RADIOSITE Fórum

  • TV-DX

 #20558  Szerző: LuciFerko
 
Novi Sad
 #20554  Szerző: Mauro
 
PTB az Radio Television Beograd?
 #20524  Szerző: mlaszlo
 
LuciFerko írta:Durva :o milyen antennád van?
Ilyen antennám van, de padlástérben, lehet hogy ha kint lenne, mégjobban bejöttek volna, pedig ennél jóval komolyabb antennák is vannak:
91 elemes UHF antenna
Itt nyáron szoktak ilyen érdekes terjedések lenni, előfordult, hogy a 103,9 Rádió1-et nem tudtam hallgatni mert valamilyen külföldi rádió teljesen elnyomta.
A tv-nél legtöbbször ez a két csatorna szokott bejönni, de az első ilyen jó minőségben még nem jött. Az elsőnek van egy második csatornája is, mint nálunk az m1-nek az m2, nagy ritkán az is be szokott jönni elfogadható minőségben.
 #20518  Szerző: LuciFerko
 
Durva :o milyen antennád van?
 #20517  Szerző: mlaszlo
 
Egy kis ma reggeli terjedés:
Kép Kép Kép
Kép Kép
Nyári reggeleken rendszeresen be szoktak jönni, de az első ennyire jó minőségben még nem jött. Ezen kívül az m1 is jött több helyről jó minőségben (pl. R12, UHF25)
 #18411  Szerző: joe
 
mg írta:én csodás szélessávú "MM Antenna-Elektronika" típusú erősítőt használtam :D szép nagy fémdoboz volt, két oldalán F csatlakozóval, lengyel tápfeladóról kapta a delejt...
nade azért voltak vele szép vételeim, nem tudom, milyen lett volna egy jó erősítővel :)
Hosszú levezető kábel esetén az is használt valamit. Én kipróbáltam több variációt is, építettem különböző erősítőket különböző félvezetőkkel (AF239, BFY90, BFT66, BFR91, BFG65, BF966 és több modern SMD típust is kipróbáltam) az eredmény változó volt. BFG65 ill. BF966 bevállt, de időközben még modernabb félvezetők használata, szinte csak árnyalatnyi változást eredményezett. Műszereszen is volt lehetőségem vizsgálódni - 6 évig KábelTV-s erősítő és jelszétosztó berendezések fejlesztésével foglalkoztam - 3-4dB zajtényező és a 1,5dB-es között képernyőn is látható volt a különbség, a 1,5 dB-es és a 0,8 dB-es szinte semmi, pedig az alkalmazható félvezető 5-6-szorosába került. DX-re mindenképp egy 2dB-nél jobb zajtésnyezővel rendelkező erősítőt ajánlok és nem a TV/rádió mellett, hanem fent kell elhelyezni az antennánál. Angolul "masthead amplifier" (árbócfej erősítő)-nek nevezik ezeket az eszközöket. UHF tartományra bő a választék, főleg DVB-T miatt is, nálunk jó minőségüeket a http://www.triax.hu forgalmaz, 4-6ezer Ft-os áron. Joe
 #18409  Szerző: mg
 
én csodás szélessávú "MM Antenna-Elektronika" típusú erősítőt használtam :D szép nagy fémdoboz volt, két oldalán F csatlakozóval, lengyel tápfeladóról kapta a delejt...
nade azért voltak vele szép vételeim, nem tudom, milyen lett volna egy jó erősítővel :)
 #18408  Szerző: LuciFerko
 
milyen árban van ez az eszköz?
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 79