RADIOSITE Fórum

  • Danubius Rádió, Youventus Rádió, BDPST Rock, Roxy Rádió

  • Engedéllyel rendelkező online rádiók fóruma
Engedéllyel rendelkező online rádiók fóruma
 #189800  Szerző: Glenn
 
Én a jövőről beszéltem, a Class FM meg erősen a múlt. Akkoriban lett jó a mobilnet fedettsége és ára is, tehát még nem volt elterjedt. Azóta változik a helyzet, legalább olyan jó a lefedettség, mint FM-en, egyszerűen használható telefonon, autóban, otthon, és egy 10 gigás csomag - ami netrádióra több mint elég - pár ezerért elérhető. Na és persze több tízezer netrádió létezik, magyarból is százával vannak, ezzel nem versenyezhet semmilyen más platform. Még a különböző szabályok és kvóták sem rontják az élvezhetőséget.
Ez a közeli jövő. :)
 #189799  Szerző: djlacee
 
ClassCredo írta: 2021.01.08. 17:05 ami az egyedüli hátrány az a még viszonylag magas mobilinternet ár
Ma már ez sem igaz, mert 30GB mobilnetet kapsz 1000-1500Ft-os havidíjért. Ha egy jó tömörítésű streamet hallgatsz, ez bizony elég lesz.
 #189797  Szerző: ClassCredo
 
Garfield írta: 2021.01.07. 20:05 Folyamatosan azt reklámozták, hogy az online rádiózás a jövő. Hát, nem lett igazuk.
Igazából nem lenne egy rossz dolog ez az online rádiózás, hiszen mindenki megtalálhatná a számára megfelelő rádiót (pl.: csak rock vagy retro dalok, beszédmentes vagy beszédet is sugárzó...) és zenei és beszéd kvóták nélkül lehetne sugározniuk a rádióknak (jelenleg), ami mint már volt itt említve a Class FM esetében is egy sokkal jobb zenei felhozatalt eredményezett.
A technikai oldalról nézve, ha van stabil internet kapcsolat akkor, sokkal jobb és tisztább vétel lehetséges, mint egy FM rádió esetében, ami az egyedüli hátrány az a még viszonylag magas mobilinternet ár, ha sikerülne valamelyik rádiónak egy-egy szolgáltatóval megállapodnia erről akkor nem nagyon lenne akadály.
A hallgatottságot tekintve szerintem nem egy országos kereskedelmi rádió milliós szintjét célozzák az online rádiók, de azzal én is egyetértek, hogy bármelyik kizárólag online rádió piaci alapon nem igazán működőképes, hiszen nem igazán lehet jelentős hallgatottságot felmutatni ezáltal a hirdetők sem tolonganak.
 #189796  Szerző: ClassCredo
 
kondalyuk írta: 2021.01.08. 01:56 Egyébként vannak még hírek napközben? Úgy tudom, hogy régebben voltak.
Mostanában én már nem szoktam híreket hallani.
 #189795  Szerző: Milu
 
Garfield írta: 2021.01.07. 20:14
Garfield írta: 2021.01.07. 20:05
Glenn írta: 2021.01.07. 16:04
Szerintem meg nem így van. Én is pl. napközben szinte csak netrádiókat hallgatok, és megnézheted, hogy az Onlinestreamen mennyi a netes hallgató úgy összesen. Még az FM rádiókat is sokan neten hallgatják, és bizony nem vételkörzeten kívül. Ez a szám szép lassan növekszik, mert ma már stabil a mobilnet szinte mindenhol és az autókban rém egyszerűen megoldható a netrádiók vétele.
Arról nem is beszélve, hogy mennyivel kellemesebb egy olyan rádió, ahol zene (vagy bármi más) van egyfolytában, nem szakítják meg négy percenként ajánlókkal, pláne Balázsékkal.
Bizony, ez a jövő, még néhány év és az FM (vagy ahol van, a DAB) éppen olyan kiegészítő szolgáltatássá válik, mint a DVB-T. ;)
Akkor mi a magyarázat arra, hogy az egykori országos rádiók mind elvéreztek az interneten? A Danubius és a Sláger esetét még megértem, mert abban az időszakban, amikor ők próbálkoztak az online-nal, még nem volt elterjedve az okostelefon és a mobilnet. A Class FM viszont akkor lett netrádió, amikor már normális áron lehetett mobilnetet venni, és a legtöbben rendelkeztek okoseszközzel, mégis csődbe ment.
Pontosan, a Class FM egy nagyon jó példa erre. Az analóg lekapcsolás előtti hetekben orrba-szájba hirdették, hogy hamarosan már csak interneten lehet majd hallgatni őket. Az ország legerősebb rádiós brandje az átlag 2-2,5 milliós napi hallgatottságával elvérzett az interneten. Még úgy is, hogy Balázsékon kívül minden nagy nevet meg tudtak tartani a kezdetekben, a zenei repertoár pedig fényévekkel jobb lett az országos frekvencia megszűnése után. Indítottak országos reklámkampányt (plakáttal én is találkoztam itt vidéken, de valami TV reklám is rémlik), online rádióként is többször kitelepültek, tartottak nyereményjátékokat... ha jól emlékszem, még mobilszolgáltatókkal is tárgyaltak arról, hogy a Class FM forgalma ne fogyassza az előfizetők adatkeretét.

Folyamatosan azt reklámozták, hogy az online rádiózás a jövő. Hát, nem lett igazuk.
 #189789  Szerző: kondalyuk
 
Már hallható on-air promó a névváltásról. Egyébként a szignálok és az arculat egész igényes egy online rádióhoz képest. Remélem ez így lesz a továbbiakban is.
Kíváncsi vagyok, marad-e Kautzky Armand a station voice, vagy felkérik valamelyik ex-Danubiusos hangot?

Egyébként vannak még hírek napközben? Úgy tudom, hogy régebben voltak.
 #189786  Szerző: Garfield
 
Garfield írta: 2021.01.07. 20:05
Glenn írta: 2021.01.07. 16:04
Garfield írta: 2021.01.05. 21:52Egyébként szerintem M.o.-n az online rádiózás halva született, én nem erőltetném.
Szerintem meg nem így van. Én is pl. napközben szinte csak netrádiókat hallgatok, és megnézheted, hogy az Onlinestreamen mennyi a netes hallgató úgy összesen. Még az FM rádiókat is sokan neten hallgatják, és bizony nem vételkörzeten kívül. Ez a szám szép lassan növekszik, mert ma már stabil a mobilnet szinte mindenhol és az autókban rém egyszerűen megoldható a netrádiók vétele.
Arról nem is beszélve, hogy mennyivel kellemesebb egy olyan rádió, ahol zene (vagy bármi más) van egyfolytában, nem szakítják meg négy percenként ajánlókkal, pláne Balázsékkal.
Bizony, ez a jövő, még néhány év és az FM (vagy ahol van, a DAB) éppen olyan kiegészítő szolgáltatássá válik, mint a DVB-T. ;)
Akkor mi a magyarázat arra, hogy az egykori országos rádiók mind elvéreztek az interneten? A Danubius és a Sláger esetét még megértem, mert abban az időszakban, amikor ők próbálkoztak az online-nal, még nem volt elterjedve az okostelefon és a mobilnet. A Class FM viszont akkor lett netrádió, amikor már normális áron lehetett mobilnetet venni, és a legtöbben rendelkeztek okoseszközzel, mégis csődbe ment.
 #189785  Szerző: Garfield
 
Glenn írta: 2021.01.07. 16:04
Garfield írta: 2021.01.05. 21:52Egyébként szerintem M.o.-n az online rádiózás halva született, én nem erőltetném.
Szerintem meg nem így van. Én is pl. napközben szinte csak netrádiókat hallgatok, és megnézheted, hogy az Onlinestreamen mennyi a netes hallgató úgy összesen. Még az FM rádiókat is sokan neten hallgatják, és bizony nem vételkörzeten kívül. Ez a szám szép lassan növekszik, mert ma már stabil a mobilnet szinte mindenhol és az autókban rém egyszerűen megoldható a netrádiók vétele.
Arról nem is beszélve, hogy mennyivel kellemesebb egy olyan rádió, ahol zene (vagy bármi más) van egyfolytában, nem szakítják meg négy percenként ajánlókkal, pláne Balázsékkal.
Bizony, ez a jövő, még néhány év és az FM (vagy ahol van, a DAB) éppen olyan kiegészítő szolgáltatássá válik, mint a DVB-T. ;)
Akkor mi a magyarázat arra, hogy az egykori országos rádiók mind elvéreztek az interneten? A Danubius és a Sláger esetét még megértem, mert abban az időszakban, amikor ők próbálkoztak az online-nal, még nem volt elterjedve az okostelefon. A Class FM viszont akkor lett netrádió, amikor már normális áron lehetett mobilnetet venni, mégis csődbe ment.
 #189780  Szerző: Glenn
 
Garfield írta: 2021.01.05. 21:52Egyébként szerintem M.o.-n az online rádiózás halva született, én nem erőltetném.
Szerintem meg nem így van. Én is pl. napközben szinte csak netrádiókat hallgatok, és megnézheted, hogy az Onlinestreamen mennyi a netes hallgató úgy összesen. Még az FM rádiókat is sokan neten hallgatják, és bizony nem vételkörzeten kívül. Ez a szám szép lassan növekszik, mert ma már stabil a mobilnet szinte mindenhol és az autókban rém egyszerűen megoldható a netrádiók vétele.
Arról nem is beszélve, hogy mennyivel kellemesebb egy olyan rádió, ahol zene (vagy bármi más) van egyfolytában, nem szakítják meg négy percenként ajánlókkal, pláne Balázsékkal.
Bizony, ez a jövő, még néhány év és az FM (vagy ahol van, a DAB) éppen olyan kiegészítő szolgáltatássá válik, mint a DVB-T. ;)
 #189772  Szerző: djlacee
 
Garfield írta: 2021.01.06. 22:30 A poptarisznya.hu egy nagyon érdekes jelenség, tudtommal az az egyetlen valódi műsorokkal, műsorvezetőkkel rendelkező internetes rádió, ami tovább húzta egy-két évnél, ráadásul úgy, hogy nem kifejezetten fiataloknak szól, sőt inkább az ötvenes-hatvanas korosztályt szólítja meg. Kíváncsi lennék a titkukra.
A MegaDance is ilyen még
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24