RADIOSITE Fórum

  • DAB-DX

 #196842  Szerző: Sszilu
 
Sziasztok!
Szombat este vasárnap éjjel, hajnalban kitűnő északi tropó volt. Lengyelországon túl nem láttam ugyan, de a tengerpartig elért a terjedés.
Gdansk volt a vétel határa, és szinte minden fogható volt a szlovák határig. Jó volt a vétel, mondhatom, hogy megérte egész éjjel fent maradni!
A 6-7-8-9-es csatornán tv-jel is volt, de sajna az nem jött össze.
Ü.: Szilárd
 #186743  Szerző: joe
 
Gondolom a "before", ill. a "now" érthető számodra - előtte a régi körsugárzó (nyolc szektor) VHF III. TV antennával sugározták a DAB-ot, most egy irányított antennával kb. dél felé. Ezzel a változtatással Eszéken javult a beltéri lefedettség, Magyarország és Szerbia irányába viszont nem sugároznak - nem célterület...
 #186742  Szerző: Kovi02
 
joe írta: 2020.04.09. 15:02 Belje lefedettség változás - infó egy másik fórumról:
http://www.kocsis-ferenc.hu/tvdx-klub/v ... 290#p13790
Nem tudom,eddig milyen paraméterekkel ment,de az udvaron kb. két és fél méter magasra feltartott rádióval sikerült jelnyomokat előhozni a MUX-ból,ahol ezelőtt a 70-100% közötti vételminőség volt a normális.
Annyira érthetetlen számomra,hogy miért kellett ezt így lekorlátozni,amikor se a magyar,se a szerb DAB kiosztáson nem látom a 8C-t kiosztva. A tökéletes FM vétel mellé azért szerintem elvárás lenne legalább egy elfogadható kültéri DAB.
(de Szabadka ugyanez,úgy le van fojtva hogy még kültéren is kiforgatható a 11B,miközben az FM még 50km-rel északabbra is kifogástalan)
 #186663  Szerző: Kovi02
 
Ma reggel rápróbáltam V polárban,bár kb. 2,5 méter magasan,de sikerült a 8C-n Beljét a reggeli kis terjedés során megfogni,tehát a polár is változott,Belje V-ben sugároz az eddigi H helyett.
 #186638  Szerző: Sszilu
 
Kovi02 írta: 2020.03.24. 20:43
Sszilu írta: 2020.03.23. 23:36
Kovi02 írta: 2020.03.23. 14:06 Szintén az Antena Zadar szerint újraindult Belje,növelt teljesítménnyel,de már irányítva,így nálam esélytelen. :(
Szia Kovi!

Tudsz konkrétumot is? Iránykarakterisztika, teljesítmény?
Mondjuk a Mecsek miatt eddig sem vettem Beljét, sem analóg, sem digit. tv-n, sem DAB-on, csak URH-n.

Üdv.: Szilárd
Az Antena Zadarra ráírtam,ők ezt a választ kapták az OiV-től:
"Zamjenom DAB+ odašiljača na objektu Belje „Đuro Podboj“ nije smanjena snaga odašiljanja već je, dapače, povećana. Međutim, projektom ugradnje DAB+ opreme obuhvaćena je i zamjena odašiljačkog VHF antenskog sustava čime je promijenjen antenski dijagram zračenja te je, shodno tome, promijenjeno i područje pokrivanja DAB+ signalom. Stoga je moguće da neki slušatelji koji su mogli pratiti DAB+ servise, pogotovo oni koji se nalaze sjeverno od objekta na području Mađarske, to više nisu u mogućnosti."
Köszönöm szépen!
 #186631  Szerző: Kovi02
 
Sszilu írta: 2020.03.23. 23:36
Kovi02 írta: 2020.03.23. 14:06 Szintén az Antena Zadar szerint újraindult Belje,növelt teljesítménnyel,de már irányítva,így nálam esélytelen. :(
Szia Kovi!

Tudsz konkrétumot is? Iránykarakterisztika, teljesítmény?
Mondjuk a Mecsek miatt eddig sem vettem Beljét, sem analóg, sem digit. tv-n, sem DAB-on, csak URH-n.

Üdv.: Szilárd
Az Antena Zadarra ráírtam,ők ezt a választ kapták az OiV-től:
"Zamjenom DAB+ odašiljača na objektu Belje „Đuro Podboj“ nije smanjena snaga odašiljanja već je, dapače, povećana. Međutim, projektom ugradnje DAB+ opreme obuhvaćena je i zamjena odašiljačkog VHF antenskog sustava čime je promijenjen antenski dijagram zračenja te je, shodno tome, promijenjeno i područje pokrivanja DAB+ signalom. Stoga je moguće da neki slušatelji koji su mogli pratiti DAB+ servise, pogotovo oni koji se nalaze sjeverno od objekta na području Mađarske, to više nisu u mogućnosti."
 #186624  Szerző: Sszilu
 
Kovi02 írta: 2020.03.23. 14:06 Szintén az Antena Zadar szerint újraindult Belje,növelt teljesítménnyel,de már irányítva,így nálam esélytelen. :(
Szia Kovi!

Tudsz konkrétumot is? Iránykarakterisztika, teljesítmény?
Mondjuk a Mecsek miatt eddig sem vettem Beljét, sem analóg, sem digit. tv-n, sem DAB-on, csak URH-n.

Üdv.: Szilárd
 #186622  Szerző: Kovi02
 
Szintén az Antena Zadar szerint újraindult Belje,növelt teljesítménnyel,de már irányítva,így nálam esélytelen. :(
 #186605  Szerző: Kovi02
 
Belje 8C már két napja OFF AIR.

Az Antena Zadar infói szerint adócsere lesz,napokon belül újraindul.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19