RADIOSITE Fórum

  • Danubius Rádió, Youventus Rádió, BDPST Rock, Roxy Rádió

  • Engedéllyel rendelkező online rádiók fóruma
Engedéllyel rendelkező online rádiók fóruma
 #199070  Szerző: zenefalo
 
De, hogy ne csak szapuljam a Roxyt, sok ritkaság is megszólal, ami kb. a Music FM megszűnésével a feledés homályába került, és változatos a kínálat! Csak a Vastag Csaba-zenéket kell kigyomlálni, és hallgatható lesz egész nap. A szlogent meg lecserélni, mondjuk ,,csak pörgős zenék"-re.
 #199065  Szerző: tomee
 
zenefalo írta:Kérdezem, miért kell a Roxy-n az összes Shakira számot játszani? A Danubiusra való!!!! :punch:
Hát elvileg erre lett kitalálva a like/dislike rendszer, bár nekem is az a bajom, hogy az indokolnál több a meló ad. :D
 #199064  Szerző: zoLee
 
Glenn írta:
zoLee írta: 2023.05.03. 00:43Volt egy szám 1996ból is, amikor a Roxy mégcsak nem is létezett.
Dehogynem létezett. Kéretik alaposabban utánanézni. ;)
Nem kellett utánanézni, mert ismerem a történetét.
Hallgattam míg létezett.
Anno Bankos/Roxys voltam, majd Deejay-s és E-Klubos :D
Aztán kevésbé Roxys, inkább Rise-os.

Nos...
Kedvedért azért utánanéztem.
NEM létezett ;)
1998ban indult, osztott frekvencián, és 99ben kapta meg 0-24ben a 96.4et.

Addig tartott volna megbizonyosodni az állításod igazáról/hamisságáról, mint most nekem.

De ezen ne vesszünk össze, totál mindegy :)

Szép idők voltak azok, béke poraira.
 #199062  Szerző: Glenn
 
zoLee írta: 2023.05.03. 00:43Volt egy szám 1996ból is, amikor a Roxy mégcsak nem is létezett.
Dehogynem létezett. Kéretik alaposabban utánanézni. ;)
 #199056  Szerző: zoLee
 
Csekkoltam a tegnapi egész napos playlistet.
A zenék 70%a kb. 10 éves, de van annál jóval régebbi is, ami meg "mai" zene (a mai az én olvasatomban, 2022es, 2023as zenét jelent, de mindenképpen 2020 utánit), az is van 2-3 éves.
Tényleges friss zenét, ami az elmúlt hónapokban jött ki, egy darabot nem találtam.
És random bedobálva a Danubius playlistből minden.
Pl. Morcheeba, T.a.t.u, Tóth Gabi, Radics Gigi, Majka, Halott Pénz, Eminem, Ariana Grande, Scooter.

Némi identitás zavarrral küzd ez a "rádió".
Kinek akar szólni???
És miért???

Megszólal a sweeper, "Roxy - Csak mai zene", és utána mi jön?
A Cher - Believe című száma :lool:
Az átlaghallgatót szerintem ki lehet kergetni a világból ezzel a dallal.
Tegnap le is játszották egy párszor.
Volt egy szám 1996ból is, amikor a Roxy mégcsak nem is létezett.
Valami pop-rock féleség volt.

Összesen 4 db "roxys" számot véltem felfedezni a listában, az egész napot véve: Kate Ryan - Libertine, Gigi D'Agostino - The Riddle, Royal Gigolos - California Dreamin, illetve Fedde Le Grand - Put your hands up for Detroit.

De ezek mennek a Danubiuson is.

Ez eddig elég gáz.
Zenei szerkesztés? Viccnek is rossz :lool:
Én már meg se lepődnék, ha a
"Roxy - Mai zene" állomáshang után felcsendülne
Bódi Gusztitól az Aranyeső, aztán meg valami zúzós Korn dal.
Mert miért is ne? :lool:

Ennek a zűrzavaros playlistnek annyi köze van a Roxy névhez (és amit az a múltból kiindulva takarni kíván), mint nekem és a baráti társaságomnak a Bayern Münchenhez.
Összeszedem 10en pár barátomat, lemegyünk a pályára, és az ottani arcoknak azt mondjuk, hogy focizni jöttünk és mi vagyunk a híres Bayern.

Pont annyira légből kapott bullshit ez a "roxyzás" meg "csak mai zene" skandálás is, mint a fenti példám.
Amit idegesít, de muszáj elengednem: hogy be is jött nekik.
Ma csaknem 700 hallgatója volt, de ha az appot is nézzük, akkor még több.

Van az a mondás, hogyha a sz@rt aranypapírba csomagolod, attól az még sz@r marad.
Nos, ez a produktum egyeseknek mégis maga az arany...
Kedves egészségükre!
:vomit:
 #199053  Szerző: tomee
 
Így a második nap után valahogy nekem is az a véleményem, hogy egy rahedli olyan zene megy rajta teljesen indokolatlanul, amik amúgy elférnének a Danubiuson vagy a Juventuson is.

Amúgy ha már referenciák: a jelenlegi Rise FM a Bakonyi-féle elborult station id-kel meg a mixekkel pontosan (!) olyan, mint amilyen valaha a Roxy volt, és amilyennek ennek a Roxynak kellett volna lennie. Így ezzel együtt a Roxy DJ-ért is elég nagy kár.

Mindegy, még korai lenne temetni, de remélhetőleg fog ebből valamerre fejlődni.
 #199047  Szerző: asr27
 
Ezen a Roxy nevű valamin minden megy a gagyi poprock stílusú magyar zenétől elkezdve... Még szerencse, hogy Bódi Guszti nem szólalt meg eddig.
Semmi köze a valamikori Roxy Rádióhoz.
A nagy múltú névvel próbálnak hallgatókat vonzani, azon kívül egy nagy nulla az egész.
 #199035  Szerző: tomee
 
Nem tudom, hogy a like és a dislike gomboknak a valóságban van-e tényleges zenei formáló funkciója. Gondolom egyébként a visszajelzések alapján idővel még alakulhat a jelenlegi koncepció. Mégiscsak könnyebben alakítható, mintha FM-en szólna.
 #199034  Szerző: djlacee
 
Privát vélemény, de szerintem valami olyasmit kellett volna csinálni Roxy néven, mint ami Belgiumban a POTZ. Gyakorlatilag egy Dance AC rádió, 90-es évektől az aktuális slágerekig játszanak dance/house/trance zenéket. www.potz.be
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 24