RADIOSITE Fórum

  • DAB-DX

 #182723  Szerző: zsofi75
 
Sziasztok,reggel sikerült az Újvidéki DAB frekvencián jelet fognom.
Az adókat nem tudta letarolni a Tuner,de a jel megvolt.
Ha DAB antenna lenne fent a tetőn,lehet sikerült volna belehalgatnom is az
adásba.A vétel egy kb 25eves CCIR antennaval történt.
 #182706  Szerző: Sszilu
 
Kovi02 írta: 2019.04.20. 09:16
Gyurii írta: 2019.04.19. 22:31 Koszi, sajnos akkor semmi.. Esetleg tetőatennám ha lenne fognék szerb adót állandóba, igy viszont marad a tropo... Belje szintén “zenész”... Varhatok a roman es magyar beindulasra...

Amugy szegedi Arkad tetoparkolo jo kis dx hely beljei adókat fogtam ott. :)
Csak kicsit sok az elektromos "zaj" a sávban ott.
Tetőantennán én is gondolkozom,mert beltéren kb. 0 a DAB+ lefedettség,pedig az FM adók üvöltenek Cotról és Beljéről is beltéren.
Szarvason tetőantennával fogható az új szerb DAB+ adó, legalábbis az első napok tapasztalatai alapján. Belgrád és Belje "mindennapos", de ott sem állandó vétel.
 #182698  Szerző: Kovi02
 
Gyurii írta: 2019.04.19. 22:31 Koszi, sajnos akkor semmi.. Esetleg tetőatennám ha lenne fognék szerb adót állandóba, igy viszont marad a tropo... Belje szintén “zenész”... Varhatok a roman es magyar beindulasra...

Amugy szegedi Arkad tetoparkolo jo kis dx hely beljei adókat fogtam ott. :)
Csak kicsit sok az elektromos "zaj" a sávban ott.
Tetőantennán én is gondolkozom,mert beltéren kb. 0 a DAB+ lefedettség,pedig az FM adók üvöltenek Cotról és Beljéről is beltéren.
 #182696  Szerző: Gyurii
 
Koszi, sajnos akkor semmi.. Esetleg tetőatennám ha lenne fognék szerb adót állandóba, igy viszont marad a tropo... Belje szintén “zenész”... Varhatok a roman es magyar beindulasra...

Amugy szegedi Arkad tetoparkolo jo kis dx hely beljei adókat fogtam ott. :)
 #182682  Szerző: Kovi02
 
Gyurii írta: 2019.04.19. 18:25 Békés megyében esetleg van rá mód, esélyem DAB+ fognom? (Nincs még eszközöm, azért kérdezem).
Majd ha Szabadka elindul,azzal érdemes lenne próbálkoznod. 11B csatorna oda tervezett. A beljei FM adók már Szegeden sem igazán szólnak,a DAB+ szintúgy.
A mostani szerb adók közül ha a Crveni Cot-ról sugárzó FM adók jönnek,akkor talán megpróbálkozhatsz a DAB+-al is.
 #182680  Szerző: Gyurii
 
Békés megyében esetleg van rá mód, esélyem DAB+ fognom? (Nincs még eszközöm, azért kérdezem).
 #182676  Szerző: Kovi02
 
https://youtu.be/5kB-krkEiv0
Od četvrtka 19.4.2019. slušaoci na svojim DAB+ radio prijemnicima na frekvenciji 11B sa lokacije Crveni Čot mogu slušati signale Radija Beograd 1,2 i 202.
A szerb DAB+ hálózat újabb taggal bővült,nálam a crveni coti adó így vehető. Az onnan vehető FM adókhoz képest nagyon gyengén szól ez az adó,de még a venaci FM adók is bőven erősebbek
 #180691  Szerző: Kovi02
 
zenefalo írta: 2019.01.17. 21:12
asr27 írta: 2019.01.17. 20:25
Kovi02 írta: 2019.01.17. 19:32

Graz májusban indul,azon a MUXon talán lesz dance rádió,a horvátoknál pedig a Radio Deejay kerül majd fel a MUX-ba valamikor,jelenleg az Otvoreni fogható rajta,ami szombat és péntek este kicsit másabb zenéket játszik. (bár annál az Antenne is dancesebb szerintem)
Köszi.
Kár, hogy a német Sunshine Live nem ér el idáig...
A horvát Radio Deejay jó lenne, itt biztosan fogható lenne, nem csak terjedéskor.
Egyébként ezt sugározzák a horvátok FM-en?
Weblapjuk szerint csak online szólnak.
De nyertek a pályázaton,és hamarosan indulnak DABon! Ráírtam a programigazgatóra,és azt írta hogy 1 hónapon belül indulnak.
https://www.deejay.hr/radio-deejay-dobi ... mitiranje/

Ugyanígy nyert de nem indult még el a Radio808,Radio Slavonija és a tender 2. kiírásából a HRT-HR 1,2 , és a Laganini FM Brod (érdekes módon a Laganini rijekai adása már régóta fent van)

Esetleg nem 0-24 house,de péntek és szombat esténként 7 órától az RVA-n van egy mixműsor ha valakit érdekelne.
 #180690  Szerző: zenefalo
 
asr27 írta: 2019.01.17. 20:25
Kovi02 írta: 2019.01.17. 19:32
asr27 írta: 2019.01.15. 23:01 Ha valaki esetleg jártas az ügyben, hogy a Dunántúlon, vagy annak egy részén (főleg a Balatonnál és Nyugaton) fogható-e olyan külföldi rádió DAB-on, amely zömében Dance, CHR-Dance, vagy House zenéket játszik, lehetőleg napközben is?
Ha minden igaz, jövő héten lesz a kocsiban DAB-vevő rádióm, ezért kérdezem.
Graz májusban indul,azon a MUXon talán lesz dance rádió,a horvátoknál pedig a Radio Deejay kerül majd fel a MUX-ba valamikor,jelenleg az Otvoreni fogható rajta,ami szombat és péntek este kicsit másabb zenéket játszik. (bár annál az Antenne is dancesebb szerintem)
Köszi.
Kár, hogy a német Sunshine Live nem ér el idáig...
A horvát Radio Deejay jó lenne, itt biztosan fogható lenne, nem csak terjedéskor.
Egyébként ezt sugározzák a horvátok FM-en?
Weblapjuk szerint csak online szólnak.
 #180688  Szerző: asr27
 
Kovi02 írta: 2019.01.17. 19:32
asr27 írta: 2019.01.15. 23:01 Ha valaki esetleg jártas az ügyben, hogy a Dunántúlon, vagy annak egy részén (főleg a Balatonnál és Nyugaton) fogható-e olyan külföldi rádió DAB-on, amely zömében Dance, CHR-Dance, vagy House zenéket játszik, lehetőleg napközben is?
Ha minden igaz, jövő héten lesz a kocsiban DAB-vevő rádióm, ezért kérdezem.
Graz májusban indul,azon a MUXon talán lesz dance rádió,a horvátoknál pedig a Radio Deejay kerül majd fel a MUX-ba valamikor,jelenleg az Otvoreni fogható rajta,ami szombat és péntek este kicsit másabb zenéket játszik. (bár annál az Antenne is dancesebb szerintem)
Köszi.
Kár, hogy a német Sunshine Live nem ér el idáig...
A horvát Radio Deejay jó lenne, itt biztosan fogható lenne, nem csak terjedéskor.
Egyébként ezt sugározzák a horvátok FM-en?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 19