RADIOSITE Fórum

  • Troposzférikus terjedések

 #57837  Szerző: colter
 
donder írta:Szobába való is van,de annak általában kisebb a vételi ehetőségei (árnyékolás miatt) hiába van benne erősítő, meg a nyeresége is >5 dB
Hidd el ez a legjobb választás... Ettől jobbat még mi sem ismerünk... ;)
Akkor ezt a YAGI antennát lehet hogy megpróblálom megcsinálni. Eddig a házimozimba egy rézszálas vezetéket vezettem az Fm csatlakozóba, de sajnos nem sokat ért. Ma a lejátszóhoz adott antennát összekötöttem egy rézszálas vezetékkel, de az se vezett semmi jó vételre.
 #57824  Szerző: donder
 
Szobába való is van,de annak általában kisebb a vételi ehetőségei (árnyékolás miatt) hiába van benne erősítő, meg a nyeresége is >5 dB
Hidd el ez a legjobb választás... Ettől jobbat még mi sem ismerünk... ;)
 #57818  Szerző: LuciFerko
 
colter írta:Ezeket az antennákat a tetőre kell felrakni, vagy a szobában is lehet?
padlástér vagy tető, szobába nagy helyet foglalnának :)
 #57814  Szerző: colter
 
Ezeket az antennákat a tetőre kell felrakni, vagy a szobában is lehet?
 #57809  Szerző: donder
 
colter írta:Sziasztok
Azt szeretném megkérdezni, hogy ti milyen antennával fogtok be ennyire távol lévő adókat? Azért akarom megtudni, mert engemet is érdekelne a dolog, jó lenne ilyennel tölteni az időt :) .
Szia! Ha ráfordítasz egy kis időt, akkor házilag is tudsz építeni szabványos YAGI antennát... Nem terheli meg annyira a pénztárcát, debenne van a pakliban, hogy a vétel nem lesz jó vele...
itt egy link erről: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_703.html
Ha veszel antennát, akkor az 5 vagy 7 elemes yagit ajánlom:
http://www.ostelsat.hu/antennak-radio,4346.htm
Házimozira szerintem nyugodtan rákötheted... :)
Ja és persze kell egy rádió amivel fogod...
Erősen ajánlom a LED kijelzős rádiókat (amik kiírják a frekvenciát), és persze az sem baj ha az RDS-t is fogja...
Bővebben erről a Rádiózás Főfórum, Egyéb alfórumjának topikjaiban olvashatsz!

Üdv köreinkben! ;)
 #57805  Szerző: colter
 
Sziasztok
Azt szeretném megkérdezni, hogy ti milyen antennával fogtok be ennyire távol lévő adókat? Azért akarom megtudni, mert engemet is érdekelne a dolog, jó lenne ilyennel tölteni az időt :) .
Ma délben pl befogtam tesóm sony telefonjával a kékesi, a komádi, és pesti class fm-t, pedig én Csongrád megyében lakom Székkutason,ami nem éppen a közelükbe van , ez érdekelne hogy hogyan lehetséges ez?
És még azt szeretném megkérdezi, hogy ti mit tudtok ajánlani gy orion házimozi rádiójának az erősítésére? Mert adtak hozzá egy antennát, de nem sokat ér...
Előre is köszi a válaszokat.
 #57804  Szerző: donder
 
Miért? Ha LuciF. vette Érden a 102.5 Kolozsvári (vagy Nagybányai) RRActual-t, akkor elképzelhető (sőt reálisabb) hogy Te meg a Váradi nagyokat vetted...
107.6 Pro FM nem jött? Nálam mostanában nagyon felterjed Debrecen Észak-ra... (M35 sztrádán tisztán fogható)
 #57802  Szerző: csokie
 
Azért azok sincsenek közel. :D
 #57794  Szerző: donder
 
Egyetértek!
96.1 Cultrual
104.1 Romania Actualitati
 #57791  Szerző: LuciFerko
 
csokie írta:Most szépen jönnek a Pécsi nagyok:
95.9 INFO alatt hallani szépen a NEO FM-et (AF átkapcsolt rá) :)
105.5 CLASS FM (MR1 Gerecse belever)
103.7 MR2 szépen
Tokajról meg:
92.7 MR2 ST jellel

Valaki azt mondja meg hogy a 96.1-en mi van? Mert reggel délben és este is elkaptam már a napokban, olasznak hallom. + a 104.1 az is mintha olasz lenne.
nem inkább román? Újlatin nyelvcsaládba tartozik mind a kettő. És a 96.1 és a 104.1 egy helyről ad, Nagyváradról. Szerintem románt hallottál.
  • 1
  • 280
  • 281
  • 282
  • 283
  • 284
  • 331