RADIOSITE Fórum

  • Ionoszférikus terjedések (ES)

 #73193  Szerző: chab7
 
Igen én is egyelőre csak 87.5-90.5 között mozogtam mert itt nagyon sűrű most.

Közben az angol is meglett mert bemondta hogy Radio Two 89.7
 #73192  Szerző: Gyurii91
 
Bekapcsolom a rádiót, és 87,5 egyből RDS! :D Vmi spanyol elég hosszú RDS. Vmi MOTO RACING
87,9 R 101 (olasz)
89,9 HIT FM (osztrák)
90,3 RNE S-M (spanyol)
90,5 DEEJAY (VARIED) (olasz)
90,7 R.MARIA (RELIGION) (spanyol)

FRISSÍTÉS FOLYAMATOSAN!
 #73189  Szerző: Gyurii91
 
Jelenleg észleltek ES-t? :oops:
 #73188  Szerző: csadam
 
chab7 írta:89.9 "hit efeme muszika nonsztop" es ebben a pillanatban rds is megjott "hit fm" csak meg nem tudom honnan jon.
Az nekem is be szokott jönni. Legutóbb tavaly nyáron találkoztam vele, amikor a Radio Wient akartam hallgatni. Ez a rádió spanyol, mert rátaláltam a Facebookon.
A honlapja: http://www.hitfm.es
 #73185  Szerző: chab7
 
89.9 "hit efeme muszika nonsztop" es ebben a pillanatban rds is megjott "hit fm" csak meg nem tudom honnan jon.

(Közben beazonosítottam:

89.9m E Hit FM Leganés (MAD-M) 0.58 2220km 256° -57fm

http://fmscan.org/ml.php?r=f&t=2201274
Ez volt az.
Na ez egy nem semmi vétel.
Azóta ezen a frekin valami angol is szólt, azt még nem sikerült 100%ra azonosítani meg francia is.
Megint nagy a terjedés (legalábbis ezen a frekin)
 #73180  Szerző: chab7
 
Koradélután én is kiültem a diófa alá, hogy meghallgassam mi újság az éterben, de semmi ES jelenséget nem hallottam. Viszont kicsit jobb volt az amúgy 150-250 km távol levő adók terjedése.
Jöttek olyan adók amik "normál" viszonyok között nem szoktak vagy csak gyengén de semmi többszáz km-es távoli rádiók nem jöttek (itt legalábbis az ukrán határnál.)
De a terjedés mindenképp jó volt. Főleg Románia felől jöttek 200 km-nél távolabbról is (helyi vagy kis teljesítményű) rádiók.
 #73145  Szerző: FLaci81
 
Egy fél órával ezelőtt néztem és elég nagy terjedés volt, sokmindent tudtam fogni a parkolóban álló autómból időszakosan, valamit rds-sel is, igaz most Zalaegerszegen vagyok, akinek van ideje rá (nekem most sajna nincs) érdemes nézelődni...
 #73122  Szerző: Ati7
 
Itt Kecskeméten is volt tropo, jött arab, román, angol, szlávok, orosz/ukrán,
francia, a 87.8 itt is megjelent! 92.6 körül jött egy arab full stereoban, igaz sokszor fédelve.
 #73121  Szerző: joe
 
Jó reggelt! valóban van, volt egy kis tropó itt a Dél-Alföldön, de ez nem ennek a topicnak a témája. Viszont volt (van?) "E réteg szóródásos" terjedés is, munkába jövet 89,5 Juventust nyomta ki egy arab adás, kicsit lejjebb hangolva, a 87,8-on kisebb fédekkel elég erősen jött a syriai Ida'at Shout al Sha'ab...Joe
  • 1
  • 430
  • 431
  • 432
  • 433
  • 434
  • 552