RADIOSITE Fórum

  • DAB-DX

 #185474  Szerző: Sszilu
 
Október 23. nagyon jó tropót hozott. DAB-vételeim távolsági sorrendben (a képekre kattinta, nagyíthatók) alább láthatók. Érdemes megnézni a jelszinteket is!

6D-V, DAB+Austria, Linz, 10 kW, kb. 250 km:
Kép

5C-V, DR Deutschland, számos adóról fogtam, dél-nyugattól észak-nyugatig:
Kép

7D-V, Niederbayern, Brotjacklriegel, 4 kW, kb. 340 km:
Kép

11D-V, Bayern, Brotjacklriegel, 4 kW, kb. 340 km:
Kép

Egy új adó Prágából,
7A-V, RTI cz DAB, Prága, 1 kW, kb. 345 km:
Kép

6D-V, TELEKO DAB, Velemín, 1 kW, kb. 406 km:
Kép

10A-V, Obb/Schw, Pfaffenhofen, 25 kW, kb. 460km:
Kép

9A-V, MDR SACHSEN, Schöneck, 10 kW, kb. 480 km:
Kép

Ez a csomag szinte "helyi térerővel" volt fogható!
10B-V, Oberfranken, Ochsenkopf, 10 kW, kb. 490 km:
Kép

12D-V, Oberpfalz, Ochsenkopf, 10 kW, kb. 490 km:
Kép

8B-V, MDR THUERINGEN, Sonneberg, 10 kW, kb. 560 km:
Kép

9D-V, SWR BW N, Aalen, 10 kW, kb. 560 km:
Kép

7B-V, hr Radio, Kreuzberg, 10 kW, kb. 620 km:
Kép

10A-V, Unterfranken, Kreuzberg, 10 kW, kb. 620 km:
Kép

6B-V, MDR S-Anhalt, Brocken, 2,8 kW, kb. 670 km:
Kép

5C-H, DR Deutschland, Hoher Meißner, 10 kW, kb. 675 km:
Kép

6A-H, HESSEN NORD, Hoher Meißner, 5 kW, kb. 675 km:
Kép

7B-H, hr Radio, Hoher Meißner, 6 kW, kb. 675 km:
Kép
 #185435  Szerző: LuciFerko
 
Sszilu írta: 2019.10.17. 20:48
LuciFerko írta: 2019.10.16. 22:01 Szeretnék beszámolni első DAB élményeimről:

Szereztem egy Sencor SCT 6011DBMR típusú DAB képes autórádiót, hozzá egy FM-DAB aktív elosztót:
https://www.aliexpress.com/item/32903724713.html occó kínai jó lesz tesztnek.
Gondoltam, hogy a CCR FM antenna ugye negyed hullámhosszra van méretezve, akkor a VHF3 sávon illene (nagyjából) félhullámú antennaként működnie.

A budapest teszt MUX Székesfehérvár kevésbé beépített részein jön szépen, de sajnos a belvárosban elhasal (de elő-elő jön, mikor Budapest fele nincs nagyobb épület), nyugat felé kb Veszprémig szól. Máshol még nem néztem :)

Hétvégén megyek Szekszárdra, kiv vagyok jön-e a horvát vagy szerb mux.
Szia Luciferko!

Örülök, hogy szereztél egy DAB-vevőt! Nagyon jó DX-élményeket ad, főleg németországból lehet nagyobb távolságokról is adókat fogni a VHF-III. sávon. Most, 11-15-e között számos lengyel, német, és cseh adót lehetett fogni! Remélem, Neked is jó vételeid lesznek vele!
Hát Szekszárdon nem fogtam semmit, viszont a pesti MUX Cecéig szólt. Székesfehérvár és Sárbogárd között a 63-ason akadás nélkül jött, Bogárdon azért akadt rendesen a vétel, majd kisebb akadásokkal Cecéig jött, bent a faluban hallgatott el.
 #185411  Szerző: Sszilu
 
LuciFerko írta: 2019.10.16. 22:01 Szeretnék beszámolni első DAB élményeimről:

Szereztem egy Sencor SCT 6011DBMR típusú DAB képes autórádiót, hozzá egy FM-DAB aktív elosztót:
https://www.aliexpress.com/item/32903724713.html occó kínai jó lesz tesztnek.
Gondoltam, hogy a CCR FM antenna ugye negyed hullámhosszra van méretezve, akkor a VHF3 sávon illene (nagyjából) félhullámú antennaként működnie.

A budapest teszt MUX Székesfehérvár kevésbé beépített részein jön szépen, de sajnos a belvárosban elhasal (de elő-elő jön, mikor Budapest fele nincs nagyobb épület), nyugat felé kb Veszprémig szól. Máshol még nem néztem :)

Hétvégén megyek Szekszárdra, kiv vagyok jön-e a horvát vagy szerb mux.
Szia Luciferko!

Örülök, hogy szereztél egy DAB-vevőt! Nagyon jó DX-élményeket ad, főleg németországból lehet nagyobb távolságokról is adókat fogni a VHF-III. sávon. Most, 11-15-e között számos lengyel, német, és cseh adót lehetett fogni! Remélem, Neked is jó vételeid lesznek vele!
 #185410  Szerző: Kovi02
 
LuciFerko írta: 2019.10.16. 22:01 Szeretnék beszámolni első DAB élményeimről:

Szereztem egy Sencor SCT 6011DBMR típusú DAB képes autórádiót, hozzá egy FM-DAB aktív elosztót:
https://www.aliexpress.com/item/32903724713.html occó kínai jó lesz tesztnek.
Gondoltam, hogy a CCR FM antenna ugye negyed hullámhosszra van méretezve, akkor a VHF3 sávon illene (nagyjából) félhullámú antennaként működnie.

A budapest teszt MUX Székesfehérvár kevésbé beépített részein jön szépen, de sajnos a belvárosban elhasal (de elő-elő jön, mikor Budapest fele nincs nagyobb épület), nyugat felé kb Veszprémig szól. Máshol még nem néztem :)

Hétvégén megyek Szekszárdra, kiv vagyok jön-e a horvát vagy szerb mux.
A horvát szerintem 100% hogy jönni fog,a beljei adó erősen szór arrafelé,a szerb meg kb. esélytelen,Szabadkát alig veszem itt is,talán Újvidék esélyes lehet,de az se olyan erős mint az FM.
 #185400  Szerző: LuciFerko
 
Szeretnék beszámolni első DAB élményeimről:

Szereztem egy Sencor SCT 6011DBMR típusú DAB képes autórádiót, hozzá egy FM-DAB aktív elosztót:
https://www.aliexpress.com/item/32903724713.html occó kínai jó lesz tesztnek.
Gondoltam, hogy a CCR FM antenna ugye negyed hullámhosszra van méretezve, akkor a VHF3 sávon illene (nagyjából) félhullámú antennaként működnie.

A budapest teszt MUX Székesfehérvár kevésbé beépített részein jön szépen, de sajnos a belvárosban elhasal (de elő-elő jön, mikor Budapest fele nincs nagyobb épület), nyugat felé kb Veszprémig szól. Máshol még nem néztem :)

Hétvégén megyek Szekszárdra, kiv vagyok jön-e a horvát vagy szerb mux.
 #185126  Szerző: Kovi02
 
blue írta: 2019.09.18. 18:58
Kovi02 írta:Az FMNEBO szerint Szabadka indult el a 11B csatornán nemrég,ilyen szempontból érdekes,hogy lényegében beltéren óriási vételi lyukak vannak,gyengébb a DAB+ vétel mint akár a szabadkai városi FM adók.
ERP mennyi? fmscan.org-n csak ,,(1)"-et ír.
Nem tudom,itt a lakáson belül a V poláros adó néhol gyengébb 16km-ről mint a H poláros horvát 80km-ről,ez kb. 100W vagy kevesebb erősen irányítva szerintem.
__
Illetve a horvát DAB+-on elindult ma a 97.2 Antena, szerintem elég jól összerakva,ahhoz képest hogy egy horvát helyi rádió,nagyon színvonalas.
 #185101  Szerző: blue
 
Kovi02 írta:Az FMNEBO szerint Szabadka indult el a 11B csatornán nemrég,ilyen szempontból érdekes,hogy lényegében beltéren óriási vételi lyukak vannak,gyengébb a DAB+ vétel mint akár a szabadkai városi FM adók.
ERP mennyi? fmscan.org-n csak ,,(1)"-et ír.
 #185094  Szerző: Kovi02
 
Az FMNEBO szerint Szabadka indult el a 11B csatornán nemrég,ilyen szempontból érdekes,hogy lényegében beltéren óriási vételi lyukak vannak,gyengébb a DAB+ vétel mint akár a szabadkai városi FM adók.
 #185051  Szerző: Sszilu
 
Köszönöm az infókat, Kovi!

A szombati, kiváló tropó DAB-vételei Öttevényen:

5C: DR Deutschland
6B: S-Anhalt
7B: hr Radio
7D: Niederbayern
7D: rbb Berlin K7D
8B: MDR Thueringen
8C: Mittelfranken
9A: MDR Sachsen
9A: DR Saarland
10A: Unterfranken
10B: Oberfranken
10B: rbb BRB/BLN K10B
11A: SWR RP
11D: Bayern

Az elért tartományok: Bayern, Sachsen, Thüringen, Hessen, Sachsen-Anhalt, Brandenburg, Berlin, Rheinland-Pfalz, Saarland. A legtávolabbi vétel Saarlandból jött, 800 km-ről.
Íme egy hangfelvétel az SR1 műsorából, azonosítóval:
Nem elég rákattintani, le is kell tölteni.

https://1drv.ms/u/s!AqVs4ayqsep7gZhq7BR ... A?e=OpVhmP
 #185050  Szerző: Sszilu
 
Köszönöm az infókat, Kovi!

A szombati, kiváló tropó DAB-vételei Öttevényen:

5C: DR Deutschland
6B: S-Anhalt
7B: hr Radio
7D: Niederbayern
7D: rbb Berlin K7D
8B: MDR Thueringen
8C: Mittelfranken
9A: MDR Sachsen
9A: DR Saarland
10A: Unterfranken
10B: Oberfranken
10B: rbb BRB/BLN K10B
11A: SWR RP
11D: Bayern

Az elért tartományok: Bayern, Sachsen, Thüringen, Hessen, Sachsen-Anhalt, Brandenburg, Berlin, Rheinland-Pfalz, Saarland. A legtávolabbi vétel Saarlandból jött, 800 km-ről.
Íme egy hangfelvétel az SR1 műsorából, azonosítóval:
Nem elég rákattintani, le is kell tölteni.

https://1drv.ms/u/s!AqVs4ayqsep7gZhq7BR ... A?e=mX7nIe
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 19