RADIOSITE Fórum

• FM-DX

#185265  Szerző: attisdújv
 2019.10.03. 07:29
Szia!

Valóban, az útvonal teljesen jól járható és biztonságos. Doboj és Zenice között, valamint Szarajevó és Jeblenica között van lassú, tökölős menet. Megengedett sebesség ott mindenhol 80 km/h, de átlagban 70-nel tudsz menni. Az út 11-12 óra, de a balkáni varázs kárpótol, élvezetes az út.
On:
A tengerparton éjszaka jött a 1251Khz is, meg az 556Khz-en a szlovén rádió is. Olaszok jöttek, de nem volt tumultus. Haladó autónál csak a parton volt vétel, a szárazföld belseje felé egyből eltűntek. A magas hegyek miatt a horvát nagy adók is elég rapszodikusan jöttek. Otvoreni, HRT 1-2-3, Narodni, Dubrovnik, Dalmacia, Egy két bosnyák is jött a hegyek takarásából. Boszniában inkább pendrive-ról zenéltünk. Nem bírtam a bosnyák népdalokat. :D
 #185253  Szerző: Glenn
 2019.10.01. 16:59
attisdújv írta:
2019.10.01. 13:50
Sziasztok!

A múlt héten Horvátországba mentem Bosznián keresztül
Minden tiszteletem a tiéd, és ez az infó is aranyat ér - jövőre. ;) Én eddig nem mertem megkockáztatni, de ezek szerint használható útvonal, gondolom határátkelői és fizetőkapus dugó nélkül. :yes:
ON
Meglepő a 2 kW-os Pécs FM ilyen messzi terjedése, még ha ez a freki üres is. Pláne, hogy arrafelé üres freki nem is nagyon van.
OFF
Én évtizedekkel ezelőtt voltam a montenegrói tengerparton, és akkor naplemente után tisztán jött az 540 kHz-en a Kossuth (ahogy most neked is), de némi fadinggel jól lehetett fogni a Petőfit is 1188-on és 1251-en. Ezen adók most is mennek, csak más van rajtuk. Nem fogtad ezeket?
ON
És amúgy még mi jött a parton? 30 éve tele volt a sáv olasz adókkal (el voltam tőlük akkor ájulva), és csak a titográdi (ma Podgorica) állami két darab adó, meg a kotori helyi adó volt vehető. Így is fullon volt a sáv.
 #185252  Szerző: attisdújv
 2019.10.01. 13:50
Sziasztok!

A múlt héten Horvátországba mentem Bosznián keresztül, és rádiót hallgattam amíg tudtam. Persze magyar rádiót. A pécsi telephelyről volt lehetséges a vétel a határ után. Retró: Eszék után az autópályán kinyomta valamilyen bosnyák adó. Petőfi: Boszniai Modrica településig fogható, az adótól 128 km távolságban. Utána jobbról hegyek árnyékolnak. Alatta a vételhatár előtt valami folyamatosan csapkodta, de azért lehetett hallgatni. Pécs FM: A Petőfi vételével megegyező, de tiszta a frekvencia, nem csapkodja semmi a vételhatárig. Ez igen meglepett, hogy egy városi adó ekkorát szól. Nem terjedés, mert öt nap múlva visszafelé este ugyanígy jött. Kossuth AM: Nappal Szarajevóig hallgatható, éjszaka a tengerparton is jött(Dubrovnik-i régió) . A Kossuth és a Bartók frekvenciáit elfelejtettem csekkolni. Legközelebb azt is megnézem.
 #185239  Szerző: TechY01
 2019.09.29. 19:12
zsofi75 írta:
2019.09.29. 18:11
Sziasztok !Ma reggeli órákban elég erős tropo volt.
A Budapesti adókat figyeltem ,simán teljesen tisztán RDS is volt jött a Best FM,a Trend FM is itt volt ,és meglepetésemre a SOLa rádió is jött.
Itt most du. 6 óra körül jött szépen Krosno + 92,0-án Bécs is.
 #185236  Szerző: zsofi75
 2019.09.29. 18:11
Sziasztok !Ma reggeli órákban elég erős tropo volt.
A Budapesti adókat figyeltem ,simán teljesen tisztán RDS is volt jött a Best FM,a Trend FM is itt volt ,és meglepetésemre a SOLa rádió is jött.
 #185233  Szerző: Volvos
 2019.09.29. 01:36
Most Szolnoknál padláson levő tripleggel kristálytisztán RDS-el jön RTV RNS2! :shock: Hol a ceglédrádió?
 #185226  Szerző: Gyurii
 2019.09.28. 14:18
Na akkor tegyük helyre a dolgokat... :roll:

103,1 az kb. a Battonya 105,4 Kossuth vs Arad-Világos 105,3 Digi FM helyzetet hozná elő. (103,0 megfelelő Békéscsabán, ezért is "javasoltam" Petőfinek, és a 96,7-et Kossuthnak.)

87,9 tropoval szegedi R1, bár átlagvevőknél nem számítana, ha helyben szólna valami.

Bőven elég lenne kis teljesítményű adó, mivel csak a városban hallgathatatlan, és befoghatatlan a megye többi részén elfogadható a Petőfi. Ha már a Bartókot is megemlíted, (mellesleg az Szentesről, és Komádiból is jó még belterületen is, mondhatni legjobb) felhoznám még a Retrot is. Annak sem lenne rossz egy helyi relé, mint a szekszárdi Class FM időkből.

OFF: Békéscsabán lesz újra Meki a Csaba Centerrel szemben, (Jókai-Illésházi sarok) már le is van dózerolva a telek, csak az építkezést nem kezdték még el. :D
 #185208  Szerző: shadoe
 2019.09.26. 18:30
Ugyanez volt a mi családunkban is, a nagymamám mindig az 540 KHz-en hallgatta a Kossuthot, déltől ez volt a kötelező program. Soha onnan ember el nem tekerte azt a rádiót, és szerintem az a korosztály életében kb. 2 másodpercig nem hallgatott FM-et. Egyébként ha engem érdekelne a Kossuth, én is a 540-en hallgatnám itt az ország közepén. Minek marháskodjak az FM sáv tekergetésével, amikor ott úgyis baromi erővel jön? Ráadásul tudtommal a szerencsésebb történelmi fejlődésű USÁ-ban is dívik az AM rádiók hóbortja, gyakorlatilag az összes TALK radio azon a sávon van. Miért kéne nekünk lemondani róla? Nem látom a logikát abban, hogy dobjunk fel mindent FM-re, ütközzenek jól össze az adók, zavarják egymást, a középhullámot meg nyírjuk ki. Épp eléggé megtették ezt már a rövid és hosszúhullámmal. Szerintem azért van 4 műsorszóró sáv, hogy szerencsésen kiegészítsék egymást, nem azért, hogy tönkrevágják.
 #185207  Szerző: DRoland
 2019.09.26. 18:29
Az a freki lényegében 100% pazarlás.
Van még jó pár ilyen a Kossuthnak...
 #185205  Szerző: Kovi02
 2019.09.26. 17:09
joe írta:
2019.09.25. 23:19
Kovi02 írta:Nem értem hogy mi értelme volt Kiskunhalason a sóstói részre tenni a helyi relét,mert az 1km-es körzetében a pesti 107,8 és a kőrösi 88,4 is vehető akár egy telefon rádiójával,de attól távolabb déli irányba meg a beljei 50kW-s adó lazán kitolja a frekiről. (csak egy példa arra,hogy lokál adó telepítésével se oldódik meg minden probléma,ha az úgy van beállítva)
Ugyanez a helyzet Battonyán is, de ha emlékszel, a Kossuth hálózatát pici adókból rakták össze, bár a 107,8 az eredetileg is nagy adó, de Kiskunhalas már nincs a Bp. vételkörzetében, a 88,4 viszont a 2. kereskedelmi hálózat része volt, mint a szentesi 100,4 is, ezért kellett oda akkor azaz adó, ami megmaradt Kossuth relének.

(Gondolom az iskolád vasbeton szerkezet, ami nagyon tudja árnyékolni a vételt.)
Emlékszem a Kossuth adóhálózatára (és arra is,amikor apám ha az MR1-t akarta hallgatni,mindig az 540-re kapcsolt,mert FM-en elérhetetlen volt a Kossuth itt helyben. :D ),a mostaniban viszont annyi teljesen felesleges adó lett,amiből kb. egy második országos network-t is össze lehetne rakni. A halasi adóval kapcsolatban csak azt nem értem,hogy miért van a 102,7-en,amikor a beljei nagyok RDS-sel vehetők ott,így a városon belül már teljes "katyvasz" van a frekin,terjedésnél még a kékesi MR2 is beleszól. Az a freki lényegében 100% pazarlás.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 511

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.