RADIOSITE Fórum

  • OXYGEN MUSIC

  • Engedéllyel rendelkező online rádiók fóruma
Engedéllyel rendelkező online rádiók fóruma
 #199213  Szerző: p0tyi
 
Nem adom meg ezt az örömöt, de beszédes, hogy ennyire magadra vetted.
 #199212  Szerző: Glenn
 
Milán írta: 2023.05.17. 09:08 Itt jól leírja a balatoni problémát:
https://24.hu/fn/uzleti-tippek/2009/07/ ... kuzdelmek/
A Helikon Portálról vették át. ;)
Nekem tetszett a Part (106,3) és a Pelso (88,2) "műsora", t.i. a nonstop zene sok mixszel, főleg 80-as és 90-es évekből. Akkor még nem volt mobilon hallgatható netrádió, sőt saját zene is macerás volt (mp3 CD-ről vagy pici telefonmemóriából), így a rádiónak volt értelme. És bizony nyáron a parton, vagy a büfében a kutya sem kíváncsi a dumára, nem kell műsorvezető (bár ha néha pár szót mond, az nem baj), híreket sem kell mondani (van rá külön adás), csak zene. Bár tele lenne most is ilyenekkel a sáv, mint az olasz tengerparton. Persze bevétel és teherfizetés nélkül ez nem mehet, csoda, hogy két évig léteztek. Nekem tetszett. :yes:
p0tyi írta: 2023.05.17. 12:31 Távol álljon tőlem, hogy felmentsem a fidkányokat, meg a modern Európa valaha volt legmocskosabb kormányát
Te meg ismét eltévedtél, zsúrpubi. :hit:
Irány a gumiszoba: viewtopic.php?f=15&t=650&sid=83f1cad8c6 ... d3839754d4 :twisted:
 #199211  Szerző: p0tyi
 
Távol álljon tőlem, hogy felmentsem a fidkányokat, meg a modern Európa valaha volt legmocskosabb kormányát, de az a helyzet, hogy a helyi rádiózás mindenhol gondban van, meg a "frisszenés" CHR formátum is, világszerte.

A hálózatosodás, több rádiót magába foglaló cégcsoportok létrejötte, és a 30+-nak rádiózás lett a jellemző minél gépiesebb, "biztonságosabb" módon.

Így a kormány médiapolitikája bár abszolút rásegített ezekre a folyamatokra, a trendekkel nem lehetett volna szembemenni.
 #199207  Szerző: asr27
 
Milán írta:Itt jól leírja a balatoni problémát:
https://24.hu/fn/uzleti-tippek/2009/07/ ... kuzdelmek/
Mennyivel jobb volt ez az időszak.. amikor még volt választék...
Persze a fidesz aljas, ellehetetlenítő médiatörvénye, és az NMHH, ezt a lehetőséget is elvette az országtól, hogy hírek, szöveges tartalom nélkül szólhasson egy rádió FM-en.
 #199204  Szerző: p0tyi
 
mihalylovics írta: 2023.05.17. 00:44
p0tyi írta: A Balatonon egyébként teljesen felesleges egész évben működni, szóval ez egy kiváló lehetőség kisebb netes, vagy akár máshol működő regionális rádióknak hogy sok emberhez érjenek el a szezonban, téli meddőszórás nélkül.
azért vételkörzeten belül van siófok, füred, almádi, esetleg lelle és boglár (plusz a környező kis falvak). ezek állandó lakossága mintegy 60000 ember (a falvak nélkül). ez 2x akkora, mint pl. szekszárd lakossága, ennyi ember talán elbírna egy helyi rádiót egész évben, tehát meddőszórásról nemigen beszélhetünk (az más kérdés, hogy ez a rádió - a retro mellett - valóban felesleges, a korábbi balatoni rádiók sem emiatt, hanem a nem megfelelő színvonal és (mind az anyagi mind a műsorszerkezetet illető,) túlzott vállalások miatt buktak meg).

Ez 10-20 éve így volt, de már 2023 van, és a helyi rádiózásnak kevés kivétellel vége van.
 #199198  Szerző: mihalylovics
 
p0tyi írta: A Balatonon egyébként teljesen felesleges egész évben működni, szóval ez egy kiváló lehetőség kisebb netes, vagy akár máshol működő regionális rádióknak hogy sok emberhez érjenek el a szezonban, téli meddőszórás nélkül.
azért vételkörzeten belül van siófok, füred, almádi, esetleg lelle és boglár (plusz a környező kis falvak). ezek állandó lakossága mintegy 60000 ember (a falvak nélkül). ez 2x akkora, mint pl. szekszárd lakossága, ennyi ember talán elbírna egy helyi rádiót egész évben, tehát meddőszórásról nemigen beszélhetünk (az más kérdés, hogy ez a rádió - a retro mellett - valóban felesleges, a korábbi balatoni rádiók sem emiatt, hanem a nem megfelelő színvonal és (mind az anyagi mind a műsorszerkezetet illető,) túlzott vállalások miatt buktak meg).
 #199197  Szerző: kondalyuk
 
Furcsa, hogy nem nagyon hirdetik az elindult az FM-sugárzást.
 #199168  Szerző: p0tyi
 
Milán írta:A híreken kívül van műsorvezetés? vagy csak én kapcsolok oda rosszkor?
Van, én hallottam 4 után a balatoni frekin, de szerencsére nem terheli a rádiót sok szöveg és sok magyar zene, ahogy hallom. Végülis helyi freki, ráadásul ideiglenes, szóval nem indult be az NMHH kvóta dili.
 #199167  Szerző: p0tyi
 
asr27 írta: 2023.05.15. 20:13
p0tyi írta:
asr27 írta: 2023.05.15. 18:40 Ez aztán abszolút hiánypótló itt a Balatonnál is az éterben.
Fél órát hallgattam, a Retro és a Rádio 1 zenéi szólnak vegyesen.
Egy valódi új zenét sem hallottam.
Magyar rádiós piac egy nagy nulla. :down:
Csoda is lett volna, ha egy változatos, pörgős, friss zenéket játsszó rádiót indítanak...

Egyébként tényleg jóval gyengébb, mint a Radio 1 volt, ezen a frekvencián. A Balaton nyugati felén már csapkodják a horvát adók.
A R1 még Balatonmáriafürdőn is jó minőségben jött.
Arra is van esély, ha a Rádió Plusznak is sikerül tihanyi frekit szereznie. Ott van még a 98.9. Ez valóban idősebb korosztálynak szól, de szerintem még így is hiánypótló.

Amúgy meg a Rise FM is kérhetne igazán egy ideiglenes frekit, mármint a netes...
Van róla szó, hogy a Rádió Plusz akar egyáltalán balatoni frekit?

Egyébként igen! Simán kérhetne ideiglenes szerződést a netes Rise Fm a 98.9-re! Mekkora nosztalgia lenne már! :shock:
Bízzunk benne, hogy jó példa lesz az Oxygen Music ideiglenes frekvenciakérelme mások számára is. A Rádió Plusz is az volt. A Balatonon egyébként teljesen felesleges egész évben működni, szóval ez egy kiváló lehetőség kisebb netes, vagy akár máshol működő regionális rádióknak hogy sok emberhez érjenek el a szezonban, téli meddőszórás nélkül.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9