RADIOSITE Fórum

  • Ionoszférikus terjedések (ES)

 #191421  Szerző: Kovi02
 
Glenn írta: 2021.04.16. 10:51 Szerintem ez nem török hangzású, és ezzel az azeri is kilőve, mert a két nyelv szinte azonos (tökéletes köztük az érthetőség, egymás nyelvjárásai). ;)
Nekem az első megérzés török volt,de egy török szerint inkább azeri vagy kazah lehet,nekem még a türkmén is eszembe jutott,ami érdekes hogy szinte minden közép-ázsiai és kaukázusi országnak van nagyadója a frekin,szóval bármi lehet.

A Kaukázus(grúz és orosz adók jöttek a körzetből akkor) nyelvileg eléggé diverz régió,akár az is lehet hogy egy nem listázott adót vettem egy nem túl gyakori nyelven,ezért nem kapok egyértelmű választ erre a vételre sehonnan.
 #191415  Szerző: Glenn
 
Szerintem ez nem török hangzású, és ezzel az azeri is kilőve, mert a két nyelv szinte azonos (tökéletes köztük az érthetőség, egymás nyelvjárásai). ;)
 #191401  Szerző: Kovi02
 
Kovi02 írta: 2021.04.15. 13:17 https://youtu.be/_wj9yoJre4c Ez mi lehet? Oroszokkal együtt szólt,olyan törökös de mégse. Én vettem túl sok oroszt ahhoz hogy felismerjem a törököt vagy ez tényleg nem török?
Több helyről is azt az információt kaptam,hogy ez az adó nem török,ami érdekessé teszi,hogy a vétel időpontjában Oroszország és Grúzia jött,a vett adókkal pedig egy irányban van azeri(Azerbaycan Radyosu),kazah(Qazaq Shalkar Radiosy),üzbég(MTRK Radio Yoshlar) és türkmén(TR1 Radio Watan) adó is.
2020 talán meghozta életem első CCIR dupla ugrását vagy ez "csak" egy azeri egyszeres ugrás,esetleg egy több helyről is félreismert török?
joe írta:kis folytatás

...
90,2 ? - talán Hromads'ke Radio
91,4 Hit FM (RUS) - Donyeck
95,7 ID: Record - Donyeck ill. Holos Donbasu (hogy is írjam át?)
98,0 ID: Shanson - Donyeck
98,6 ? - talán a Radio Kometa - Donyeck
99,0 ? - talán a Vesti FM - Donyeck
100,2 ID: '103,6' - https://gtrklnr.com/svoyo-radio-103-6-fm/ - frekvenciái: Луганск 103.6 FM; Стаханов 105.3 FM; Ровеньки 101.4 FM; Красный Луч 100.2 FM; Первомайск 93.0 FM; Чернухино 102.0 FM
Krasznij Lucs a terjedés vonalába esik...
101,3 ID: Krym
101,6 ID: N...R...J...
101,9 ID: Evropa Plus
103,3 ID: Pobeda
104,8 - ? reklámban Kubán régiót említi... később 105,4-en is vetted, ez a R. Rossii lesz Taganrog ill. Novocherkassk adók
106,3 - ? - 100,7 FM
...a hírek részletekből nem sokat tudok kiszedni, annyira azért nem értek oroszul...
Köszönöm, az adók egy része még a logba is bekerült,mivel később találtam róluk ID-t,mindeközben a brit fórumon is kaptam pár megoldást,ami nem egyezett.
91,4 Vesti FM <-> Hit FM ?
98,6 99,0-t vettem később ID-vel
101,6 101,9-t szintén
101,3 szerintem nem a Krym, 90°-ra van miközben a terjedés fő iránya olyan 75° körül volt.
 #191394  Szerző: Kovi02
 
https://youtu.be/_wj9yoJre4c Ez mi lehet? Oroszokkal együtt szólt,olyan törökös de mégse. Én vettem túl sok oroszt ahhoz hogy felismerjem a törököt vagy ez tényleg nem török?
 #191381  Szerző: sababa
 
Kovi02 írta: 2021.04.14. 19:47Pedig még az ukrán és orosz NRJ -kis eléggé jónak tűnnek arculatilag és zeneileg, kár hogy a Kaukázusban ennyire alacsony színvonalon megy a rádiózás. :( (pl. a Radio Maestro a 90,9-en olyan rosszul szól hogy még a nyelvet se kell felismernem ahhoz,hogy 99% biztossággal bekerüljön a "logba")

Az orosz piac rendkívül fejlett, a nyugatról érkező szakmai befektetők és tanácsadók alaposan kitanították őket a 90-es évek elején, és jól hallhatóan érzékük is van hozzá. Ott szinte alig találni "rossz" rádiót. Ráadásul ez a tudás leszivárgott a befolyási övezet más országába is, ebből adódóan (az országok fejlettségi szintjéhez képest) meglepően korrekt felhozatallal találkozhatunk Belaruszban, Ukrajnában, de akár még Kazahsztánban is. A grúzok viszont nem az oroszbarátságukról híresek, és a piac is elég kicsi. A 90.9 Masestro Batumiból vagy Potiból ad, mindkettő top 10-es város lakosságszámarányosan. El lehet képzelni, hogy a vidéki adókon mi mehet (ha egyáltalán megy valami), amikor ezek ilyen minőségben szólnak.
 #191379  Szerző: joe
 
kis folytatás

...
90,2 ? - talán Hromads'ke Radio
91,4 Hit FM (RUS) - Donyeck
95,7 ID: Record - Donyeck ill. Holos Donbasu (hogy is írjam át?)
98,0 ID: Shanson - Donyeck
98,6 ? - talán a Radio Kometa - Donyeck
99,0 ? - talán a Vesti FM - Donyeck
100,2 ID: '103,6' - https://gtrklnr.com/svoyo-radio-103-6-fm/ - frekvenciái: Луганск 103.6 FM; Стаханов 105.3 FM; Ровеньки 101.4 FM; Красный Луч 100.2 FM; Первомайск 93.0 FM; Чернухино 102.0 FM
Krasznij Lucs a terjedés vonalába esik...
101,3 ID: Krym
101,6 ID: N...R...J...
101,9 ID: Evropa Plus
103,3 ID: Pobeda
104,8 - ? reklámban Kubán régiót említi... később 105,4-en is vetted, ez a R. Rossii lesz Taganrog ill. Novocherkassk adók
106,3 - ? - 100,7 FM
...a hírek részletekből nem sokat tudok kiszedni, annyira azért nem értek oroszul...
 #191368  Szerző: Kovi02
 
joe írta: 2021.04.14. 19:31
Kovi02 írta:A 88,0-nak utánanéztem én is, az ukrtvr.org szerint Bakhmativka telephelyről megy az UR:Golos Donbasu,az kicsit közelebb van Volnovahához mint Mariupol.
Ezt komolyan mondod?
"Волноваха" - "Маріуполь" távolság kb. 50km...
"Волноваха" - "Бахмутівка" távolság kb. 180km...

Ezt benéztem :D A "Golos Donbasu" miatt rögtön Donyeckre asszociáltam és ahhoz mértem. :lool: :lool: :lool:
sababa írta:
Kovi02 írta: 2021.04.14. 16:20Amúgy Grúziában ahogy tudom van NRJ is,aminél kevés "formatrádióbb" van. :D

Papíron úgy van, ahogy mondod, de a grúz NRJ színvonala nagyjából olyan, mintha egy magyar kisközösségi rádió csatlakozott volna a franchise-hoz. Valószínűleg kaptak egy FTP szerver elérést, ahonnan letölthetik a friss dalokat, playlisteket és arculati elemeket, de azt, hogy ezekkel pontosan hogyan és mit kellene kezdeni, már nem adták át a franciák. Biztos a legolcsóbb csomagra fizettek elő :-)

Egyébként a szlovák piacra is be akarták vezetni a márkát, tavaly ősszel majdnem 30 frekvenciára pályáztak, de a helyi partnercég az utolsó pillanatban visszalépett, és végül a Mária Rádió vitte el a frekik zömét...
Pedig még az ukrán és orosz NRJ -kis eléggé jónak tűnnek arculatilag és zeneileg, kár hogy a Kaukázusban ennyire alacsony színvonalon megy a rádiózás. :( (pl. a Radio Maestro a 90,9-en olyan rosszul szól hogy még a nyelvet se kell felismernem ahhoz,hogy 99% biztossággal bekerüljön a "logba")
 #191364  Szerző: joe
 
Kovi02 írta:A 88,0-nak utánanéztem én is, az ukrtvr.org szerint Bakhmativka telephelyről megy az UR:Golos Donbasu,az kicsit közelebb van Volnovahához mint Mariupol.
Ezt komolyan mondod?
"Волноваха" - "Маріуполь" távolság kb. 50km...
"Волноваха" - "Бахмутівка" távolság kb. 180km...
 #191362  Szerző: sababa
 
Kovi02 írta: 2021.04.14. 16:20Amúgy Grúziában ahogy tudom van NRJ is,aminél kevés "formatrádióbb" van. :D

Papíron úgy van, ahogy mondod, de a grúz NRJ színvonala nagyjából olyan, mintha egy magyar kisközösségi rádió csatlakozott volna a franchise-hoz. Valószínűleg kaptak egy FTP szerver elérést, ahonnan letölthetik a friss dalokat, playlisteket és arculati elemeket, de azt, hogy ezekkel pontosan hogyan és mit kellene kezdeni, már nem adták át a franciák. Biztos a legolcsóbb csomagra fizettek elő :-)

Egyébként a szlovák piacra is be akarták vezetni a márkát, tavaly ősszel majdnem 30 frekvenciára pályáztak, de a helyi partnercég az utolsó pillanatban visszalépett, és végül a Mária Rádió vitte el a frekik zömét...
 #191345  Szerző: Kovi02
 
sababa írta: 2021.04.14. 13:18
Kovi02 írta:Érdekes ez a zenei szerkesztés, múltkor a belehallgattam a streambe és ilyen AC jellegű adónak tűnt,ahhoz képest a klasszikus zene kissé erős váltás :D

Igen, AC / Soft AC. Az óra végi klasszikus dal egy viszonylag elterjedt szokás volt az Easy Listening rádiók körében régebben, különösen a Metromedia által tulajdonolt európai adóknál. A Fortuna is az övék volt rövid ideig a 90-es évek végén, ők tanították meg őket a(z akkoriban) modern(nek számító) programming fogásokra, azóta sem nagyon térnek el ezektől. Ennek az az eredménye, hogy szinte ők (illetve a csoport által tulajdonolt állomások: Fortuna, Fortuna+, Avtoradio, Ar Daidardo) az egyetlen értelmezhető formátumrádió az országban, és egyben a leghallgatottabbak is. Igaz, hallgatottsági mérés egy ideje már nincs, korábban is csak akkor készítettek, ha valamelyik amerikai vagy európai fejlesztési alap finanszírozta. További érdekesség, hogy a Fortuna adók a magyar fejlesztésű Nautilus adáslebonyolító rendszert használják, annak is a kétezres évekbeli verzióját, ami már a hazai helyi rádiókból is legalább 10 éve kikopott.
Honnan vagy ennyire tisztában a helyi viszonyokkal? :D

Amúgy Grúziában ahogy tudom van NRJ is,aminél kevés "formatrádióbb" van. :D
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 552