RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #196410  Szerző: Glenn
 
joe írta: 2022.04.08. 10:23 A nyitrai 88,8 MHz nem igazán vehető Magyarországon.
Biztos vagy te ebben? Szerintem egész Észak-Dunántúlon jól vehető, és itt Budapesten is helyenként csapkodja a Mária Rádiót. Jó kis telephely az ott. :yes:
 #196408  Szerző: mihalylovics
 
joe írta: 2022.04.08. 10:23 https://www.radia.sk/radia/melody/frekvencie
A nyitrai 88,8 MHz nem igazán vehető Magyarországon. A "Száraz-hegyen" Jemnének is volt adója, a 87,7-en...ami csak minimálisan kisebb vételkörzettel rendelkezik, mint a 97,6 MHz. Hogy mi lesz ennek a frekvenciának a sorsa? - nem feltétlenül kell ez a Radio FM-nek (bár lehetséges)...inkább Nyitra környékén van egy "lyuk" a lefedettségükben.
https://www.radia.sk/radia/fm/frekvencie
Ez a térkép nem valami jó, bizonyára marketing szempontok alapján készült, plusz rajta vannak a Pátriával osztott adók is (ha nem lenne rajta az egyenként 10-10 kW-os 98.0 és 98.3, egészen más lenne a "leányzó fekvése", azokon a területeken pont segítene a 97.6, így ott is 24 órában fogható lenne)... Éveken át jártam arrafelé, ott tényleg nemigen vehető, a 105.2 tényleg csak városon belül jó (vagy csak nekem voltak mindig szar kocsijaim?!)
 #196407  Szerző: joe
 
https://www.radia.sk/radia/melody/frekvencie
A nyitrai 88,8 MHz nem igazán vehető Magyarországon. A "Száraz-hegyen" Jemnének is volt adója, a 87,7-en...ami csak minimálisan kisebb vételkörzettel rendelkezik, mint a 97,6 MHz. Hogy mi lesz ennek a frekvenciának a sorsa? - nem feltétlenül kell ez a Radio FM-nek (bár lehetséges)...inkább Nyitra környékén van egy "lyuk" a lefedettségükben.
https://www.radia.sk/radia/fm/frekvencie
 #196406  Szerző: mihalylovics
 
Kicsit más: Nyitrán megkapta a Melody a 88.8-at, míg a besztercebányai 97.6 sajnos kiosztatlan maradt. Ha ennyire nem tud dönteni az ottani hatóság, nyugodtan indíthatnák rajta a Rádio_FM-et, a jelenlegi, kisebb lefedettségű 105.4 helyett. Amúgy pár éve ugyanez történt Zsolnán: ott is volt egy viszonylag kis lefedettségű frekijük, a 91.9, amiről áthelyezték a jóval nagyobb teljesítményű 94.5-re (ahol pár évig üzemelt korábban - többek között - a Rádio Sever). Pláne, hogy évtizedekkel ezelőtt ment az _FM a szárazhegyi gerincadóról, a 101.5-ön, amit aztán átpasszoltak a Reginának, most, ebben a formában visszakerülhetnének régi telephelyükre a 97.6-on.
 #196401  Szerző: Fakocka
 
Akkor félreolvastam valószínűleg, sokkal többet ki lehetne hozni ebből a rádióból ha nem az a pár száz dal forogna már több mint 10 éve, mondjuk az utóbbi időben azért volt némi javulás, de csak nagyon óvatosan nyúltak bele.
A névváltás kevés lesz a hallgatottság növeléséhez, 10-12 éve még a top 5 hallgatottsagban benne voltak, remélhetőleg fog a tartalom is változni.

Anno a Juventus-Slager váltásnál, sokkal radikálisabban belenyúltak a zenékbe és jól is tették, amíg nem jött a Retro addig kb a leghallgatottabb rádió volt Pesten.
 #196399  Szerző: mihalylovics
 
Fakocka írta: 2022.04.04. 23:23 Hallgatom folyamatosan, ezért kár volt eldobni a régi nevet, eddig pontosan ugyanazok a zenék mennek mint a Jemnén, csak a hang lett szarabb, nagyon kedveltem a régi hangzását, remélem még variálnak rajta vmit.

Nem tudom mi lehet igazából a cél, talán valami Vlna - ex Jemne kotyvalék, majd kiderül. De nem sok jót ígér, hogy este 6 után csak cseh és szlovák zene fog menni.
Nem is titkolták, hogy a zenei kínálat többé-kevésbé a régi marad (ami korábban is némileg egybevágott a Vlnával), az utóbbinak valószínűleg a kötelező csehszlovák zenei arány lehet az oka (igen, ott a cseh dalok is beleszámítanak a hazai-arányba!). Itt tulajdonképpen egy olyasmi "vérfrissítésről" lehet szó, mint 2015-ben a Juventus-Sláger váltásnál.
 #196397  Szerző: Fakocka
 
Hallgatom folyamatosan, ezért kár volt eldobni a régi nevet, eddig pontosan ugyanazok a zenék mennek mint a Jemnén, csak a hang lett szarabb, nagyon kedveltem a régi hangzását, remélem még variálnak rajta vmit.

Nem tudom mi lehet igazából a cél, talán valami Vlna - ex Jemne kotyvalék, majd kiderül. De nem sok jót ígér, hogy este 6 után csak cseh és szlovák zene fog menni.
 #196396  Szerző: mihalylovics
 
Ma éjféltől a Jemnéből Melody lett, a zenei formátum többé-kevésbé azonos a korábbival (ez a rádió egyébként pályázott az Antena Rock több, korábbi frekvenciájára, többek között a Magyarországon is jól fogható nyitrai 88.8-ra és a besztercebányai 97.6-ra is).

https://www.radia.sk/spravy/4495_radio- ... dio-melody
 #193909  Szerző: Glenn
 
Fakocka írta: 2021.09.15. 19:06Így van, volt még a Radio Twist is, ami szintén elég hamar befuccsolt.
Rebecat imádtam, egyik legjobb szlovák adó volt, aztán a Jemne Melodie korszak előtt egy rövid ideig szólt a Best1, 70s - 80 as évek zeneivel, ami iszonyat jó rádió lehetett volna, de végül Jemne lett belőle.
Funradio kb 90 óta létezik ha jól tudom, utána jön az Expres időben, talán 2000 évek eleje óta vannak.
Igen, ezért írtam, hogy sehol sem állandóak a rádiók. Csak úgy hirtelen fejből még egy pár: Radio CD, Rádio Family, Rádio DCA, Lokal FM, Rádio Tatry, mind a múlté már. Ja, és ki ne hagyjuk a Rock FM-et sem (bár ez csak nevet váltott).
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 150