RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #193905  Szerző: Fakocka
 
Glenn írta: 2021.09.14. 17:11
Fakocka írta: 2021.09.13. 23:30Pontositsunk kicsit, a 97.6 on időrendi sorrendben a következő rádiók szóltak: Radio Nitra, Hviezda Fm, Radio Hey!, Anténa Hitradio, Anténa Rock

Koliba a Radio Okey előtti időkben volt (ma már Europa2)
Nagy kár értük egyébként.
Igazad van. Valóban a Csillag ment itt, nem a Kunyhó. :D
Szinte követhetetlen, ott sem állandóak a rádiók. A Jemné is régen Rebeca volt, utána meg Melódie lett, de volt N-Rádio is Nyitráról. A lényeg, hogy nemcsak nálunk cserélődnek a rádiók, mert Szlovákiában is már csak egyetlen eredeti kereskedelmi adás van, a Funrádio.

Így van, volt még a Radio Twist is, ami szintén elég hamar befuccsolt.
Rebecat imádtam, egyik legjobb szlovák adó volt, aztán a Jemne Melodie korszak előtt egy rövid ideig szólt a Best1, 70s - 80 as évek zeneivel, ami iszonyat jó rádió lehetett volna, de végül Jemne lett belőle.
Funradio kb 90 óta létezik ha jól tudom, utána jön az Expres időben, talán 2000 évek eleje óta vannak.
Egyébként adokarbantartas miatt csökkentett teljesítménnyel mennek a Besztercebányai nagyadók, ezért jönnek nálunk gyengébben.
 #193894  Szerző: Glenn
 
Fakocka írta: 2021.09.13. 23:30Pontositsunk kicsit, a 97.6 on időrendi sorrendben a következő rádiók szóltak: Radio Nitra, Hviezda Fm, Radio Hey!, Anténa Hitradio, Anténa Rock

Koliba a Radio Okey előtti időkben volt (ma már Europa2)
Nagy kár értük egyébként.
Igazad van. Valóban a Csillag ment itt, nem a Kunyhó. :D
Szinte követhetetlen, ott sem állandóak a rádiók. A Jemné is régen Rebeca volt, utána meg Melódie lett, de volt N-Rádio is Nyitráról. A lényeg, hogy nemcsak nálunk cserélődnek a rádiók, mert Szlovákiában is már csak egyetlen eredeti kereskedelmi adás van, a Funrádio.
 #193885  Szerző: Fakocka
 
lgh írta: 2021.09.12. 13:07 Sziasztok,
Mostanában a nyugati szláv rádiókat (főleg szlovák és cseh) próbálgatom. Érdekes, hogy a szlovákoknál többször látok páros műsorvezetést, akár a délutáni sávban is (pl. Jemné, más nem jut eszembe, de láttam máshol is). Ismer valaki a csehek közül is olyan rádiót, amin van esetleg több műsorvezető egyszerre (hogy érdekesebb legyen, nem csak programajánló+időjárás), és lazább beszélgetős jellegű, nem túl komoly (nem politikai elemzések, művészinterjúk, hosszú molológok szakértőktől, stb)? Első sorban a délutáni-esti sávra lennék kíváncsi, mert a reggeli-délelőtti sávban nem tudom hallgatni.
Előre is köszi!
Funradion biztosan van ilyen műsor délutánonként (Sajfa sou), de mintha a Vlnan és az Expressen is menne.
 #193884  Szerző: Fakocka
 
Glenn írta: 2021.09.01. 16:13
csadam írta: 2021.09.01. 14:56megszűnik a szlovák Antena Rock, a frekvenciákat a Jemne, a Vlna és az Europa 2 kaphatja meg
A legérdekesebb freki a 97,6 lesz majd, mert ez sugároz be legnagyobb területen hozzánk, többek között Budapestre is. Innen azonban már megy a Jemné (87,7) és az Europa 2 (106,0), de a szomszédból Szitnyáról fogható a Vlna is (105,1). Ha csak ez a három adás kerülhet a frekire, akkor áttehetik a Jemnét (amit most csak 10 kW-tal sugároznak), vagy a Vlnát (amit a szomszéd hegyről kicsit alacsonyabbról 20 kW-tal adnak). Amúgy ez egy kalandos frekvencia, jó példája annak, hogy nemcsak nálunk váltakoznak a különböző rádiók. Volt itt már Nitra, Koliba és Hey is, és most már múlt időben az Anténa Rock. Nagy kár, mert így - egyelőre - ismét kihal az éterből a rockzene... :(
csadam írta:A Rádio Vlna befejezi a digitális sugárzást a magas költségek és a DAB+ iránti alacsony érdeklődés miatt
Nocsak, lehet, hogy mégsem rentábilis a DAB? :shock:
Én azért szeretném, ha egyszer nálunk lenne ilyen szabványú adás is.
Pontositsunk kicsit, a 97.6 on időrendi sorrendben a következő rádiók szóltak: Radio Nitra, Hviezda Fm, Radio Hey!, Anténa Hitradio, Anténa Rock

Koliba a Radio Okey előtti időkben volt (ma már Europa2)
Nagy kár értük egyébként.
 #193861  Szerző: lgh
 
Sziasztok,
Mostanában a nyugati szláv rádiókat (főleg szlovák és cseh) próbálgatom. Érdekes, hogy a szlovákoknál többször látok páros műsorvezetést, akár a délutáni sávban is (pl. Jemné, más nem jut eszembe, de láttam máshol is). Ismer valaki a csehek közül is olyan rádiót, amin van esetleg több műsorvezető egyszerre (hogy érdekesebb legyen, nem csak programajánló+időjárás), és lazább beszélgetős jellegű, nem túl komoly (nem politikai elemzések, művészinterjúk, hosszú molológok szakértőktől, stb)? Első sorban a délutáni-esti sávra lennék kíváncsi, mert a reggeli-délelőtti sávban nem tudom hallgatni.
Előre is köszi!
 #193844  Szerző: shadoe
 
Radio Iasi - újra hasít a középhullámon, szombat 19-21h - ugyan még/már nincs slágerlista, de nagyon jó zenei válogatás.
 #193786  Szerző: kristikoma
 
Goldfinger15 írta: 2021.09.06. 12:25
joe írta:
kristikoma írta:egyedül a 99,1 Arad FM RDS-ST, a többi zajos ST, de elég stabilak
99,1 Radio Arad egy ideje már a világosi adótoronyból sugároz nem a városból. Amúgy itt van az "ősz", a reggeli időszakban elég durván fel tud erősödni a terjedés a látóhatáron túlról...
Főleg, hogy ilyen nagy a nappali hőingás. Ma reggel is néztem, hogy a Keletiben bejöttek telóval a szentesi adók, de Ecsernél a többi délebbiek (Szabadka, keceli és kecskeméti Gong, Paks FM, Korona 100) is.
Ma reggel itt is volt terjedés, 200 km-es körön belül több helyi adó, ettől távolabb csak a magasabb helyről sugárzó gerincadók szóltak változó minőségben. Alig volt szabad frekvencia.
A világosi adó nekem bőven látóhatáron belül van. Tisztább levegő esetén lakhelyem határából szabad szemmel látható a hegy körvonala. Kb. 60 km csak.
 #193784  Szerző: Goldfinger15
 
joe írta:
kristikoma írta:egyedül a 99,1 Arad FM RDS-ST, a többi zajos ST, de elég stabilak
99,1 Radio Arad egy ideje már a világosi adótoronyból sugároz nem a városból. Amúgy itt van az "ősz", a reggeli időszakban elég durván fel tud erősödni a terjedés a látóhatáron túlról...
Főleg, hogy ilyen nagy a nappali hőingás. Ma reggel is néztem, hogy a Keletiben bejöttek telóval a szentesi adók, de Ecsernél a többi délebbiek (Szabadka, keceli és kecskeméti Gong, Paks FM, Korona 100) is.
 #193780  Szerző: blue
 
kristikoma írta: 2021.09.05. 05:50
blue írta: 2021.09.04. 15:52 Sziasztok!

Valami változott Békés megye déli részén, Orosházán 5 elemessel zajos st-ban jönnek az aradi helyi (100w) adók, korábban alig lehetett kivenni a zajból. A város alatt kb 15km-re a telefon mar látja a román mobilhálózatokat.
Kivágtak egy erdőt, lebontottak épületeket..? Másra nem tudok gondolni itt az Alföldön..
Valahol a fórumon kitárgyaltuk ezt, valamint a papíron belényesi adókat is. Valószínűleg magasabb hegyről sugároznak, illetve nem tartják be a meghatározott teljesítményt. Közben ránéztem az aradi helyikre, egyedül a 99,1 Arad FM RDS-ST, a többi zajos ST, de elég stabilak.
Most nem csak 1-2 adó erősebb hanem abból az irányból minden: 89.3, 92.1, 92.7, 93.4, 97, 99.1, 99.8, 102, 102.9, de a pl 104.4 is, minden napszakban. Azért írtam hogy valszeg egy fizikai akadály (erdő, épület pl) változott meg...
 #193771  Szerző: joe
 
kristikoma írta:egyedül a 99,1 Arad FM RDS-ST, a többi zajos ST, de elég stabilak
99,1 Radio Arad egy ideje már a világosi adótoronyból sugároz nem a városból. Amúgy itt van az "ősz", a reggeli időszakban elég durván fel tud erősödni a terjedés a látóhatáron túlról...
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 150