RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #198520  Szerző: joe
 
csongorprodukcio írta:Berettyóujfaluban a vasútállomás peronján lejön a 97.6, 98.6 MELODY st-ban. A 98.6 RDS st-ban. :shock:
98,6 besugárzási körzete majdnem Debrecenig ér, így a te érzékeny DSP-s vevőddel szinte kötelező, hogy vegyed :)

https://www.radia.sk/frekvencie/100_fm- ... ice-dubnik
 #198509  Szerző: csongorprodukcio
 
Berettyóujfaluban a vasútállomás peronján lejön a 97.6, 98.6 MELODY st-ban. A 98.6 RDS st-ban. :shock:
 #198219  Szerző: mihalylovics
 
mihalylovics írta: 2023.02.05. 23:19
Glenn írta: 2023.02.05. 21:00
mihalylovics írta: 2023.02.04. 00:53 Hol? Nálam (Dunakeszin, még ócska zsebrádión is helyi térerővel) és kocsiban BP. jó részén kiütéssel győzött a Melody tegnapelőtt :)
Itt nálam nem így van. Sony XDR-F1HD (nem ócska zsebrádió) és függőleges antenna. Az is igaz, hogy Törökbálintra szabad rálátásom van, de furcsa, hogy a szlovák adó még zajt sem produkál a Mária alatt.
Kocsiban a város nagyobbik részén a szlovák győz, de messze nem kiütéssel. Viszont nem is kár érte, mert rosszabb rajta a hazai zenearány, mint nálunk. :shock:
Nem rosszabb az a "cseszlovákzenearány", csak sokkal koncentráltabb, emiatt túl töménynek tűnik (valljuk be, az is). De a Mária permanensen sugárzott imáinál sokkal jobb, igaz, nálam mindig is tökéletesen jöttek a tót rádiók, plusz az utóbbi években relatíve sokat járok az ominózus országban, így tulajdonképpen megszoktam az ő slágereiket is, egyik-másikat még meg is szerettem (korábban én is irtóztam tőlük...). Ez biztos kocsifüggő is, de nálam valahogy Mariskát tényleg mindenhol széjjelbass*a ez a szlovák cucc, de ez már az Antena idejében is így volt. (lehet, hogy azért, mert a verda is szlovák gyártmányú (KIA)? :D )
 #198218  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2023.02.05. 21:00
mihalylovics írta: 2023.02.04. 00:53 Hol? Nálam (Dunakeszin, még ócska zsebrádión is helyi térerővel) és kocsiban BP. jó részén kiütéssel győzött a Melody tegnapelőtt :)
Itt nálam nem így van. Sony XDR-F1HD (nem ócska zsebrádió) és függőleges antenna. Az is igaz, hogy Törökbálintra szabad rálátásom van, de furcsa, hogy a szlovák adó még zajt sem produkál a Mária alatt.
Kocsiban a város nagyobbik részén a szlovák győz, de messze nem kiütéssel. Viszont nem is kár érte, mert rosszabb rajta a hazai zenearány, mint nálunk. :shock:
Nem rosszabb az a "cseszlovákzenearány", csak sokkal koncentráltabb, emiatt túl töménynek tűnik (valljuk be, az is). De a Mária permanensen sugárzott imáinál sokkal jobb, igaz, nálam mindig is tökéletesen jöttek a tót rádiók, plusz az utóbbi években relatíve sokat járok az ominózus országban, így tulajdonképpen megszoktam az ő slágereiket is, egyik-másikat még meg is szerettem (korábban én is irtóztam tőlük...). Ez biztos kocsifüggő is, de nálam valahogy Mariskát tényleg a legtöbb helyen széjjelbass*a ez a szlovák cucc, de ez már az Antena idejében is így volt. (lehet, hogy azért, mert a verda is szlovák gyártmányú (KIA)? :D )
 #198215  Szerző: Glenn
 
mihalylovics írta: 2023.02.04. 00:53 Hol? Nálam (Dunakeszin, még ócska zsebrádión is helyi térerővel) és kocsiban BP. jó részén kiütéssel győzött a Melody tegnapelőtt :)
Itt nálam nem így van. Sony XDR-F1HD (nem ócska zsebrádió) és függőleges antenna. Az is igaz, hogy Törökbálintra szabad rálátásom van, de furcsa, hogy a szlovák adó még zajt sem produkál a Mária alatt.
Kocsiban a város nagyobbik részén a szlovák győz, de messze nem kiütéssel. Viszont nem is kár érte, mert rosszabb rajta a hazai zenearány, mint nálunk. :shock:
 #198209  Szerző: csongorprodukcio
 
Ahogy ígértem, küldöm a lejátszási listához tartozó linket, ahol már 5 videó található a Pesten fogható szlovák rádiókról: https://youtube.com/playlist?list=PL3Pe ... tBbS3E1ZE6 :lool:

Tuner: TEF6686 (1.18 firware, RF power 0), 70 cm-es teleszkópos antenna
Vételi hely: D@nubius Hotel Heli@, 2. emeleti szoba
 #198207  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2023.02.01. 16:59
DRoland írta: 2023.02.01. 13:30 97.6-on elindult a Melody. 87.7 még egy hétig megy.
Sajnos itt esélye sincs. Mária széttapossa. :(
Hol? Nálam (Dunakeszin, még ócska zsebrádión is helyi térerővel) és kocsiban BP. jó részén kiütéssel győzött a Melody tegnapelőtt :)
 #198205  Szerző: shadoe
 
csongorprodukcio írta: 2023.02.03. 10:20 Ezeknek a Mária féle borzalmaknak sehol sincs értelme, rakják át középhullámra, aki igényli, ott hallgathatja. Kb. 2 hete voltam Pesten a D@nubius Hotel Heli@-ban, a második emeleten több szlovák országost tökéletesen befogtam sztereó+RDS-sel a kézi TEF6686-os vevőmmel, köztük a Melodyt, Europa 2-őt, Expres-t, SRO 1-et,…
Készítettem videót is, hamarosan feltöltöm YouTube-ra őket, és majd linkelem nektek. :)
Ezt sokszor írtam már, de nekem is elegem van ebből a rengeteg alibi rádióból az FM-en. Egyszerűen lehetetlenné teszi a DX-elést, kis túlzással az egész sáv fedve van. Eddig nem lenne baj, de DAB-on meg semmit se lehet fogni itt az ország közepén.
Most akkor mit csináljak, hallgassam a Petőfi, R1 és a két helyi adó végtelen unalmas, megnyomorított rotációját? A magam részéről sokkal kíváncsibb vagyok arra, mit adnak pl. a szlovákok, szerbek, román adók. Mert hogy nem azt a löttyöt adják, amit a hazai adók, az egyszer biztos.
Közben a középhullám nappal meg üres, kihasználatlan...
 #198198  Szerző: csongorprodukcio
 
Ezeknek a Mária féle borzalmaknak sehol sincs értelme, rakják át középhullámra, aki igényli, ott hallgathatja. Kb. 2 hete voltam Pesten a D@nubius Hotel Heli@-ban, a második emeleten több szlovák országost tökéletesen befogtam sztereó+RDS-sel a kézi TEF6686-os vevőmmel, köztük a Melodyt, Europa 2-őt, Expres-t, SRO 1-et,…
Készítettem videót is, hamarosan feltöltöm YouTube-ra őket, és majd linkelem nektek. :)
 #198184  Szerző: Fakocka
 
Kelet Pesten észak felé irányított 5 elemessel tökéletesen jön a Melody, 87.7 kissé sercegett többnyire, azért sokat számít az a 100 kw, csak Mária ne lenne..

Haverom autója Volvo XC60 (2022 evj.) menet közben ügyesen váltogatja a 87.7-97.6 frekvenciákat, így csak minimálisan zavar bele a Mária.
Vajon mi lesz a későbbiekben a 87.7 el... Sztem az Expres simán elfért volna ott
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 150