RADIOSITE Fórum

  • Magyar adások vétele külföldön

 #5085  Szerző: Pasa
 
csabyke írta:Azt hiszem 1269 volt valóban, de mintha a 837en is lett volna néha nem?
Most a 92,5MHz -n jön nálunk otthon (Kiskőrös).
837-en a háború után volt, eredetileg évtizedekig 1269-en ment. Rövid ideig az 1107-en is adták. 70-es években először FM 90,5-ön ment csak (Újvidék - Novi Sad), később indult a 92,5-ön (Szabadka - Subotica).
csabyke írta:A "Kossuth az URH-n" című történet pedig idehaza is mono módban ment az OIRT sávban... Amúgy ennek volt valami különösebb oka? Ha technikai, akkor esetleg az MR2-3 átpakolása után nyomhatták volna továbbiakban stereo módban nem?
Az volt az állítólagos oka, hogy túl zsúfolt volt az OIRT-URH sáv, és sztereóban már zavarták volna egymást (persze az akkori gyenge szelektivitású vevőknél lehet, hogy így volt). MR 2-3 átpakolása kötelező művelet volt, át kellett térni CCIR-re. Ezért nem maradhatott a Kossuth sem OIRT-on.
csabyke írta:Ja és a nosztalgia: Mindig olyan furi érzés tölt el, amikor eszembe jut, hogy hétfőn nem volt adás a TV-ben :)))
Szerintem magánéleti szempontból kifejezetten jó volt, mert így volt egy nap, ami nem a tévéé, hanem a családé volt. Viszont ez növelte rendesen a hétfői rádiókabaré hallgatottsági adatait. :) Ja, és jelentősen elősegítette a TVDX elterjedését, mert egész nap lehetett vadászni az üres VHF-UHF sávban. 8-) Meg akit amúgy ez nem izgatott, az is megpróbálta hétfőn valamilyen szomszédos ország műsorát nézni (jól kerestek az antennaszerelők).
 #5080  Szerző: csabyke
 
Tényleg - De jó is volt az az Újvidéki - még a mamám is hallgatta amikor kicsi voltam... Azt hiszem 1269 volt valóban, de mintha a 837en is lett volna néha nem?
Most a 92,5MHz -n jön nálunk otthon (Kiskőrös).

A "Kossuth az URH-n" című történet pedig idehaza is mono módban ment az OIRT sávban... Amúgy ennek volt valami különösebb oka? Ha technikai, akkor esetleg az MR2-3 átpakolása után nyomhatták volna továbbiakban stereo módban nem?

Ja és a nosztalgia: Mindig olyan furi érzés tölt el, amikor eszembe jut, hogy hétfőn nem volt adás a TV-ben :)))
 #4866  Szerző: Sokol404
 
Sz@r@kodik az fmscan.org angolul is, így hát a német nyelvű mwmap.de társát próbáltam, de rákattintva nem az jön be, aminek jönnie kéne. Bocsi helyettük is...
Pl. vicces, hogy az MKR térképén a siófoki 1341 kHz-ről szóló kört rárakták Budapestre. (de már mióta így van...)
 #4865  Szerző: Sokol404
 
Pasa írta:Majd egyszer utánanézek, így fejből nem tudom, de párszáz kW volt. Nappal nagyon zajosan jött, de este élvezhető volt (1269 kHz).
1269 kHz:

http://fmscan.org/main.php

Manapság csak ez van rajta, 1 kW, de itt a közelben is alig fogható.
 #4864  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:ott most szerb adás megy, nappal nagyon halványan jön, este türhető.

1107 kHz:

http://fmscan.org/main.php

Ez igaz, nálam is halvány (szerintem már nem annyi kW-tal ad, mint itt írják, vagy már máshonnan), de épp a Balaton irányába van tájolva, ezért jöhet be nálad este olyan jól. :lol:
 #4802  Szerző: LuciFerko
 
ott most szerb adás megy, nappal nagyon halványan jön, este türhető.
 #4799  Szerző: Pasa
 
LuciFerko írta:az volt ami ma az RTS1 1107 khz.
Nem, mondom, hogy 1269 kHz volt a magyar adás frekije.
 #4798  Szerző: LuciFerko
 
az volt ami ma az RTS1 1107 khz.
 #4797  Szerző: Pasa
 
Majd egyszer utánanézek, így fejből nem tudom, de párszáz kW volt. Nappal nagyon zajosan jött, de este élvezhető volt (1269 kHz).
 #4796  Szerző: Sokol404
 
Pasa írta:Hát igen, a régi csöves rádiók AM-en nagyon jók voltak. Ilyen volt pl. a legendás Pacsirta is. Na meg a 2 MW-os Kossuth adó Soltról, az egész Kárpát-Medencét lefedte. Az Újvidéki Rádió meg itt is kedvenc volt, a 70-es és 80-as években sugárzott zenei műsorai miatt (Slágerparti, Pipsz, Poptop). Akkoriban érdekesség volt a Kolozsvári és a Temesvári Rádió is, ezeket nappal is fogtam (igaz, ma is jönnek a 630-on, 909-en és az 1593-on), na meg a hétfői tévés adásszünetkor a több órás magyar nyelvű adás a román tévében (az OIRT 9-esen Temesvárról mindig jött). 8-)
Az Újvidéki anno hány káwéval jött?

(Látom, budapesti vagy, ezért érdekel. :D )
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9