RADIOSITE Fórum

  • Ionoszférikus terjedések (ES)

 #187686  Szerző: Sszilu
 
Sziasztok Kovi, Joe!
Nincs ma semmi terjedés, vagy csak puhányok vagytok? (Mint én!) ^^
Üdv.: Szilárd

Ui.: Nagyon komolyan nyomjátok idén!!!
 #187676  Szerző: Kovi02
 
joe írta: 2020.07.01. 17:02
Kovi02 írta:(vettem inkább 2TB-s új háttértárolót,annyira nincs kedvem logokat írni,átnézni felvételeket,szerintem erre majd olyan őszi szünetben kerül sor :D )
Látom, ma is gyűjtögettél rendesen - 130 online logolt adó mellett akár 300-400 is lehet a felvételeken...mai nap "mászkáltam", így nem tudtam még felvételeket készíteni sem...pedig a reggeli "Líbia" érdekes lehetett.
Ez a mai Líbia olyan durva volt,hogy a 101,1-en egy üres vivő és a Waad FM keveredett a BG2 helyén,kimentem megnézni a sonyval az udvarra,hogy Szabadka megy-e,mert úgy tűnt,ki van kapcsolva. (107,3-on is vagy fél órán keresztül jött egy líbiai)

Amúgy fogalmam sincs,hogy jött össze ennyi adó a "logban",mert mostanában teljesen lusta vagyok "élő DX"-re,így csak akkor írtam be valamit,ha éppen percekig ugyanaz szólt,és nem volt kedvem IQ-kat készíteni,de így is van vagy 3 órányi felvételem.
(lövésem sincs mikor fogom ezeket feldolgozni, napi szinten megy legalább 1 irány 108 fölé,szerintem több adóm van idén az IQ-kon mint az elmúlt 5 évben összesen a logokban)

Most épp finnek+spanyolok
 #187673  Szerző: joe
 
Kovi02 írta:(vettem inkább 2TB-s új háttértárolót,annyira nincs kedvem logokat írni,átnézni felvételeket,szerintem erre majd olyan őszi szünetben kerül sor :D )
Látom, ma is gyűjtögettél rendesen - 130 online logolt adó mellett akár 300-400 is lehet a felvételeken...mai nap "mászkáltam", így nem tudtam még felvételeket készíteni sem...pedig a reggeli "Líbia" érdekes lehetett.
 #187667  Szerző: Kovi02
 
Ez az idei szezon valami nagyon durva, ma "csak" 3 irányból ment a MUF 100MHz fölé,ez így a szezon átlag napjai közé sorolható. :D
(vettem inkább 2TB-s új háttértárolót,annyira nincs kedvem logokat írni,átnézni felvételeket,szerintem erre majd olyan őszi szünetben kerül sor :D )
 #187660  Szerző: joe
 
Kovi02 írta: 2020.06.27. 16:34
joe írta: 2020.06.27. 06:51 Kovi, a DX egy hobbi...meg kell találni az egyensúlyt,
Hogy ezt én itthon mennyit hallom :D :D
(azt mondjuk én is látom,hogy napi 4-5 óra DX + IQ-k feldolgozása helyett tölthetném máshogy az időmet,de valahogy a DX erősen addiktív nálam)
Ismerős a helyzet, nálam is a DX sok mindent felülbírál - de nem szabad leragadni - ha van egy percem, kapcsolom a rádiót, de másra is jutnia kell időnek. Az elmúlt hétvégén sem voltam itthon, de vasárnap reggel láthattál tőlem bejegyzést az FMlisten észak Dunántúlról...a Balaton mellől most az FMList egyik "editora" logolgat...
 #187657  Szerző: joe
 
Ez az elcsúszott frekvencia egyedi azonosító...először én is néztem, hogy mi lehet ez, vétel irányából Irak vagy Szíria, de sikerült azonosítót elcsípni - ez még májusban volt, azóta többször vettem már ezt az adót...
 #187655  Szerző: Sszilu
 
joe írta: 2020.06.28. 20:59
Sszilu írta:A 91,43 (!!!) MHz-en jön egy arab adó, mi lehet az? Nem tévedés a freki.
Ha valakinek van ötlete, szóljon!
5let nincs, csak tények - Al Aan FM Szíriából - +30kHz frekvencia elcsúszással üzemel a Rakka-i adójuk...
Szia Joe!
Köszönöm szépen! Sosem tudtam volna meg! :-)

Üdv.: Szilárd
 #187654  Szerző: joe
 
Sszilu írta:A 91,43 (!!!) MHz-en jön egy arab adó, mi lehet az? Nem tévedés a freki.
Ha valakinek van ötlete, szóljon!
5let nincs, csak tények - Al Aan FM Szíriából - +30kHz frekvencia elcsúszással üzemel a Rakka-i adójuk...
 #187650  Szerző: Sszilu
 
Sziasztok!

A 91,43 (!!!) MHz-en jön egy arab adó, mi lehet az? Nem tévedés a freki.
Ha valakinek van ötlete, szóljon!

Előre is köszi!!!

Üdv.: Szilárd
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 552