RADIOSITE Fórum

  • Magyar adások vétele külföldön

 #5111  Szerző: t
 
RNS 1: Venac 87.7, Szabadka 99.3, Versec 99.6, Szenttamás 1269
RNS 2: Venac 90.5, Szabadka 92.5, Zombor 104.2
RNS 3: Venac 100.0, Versec 91.7
 #5108  Szerző: VFO
 
téeszelnök írta:az újvidéki TV meg nemrég RTV lett (Rádió Televízió Vajdaság/Radio Televizije Vojvodine), három rádióval meg két tévével - TV1: szerb nyelvű, TV2: kisebbségi műsorok; R1 - szerb, R2 - magyar, R3 - további kisebbségi nyelvek. A rádiók nagyon nem változtak, a tévéknek viszont egészen kellemes a vizuális megjelenésük, 24 órás adás van mindkét csatornán, sok saját magazin- és zenei műsorral, sportközvetítéssel, filmekkel, sorozatokkal (pl ment rajta a Kontroll c. magyar film is), igazából még egy kisebb országos csatornának se lenne rossz nálunk egy hasonló, nemhogy regionális tévének.

Nagyon jó!!! Ez csakugyan érdekes :D
Érdekelne hogy az R1, R2 és R3 rádiók adásai milyen frekin foghatók?
 #5099  Szerző: Pasa
 
A tévék logója PTB1 és PTB2 (cirill betűs), és sajnos nem 24 órásak. Műsorszünetben mindkét program éjjel a belgrádi műsort relézi, azzal a különbséggel, hogy fut rajta egy információs hírsáv. Egyébként a két tévé és három rádióműsor is régóta megvan. Eredetileg HC és HC+ (Нови Сад) volt a két tévécsatorna neve/logója. Az előbbin főleg információs, nemzetiségi és zenei műsorok mentek, a másikon meg többnyire filmek.
 #5098  Szerző: t
 
az újvidéki TV meg nemrég RTV lett (Rádió Televízió Vajdaság/Radio Televizije Vojvodine), három rádióval meg két tévével - TV1: szerb nyelvű, TV2: kisebbségi műsorok; R1 - szerb, R2 - magyar, R3 - további kisebbségi nyelvek. A rádiók nagyon nem változtak, a tévéknek viszont egészen kellemes a vizuális megjelenésük, 24 órás adás van mindkét csatornán, sok saját magazin- és zenei műsorral, sportközvetítéssel, filmekkel, sorozatokkal (pl ment rajta a Kontroll c. magyar film is), igazából még egy kisebb országos csatornának se lenne rossz nálunk egy hasonló, nemhogy regionális tévének.
 #5097  Szerző: t
 
a híradófőcím a vége felé, mielőtt cserélték, már alapból ilyen szalaghúzós-torz minőségben ment :D
 #5094  Szerző: Pasa
 
Igen, '90 előtt РТБ volt a szerbiai tévé, de jött a horvát is, az RTZ (Radio Televizija Zagreb) volt, azonkívül a Vajdaság autonóm tartományban volt a TVNS (Televizija Novi Sad), ami több órás magyar adást adott naponta.
A 87,5-104 MHz nem "Videoton szokás" volt, hanem szabvány. Sőt először csak 100 MHz-ig volt a CCIR. Csak ugye odaát szaporodtak az adások, és elfogyott a sáv.
A ma 89,6-on sugárzó Szabadkai Rádió évtizedeken át a 91,5-ön volt eredetileg.
 #5091  Szerző: t
 
csabyke írta:Igen... Nálunk is volt egy nagy debla antenna fenn a tetőn, hogy jöjjenek a Yugó adók (persze én már csak az antenna miértjét ismerem, annyira nem rémlik, hogy mi ezt néztük is valaha, még kicsi volta erősen...) de be voltak állítva a Yugó csatornák. Talán PTC volt a jele?
most is РТС, Radio Televizija Srbije. Régen meg mintha РТБ lett volna (Radio Televizija Beograd).
csabyke írta:És igen - emlékszem, hogy egy idő után jöttek a HR.T jelűek is a beállítottak között, amikor jöttek az új államok a balkánon...
régen nem volt külön horvát tévé?
Az OIRT FM sávnak volt ahhoz köze, hogy "ne lehessen a nyugati csatornákat fogni"? Mert ugyebár OIRT = Keleti norma, CCIR nyugati norma...
volt. először itt is CCIR normában indult az FM rádiózás.
Meg még emlékszem arra is, hogy régebbi CCIR rádiók csak 104MHz -ig voltak jelölve...
Videoton szokás volt, egyes verziók szerint a 104-108 MHz közti tartományt digitális sugárzásra tervezték használni, más verziók szerint katonai célokra.
Subotica gyengébb, pedig jóval közelebb van... Pl. 89,9en RDS-t elvétve fogtam mégcsak, 92,5 pedig nem rémlik, hogy írt volna valaha is RDS-t...
89.6 lesz az, a Szabadkai Rádió, a 92.5-ön pedig eleve nincs is RDS.
 #5088  Szerző: csabyke
 
Igen... Nálunk is volt egy nagy debla antenna fenn a tetőn, hogy jöjjenek a Yugó adók (persze én már csak az antenna miértjét ismerem, annyira nem rémlik, hogy mi ezt néztük is valaha, még kicsi volta erősen...) de be voltak állítva a Yugó csatornák. Talán PTC volt a jele?

És igen - emlékszem, hogy egy idő után jöttek a HR.T jelűek is a beállítottak között, amikor jöttek az új államok a balkánon... Mostmeg már kábelTV van, így nem tudom, hogy mik jönnének még:)

Az OIRT FM sávnak volt ahhoz köze, hogy "ne lehessen a nyugati csatornákat fogni"? Mert ugyebár OIRT = Keleti norma, CCIR nyugati norma...

Meg még emlékszem arra is, hogy régebbi CCIR rádiók csak 104MHz -ig voltak jelölve...

A Novi Sad nekem is jött régen 90,5MHz -n, de mostanában csak 92,5MHz-n fogom
Nálam az (HR) Osijek -iek jönnek szépen 93,3 98,1 102,8
Subotica gyengébb, pedig jóval közelebb van... Pl. 89,9en RDS-t elvétve fogtam mégcsak, 92,5 pedig nem rémlik, hogy írt volna valaha is RDS-t...

Amúgy az is vicces, hogy az OIRT sávban olyan szépen középre voltak pakolva a Bartók rádiós frekik - a CCIR-ben is olyan szépen egymás után vannak pakolva 104,7MegaHz fölé (kivéve Kékes) - Báár akkor már nem is értem, hogy a kékes 104,7 / 90,7MHz miért nem lett felcserélve (DANUBIUS & BARTOK)

És az is vicces, hogy még 2003-2004 környékén a fizikakönyvbe az FM magyarázatánál a Bartók 69,38MHz -s adója volt felhozva példának :D
Holott az már régen nem is adott :)))))

Közben jól elkanyarodtunk a topikcímtől :D
Külföldi adások vétele lett belőle meg egy kis nosztalgia :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9