RADIOSITE Fórum

  • DAB-DX

 #163049  Szerző: Sszilu
 
Sziasztok!

Érdemes lehet a nap folyamán nyugat felé figyelni, mert jelenleg is fogható a német DAB az 5C-n, és a 9D-n, Baden-Württenberg tartományból!

Üdv.: Szilárd
 #159229  Szerző: Sszilu
 
Sziasztok!

A frekvencia.hu információi szerint, a szlovén DAB-adók indulása:
"Tesztadás indulása, Krvavec: 2016. szeptember 2.
Tesztadás indulása, Pohorje: 2016. szeptember 15.
1. ütem szeptember 20-ig: Plešivec, Trdinov vrh, Krim, Nanos, Tinjan"

Reggel egyébként 20 feletti SNR-értékkel szólt Pohorje Öttevényen. Kíváncsi leszek, hogy a szintén közelebbi Plesivec, emel-e majd a térerőn.

Ü.: Sz.
 #159205  Szerző: djlacee
 
Van nekem is videóm (bocs a háttérben a "róka épp megöli a libákat" hangok miatt). Mellesleg érdekes, mert két rádióval próbáltam, az egyiken alig karcolta a térerő azt a szintet, hogy megszólaljon, a másikon, amit a videón láthattok pedig max térerő volt. És elvileg ez a rádió a szarabb. Lehet, hogy a két rádió két különböző toronyról fogta a MUX-ot?
https://youtu.be/lW9VYVgEzPM
 #159203  Szerző: Sszilu
 
Mivel nem változik a vétel minősége, valószínüleg Pohorje, vagy Plesivec adását kezdték meg.
 #159202  Szerző: Sszilu
 
Sziasztok!

Sikerült befognom a szlovén DAB-ot, egyelőre nem találtam infót, hogy sugározzák-e már máshonnan, mint Krvavec.
A csomag tartalma:
RTV Slo ARS
RTV Slo PRVI
RTV Slo Radio SI
RTV Slo Val 202
Service #5
Journaline "Journal"

Üdv.: Szilárd
 #158574  Szerző: Sszilu
 
Sziasztok!

A reggeli, igencsak jó tropó, estére jelentősen csökkent. Igaz, jelenleg is van több csatornán jel, de már csak fele-fele arányban szólnak a műsorcsomagok. Persze, fotókat is készítettem az egyes csatornákról. A konkrét adókat is eléggé jól be tudtam határolni, így ahová egyértelműen lehetett, azokat is beírtam, íme:

5C-V: DR Deutschland, Ochsenkopf, és még más adók, kb. 500 km,
Kép

5D-V: RTI cz DAB, Ceské Budejovice, kb. 275 km,
Kép

7B-H: Berlin/BRBG 7B, Berlin, kb. 615 km,
Kép

8B-V: MDR Thueringen, Sonneberg, 560 km,
Kép

10B-V: BR Franken, Ochsenkopf, kb. 500 km,
Kép

10D-V: Bayern, Ochsenkopf, kb. 500 km,
Kép

11A-V: Ingolstadt, kb. 460km
Kép

Remélem, a holnap hajnal, reggel is tartogat érdekes vételeket, nem ártana, ha az UHF-sáv (DVB-T) is felerősödne.

Üdv.: Szilárd
 #158559  Szerző: Sszilu
 
Nem vagyok otthon, de a Kölkek megnézték, még mindig 10 körüli snr-rel jön Ochsenkopf... :-)
 #158552  Szerző: Sszilu
 
A 7B-n Berlin, H polárral! :-)
 #158549  Szerző: Sszilu
 
Sziasztok!

Reggelre megjelent Ceské Budejovice az 5D-n, és egy újabb csomag a 11A-n, Ingolstadtból is. :-)

Üdv.: Szilárd
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 19