivansagmusorban viszont nem szabadna.

A Petofi alapjaiban el van hibazva, nem erdemel szot.
 #94129  Szerző: PooLee
 
Aki profi, az tud élőben beszélni. Márpedig a rádiózásnak akkor van meg az igazi varázsa, ha élőben szólnak hozzád. Nem véletlen, hogy sokaknak nem tetszett az MR2-nek az a korszaka, amikor bent sem voltak a műsorvezetők és úgy szóltak a hallgatókhoz.
Nézz körbe a világban, hogy hány magára valamit adó rádiónál használnak voice trackinget. Én alig ismerek ilyet. Sőt, inkább webcamokat, élő videóközvetítéseket lehet nézni. A magyar rádiósok azt hiszik, hogy attól lesz profi, amit csinálnak, hogy tökéletesre vágják, tökéletesen beillesztik, beállítják a keverést, és szól. Tévedés. Természetesen a tökéletességgel nincs gond, csak mindezt élőben kell produkálni. Ha pedig mégis bármi baki becsúszna, az tovább növeli a varázsát az egésznek.
  • 1
  • 487
  • 488
  • 489
  • 490
  • 491
  • 565