RADIOSITE Fórum

  • DAB-DX

 #182741  Szerző: djlacee
 
Romániában Bukarestben van DAB, még csak nem is DAB+. Emellett az ország több pontján van HD Radio, ha még megy...
 #182739  Szerző: Kovi02
 
Gyurii írta: 2019.04.23. 00:28 Ha beindulna a DAB+ Romaniaban nem tuloznek szerintem azzal, hogy a hatarmenti megyekben a zenei felhozatal kissé kibovulne.. :shock:

Joe jol irta sajnos csak a fovaros kornyeken tesztelnek, mint itthon... :cry:

Lattok arra eselyt, hogy ugrasszeruen a kozeljovoben beindulna valami digitalis radiozas teren..? :csukottszem:
Itthon nem,de a horvátoknál,szerbeknél,szlovákoknál az elmúlt években elkezdődött a DAB(+) hálózat kiépítése. Szlovéniában már van országos MUX,Ausztriában pedig nemsokára lesz országos hálózat.

Az kicsit elszomorító az itthoni DAB+-al kapcsolatban,hogy itt a déli határon 13 DAB+ adót lehet hallgatni,közöttük pedig Rock,Soft AC,és AC formatú rádiók,amik itthonról majdnem teljesen hiányoznak,de a horvátoknál még helyi rádiók is felkerültek(pl. Vallis Aurea, Radio Trogir,City Radio).
 #182737  Szerző: Gyurii
 
Ha beindulna a DAB+ Romaniaban nem tuloznek szerintem azzal, hogy a hatarmenti megyekben a zenei felhozatal kissé kibovulne.. :shock:

Joe jol irta sajnos csak a fovaros kornyeken tesztelnek, mint itthon... :cry:

Lattok arra eselyt, hogy ugrasszeruen a kozeljovoben beindulna valami digitalis radiozas teren..? :csukottszem:
 #182734  Szerző: joe
 
Kovi02 írta: 2019.04.22. 20:34 Román adókról jut eszembe, a román DAB+-al van valami,vagy ott még nincs tervben a hálózat kiépítése?
Bukarestben van teszt adás...kb. ennyi infó van.
 #182733  Szerző: Kovi02
 
joe írta: 2019.04.22. 20:14 Így 200 km feletti távolságból össze tudok pár adót "kaparni", de egyik sem jön igazán jól. 87,7; 89,5; 92,9; 96,5; 101,8; 103,2...mindhez nagy antenna kell...és Szabadka esetében is ez a helyzet, hiába van az adó kb. 50km-rel közelebb, de alacsonyan van...kb. olyan vételem van, mint neked a román adókról...változó minőség erősen terjedés függő. Joe
Román adókról jut eszembe, a román DAB+-al van valami,vagy ott még nincs tervben a hálózat kiépítése?
 #182732  Szerző: joe
 
Így 200 km feletti távolságból össze tudok pár adót "kaparni", de egyik sem jön igazán jól. 87,7; 89,5; 92,9; 96,5; 101,8; 103,2...mindhez nagy antenna kell...és Szabadka esetében is ez a helyzet, hiába van az adó kb. 50km-rel közelebb, de alacsonyan van...kb. olyan vételem van, mint neked a román adókról...változó minőség erősen terjedés függő. Joe
 #182731  Szerző: Kovi02
 
joe írta: 2019.04.22. 17:41 Akkor délután hiába is kerestem...amúgy nem sok esély van a vételre 210 km-ről...az URH adók is csak "fű alatt" jönnek...
URH-n Újvidékről nálad mi jön? A Venacról adó 87,7/90,5/100,0 mellett a 92,9/94,1/97,2(talán Brankovacról?) jön,vagy csak a crveni coti nagyadók?

Itt a DAB+ messze elmaradt az FM vételtől,csak kültéren szólt rendesen,és ott is erősen szakadozva.(a horvát viszont az ottani FM adóktól kültéren nem sokkal marad el)

Szerinted lesz ott hálózatbővítés? Pár hónapja olvastam hogy nemsokára egy egész országos MUX-ot szeretnének indítani 16 adóval még ebben az évben.
 #182730  Szerző: joe
 
Akkor délután hiába is kerestem...amúgy nem sok esély van a vételre 210 km-ről...az URH adók is csak "fű alatt" jönnek...
 #182726  Szerző: Kovi02
 
Ma reggelre az újvidéki adó lekapcsolt,remélem csak ideiglenesen. Viszont volt egy kis terjedés,a beljei adó 80-90% közötti vételt hozott.
 #182725  Szerző: Kovi02
 
zsofi75 írta: 2019.04.21. 17:06 Sziasztok,reggel sikerült az Újvidéki DAB frekvencián jelet fognom.
Az adókat nem tudta letarolni a Tuner,de a jel megvolt.
Ha DAB antenna lenne fent a tetőn,lehet sikerült volna belehalgatnom is az
adásba.A vétel egy kb 25eves CCIR antennaval történt.
Nálad Belje jön? Itt Belje bőven erősebb mint Újvidék,pedig FM-en mindkettő kb. ugyanolyan erős.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 19