RADIOSITE Fórum

  • Troposzférikus terjedések

 #188919  Szerző: shadoe
 
Nem szakértőként és Yagi antennásként írom, egyszerű botantennával Tiszakécskén az utóbbi egy hétben rádiókánaán volt itt, és nyilván nincs vége. Ma az Europa 2 jött stabilan délelőttől, pedig a rádióm nem annyira szereti itt fogni a szlovák adókat. Múlt vasárnap a Radio Romania Cultural jött stabilan (tippem szerint a 106.8-asról), a Radio Romania Actualitati meg evidens, hogy általában elfogadható minőségben jön a mezei magnós rádión. Szombaton amúgy volt szerencsém egy időre a Digi Fm-hez is. (Amúgy is 104.00 MHz fölött szeret a rádióm románokat fogni, alatta sohasem.) Még egy-két szerb adó tűnt fel, ezekből a 102.00 MHz körüli az izgalmasabb, egy rock-orientált adó jött múlt hétvégén és a mostanin is nagyon szépen, közvetlenül a 102.2-es Aktív Rádió előtt (és a helyi Aktív nem nyomta ki). Ti biztos tudjátok, melyik volt az, én már kevésbé.
 #188916  Szerző: Glenn
 
Oké, délután még nem látszott ez, de estére valóban csoda dolgok történtek. :yes:
200-300 km-ről vannak itt helyi rádiók, most pl. Csákvárról (Čakovec) RDS-sel a horvát rádió helyi adása szól kristálytisztán. Milyen jó, hogy nincs Civil Rádió. 8-)
 #188912  Szerző: joe
 
Glenn írta:Érdemes hegyezni az antennákat. Holnap estétől itt a hidegpárna. ;) :yes:
Holnap? - nálam már a horvát Papuk 290km-ről kitapossa a 70km-re lévő világosi román adót a 106,8-on, de pl az Ö3-mat 5 frekvencián veszem itt Békés megyében ill. 91,6-on nem a szentesi Dankó szól, hanem a vasvári Kossuth...
:hit: :wailing: :smoke:
 #188910  Szerző: Glenn
 
Érdemes hegyezni az antennákat. Holnap estétől itt a hidegpárna. ;) :yes:
 #188905  Szerző: Sszilu
 
djlacee írta: 2020.11.06. 19:24 Sszilu, tapasztalsz most valamit? A térkép szerint jók a viszonyok, és én is tapasztaltam hogy jönnek bizonyos dolgok, amik amúgy nem nagyon szoktak :)
Szia Lacee!
Igen, német és cseh DAB több frekin, Sachsen, Thüringia, és Bajorországból. Az Alföldön is jó a terjedés, kolléga szintén DAB-on, Ucka és Nanos adóit veszi.

Üdv.: Sszilu
 #188904  Szerző: djlacee
 
Ilyet is rég írtam már ki, de új vételek:
90.5 Radio ENERGY - Mistelbach/Silo
98.0 Rádio FM - Lučenec/Blatný vrch
98.4 Radio Katowice - Częstochowa/Wręczyca (384km!)
99.0 Hitrádio City - Brno/Královo Pole
99.7 Best FM - Malacky/Radlinského 1
 #188901  Szerző: djlacee
 
Sszilu, tapasztalsz most valamit? A térkép szerint jók a viszonyok, és én is tapasztaltam hogy jönnek bizonyos dolgok, amik amúgy nem nagyon szoktak :)
 #188863  Szerző: Sszilu
 
98,1-en az SWR3 Aalenből!
 #188468  Szerző: Sszilu
 
Hoher Meißner a 89,5-ön (HR3)!
 #188465  Szerző: Sszilu
 
DAB-on jelenleg Brotjacklriegel, Ochsenkopf... Érdemes figyelni!
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 331