RADIOSITE Fórum

  • DAB-DX

 #158544  Szerző: Sszilu
 
Német DAB Ochsenkopfról! A 10B szól 7 feletti SNR-rel, az 5C is szól, és a 10D-n jel van!!!

Szerkesztve: 5C, 8B, 9A, 10B, 10D, már mind szól!
 #157404  Szerző: Sszilu
 
Sziasztok!

A tegnapi gyenge német vétel után, ma kicsit jobban jött Ceské Budejovice, az 5D-n. Ma az 5C-n csak minimális jelszintet láttam, azt is csak néhány percenként.

Ceské Budejovice vételi fotója:
Kép

Üdv.: Szilárd
 #151764  Szerző: joe
 
joe írta:Jelenleg nálam (adótól 185 km-re) 15dB-es SNR mellett jön a bp-i DAB :D
Kép

Sszilu, rájöttem a problémára, "Offset Tuning" be kell kapcsolni és a "Frequency Correction" korrigálni kell a RTL-RDS stick frekvencia pontatlanságát (stickemnél -8 ezrelék). A frekvencia eltérés értékét az 'MP2' gomb feletti szám jelzi. Ha ez megvan, pillanatok alatt betölti az adatot és ami meglepett, 1 magos processzorral is akadásmentes vétel, hang van. Joe
 #151760  Szerző: joe
 
Jelenleg nálam (adótól 185 km-re) 15dB-es SNR mellett jön a bp-i DAB :D
Joe
 #151750  Szerző: Kovi02
 
szabogabor10 írta: Igenis legyen DAB. A norvégok 2017-ben teljesen lekapcsolják az FM-et. Akármennyire is kitartanak sokan az FM mellett, remélem nincs már nagy jövője.
Kicsit off, de hasonlítsd össze itthon a Petőfi hangminőségét FM-en és DAB+-on, lehetőleg hifin. Meg fogsz lepődni. Persze DAB DX-hez új eszközök kellenek, dehát annyi baj legyen.
Hangminőség: nem hallottam DAB-on az MR2-t,nem is fogom hallgatni,szerintem a legszebb hangzást amúgy is a KH nyújtja,az nem sérti kissé sem a fület. ;)
DAB-DX ??? DABon majd örülsz,ha azt fogod,ami nem helyi és 100km en belül van,amíg teljesen üres a sáv,addig persze lehet DXelni.(gondolom,DAB átállás után majd nem hallgathatom állandóan itthon az Ö3-at vagy az E2-t. :( )
 #151682  Szerző: joe
 
blue írta:Nemrég vettem egy FM/DAB+ vevőt az orosházi tesco-ban kb. 4e ft-ért. Van esélyem vmi vételre egy 5 elemes fm-re méretezett yagival?
Nincs, ez VHF III. sáv - esetleg, ha van egy régi Szentes m1-es (207,25 MHz) antennád, forgasd át Bp. irányában és azzal próbálkozz.
blue írta:A budapesti adók meddig szólnak el?
Jó esetben kb. Dunaújváros, Kecskemét...ha egy kis tropó "megnyomja", akkor itt Békés megyében is vehető...megfelelő tetőantennával :)
Joe
 #151673  Szerző: blue
 
Nemrég vettem egy FM/DAB+ vevőt az orosházi tesco-ban kb. 4e ft-ért. Van esélyem vmi vételre egy 5 elemes fm-re méretezett yagival? A budapesti adók meddig szólnak el?
 #151569  Szerző: djlacee
 
Kovi02 írta:
djlacee írta:Simán átvált a másik toronyra
Akkor mi van,ha 2 torony 2 különböző multiplexet sugároz ugyanazon a frekin? Akkor veszi mindkettőt,vagy csak az erősebbet?
(amúgy DAB nál szerintem nagy frekvencia ütközések várhatóak,így a DAB-DX kb. abból fog majd állni a digitális átállás után,hogy amit most állandóan veszünk,egyáltalán fogjuk.
Novemberben volt jó tropo, amikor lengyelek is jöttek, és két külön toronyról is jött MUX, ugyan azon a csatornán. A rádióm az egyező programokat egyszer tárolta le, viszont volt különbség is a MUX-ok tartalma között, mindkettőből letárolta a különböző rádiókat, és szóltak is.

Tehát az egyik adótoronyról (Kielce) a MUX tartalma ez volt:
Radio Dzieciom
PR Trójka
PR Czwórka
Radio Poland
Polskie Radio 24
Radio Rytm
Radio Kielce
PR Jedynka
PR Dwójka

A másik adótoronyról (Opole) a MUX tartalma ez volt:
Radio Dzieciom Radio Opole2
PR Dwójka
PR Trójka
PR Jedynka
PR Czwórka
Radio Poland
Polskie Radio 24 Radio Rytm
Radio Opole

Amik mindkét MUX-on fent voltak, azok egyszer szerepeltek csak a rádióm listájában, gondolom az szólt, amelyik toronyról épp erősebben jött.
 #151568  Szerző: Kovi02
 
djlacee írta:Simán átvált a másik toronyra
Akkor mi van,ha 2 torony 2 különböző multiplexet sugároz ugyanazon a frekin? Akkor veszi mindkettőt,vagy csak az erősebbet?
(amúgy DAB nál szerintem nagy frekvencia ütközések várhatóak,így a DAB-DX kb. abból fog majd állni a digitális átállás után,hogy amit most állandóan veszünk,egyáltalán fogjuk.
 #151567  Szerző: djlacee
 
Simán átvált a másik toronyra, sőt, ha egy rádió analógon elérhető, digitálison meg épp elmegy a jel, akkor bizonyos okosabb készülékeknél átvált analógra, ha ott jobban fogható.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19