RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #66616  Szerző: Jani
 
csabyke írta:
rulek írta:Ma délelőtt mérte a Frekvencia Felügyelet egy kb 10 m magasra kitolható antennával a dbvt tv foghatóságát Eleken./Békés megye./ Innen Lőkösháza felé ment. A mérést végző fiatal emberrel beszélgettem a megyei rádió adások foghatóságárol. A csaba rádiót emlitettem neki és mondta egy helyi rádiótól ne várjunk erős sugárzást. Modtam, hogy mindent elnyomnak a román adók erre azt modta ők még nem igazán tartják be az Uniós normákat,de sok mindent nem lehet ellenük tenni.
Nincs itt baj a Romcsi adókkal kellene a Magyaroknak is adni nagyobb gázzal..

A Grazi adók igen szépen foghatók egész nyugatdunántúlon - kifogástalanul, mellette néha az alpok között sokkal rosszabbul..

Lehet, hogy nem csak az Unios normákkal, de néha a domborzattal is baj van


Mióta nyomják Románék erősen a CCIR?t
Valamikro 2003 környékén jártam utoljára Erdélyben s ezzel együtt RO közelében is, és akkoriban talán csak az EUROPAFM volt vehető, de az egész országban ameree jártunk, szinte semmi FM nem volt... vagyis hát inkább AM adók jöttek
Valóban.2003 után 2004-2005 körül kezdtek folyamatosan FM adások megjelenni az éterben.Előbb "helyi" és kis teljesítményű adók,utánna az "országos" adók jöttek be nagy kakaóval.
Emlitetted az EUROPA FM-et.Az is nagyobb teljesítménnyel adott eleinte,ahogy a KISS FM,NATIONAL és a RADIO TRANSILVANIA is.Néhány éve a "kisebb" teljesítményű adók is visszább vettek.PL.:EUROPA FM anno majdnem Szolnokig is elszólt.
 #66590  Szerző: Gyurii91
 
Igen, de az dob a szomszédokon, hogy magasabbról szórnak, bár lehetne nálunk kompenzálni erősebb sugárzással. :roll:
 #66569  Szerző: csabyke
 
rulek írta:Ma délelőtt mérte a Frekvencia Felügyelet egy kb 10 m magasra kitolható antennával a dbvt tv foghatóságát Eleken./Békés megye./ Innen Lőkösháza felé ment. A mérést végző fiatal emberrel beszélgettem a megyei rádió adások foghatóságárol. A csaba rádiót emlitettem neki és mondta egy helyi rádiótól ne várjunk erős sugárzást. Modtam, hogy mindent elnyomnak a román adók erre azt modta ők még nem igazán tartják be az Uniós normákat,de sok mindent nem lehet ellenük tenni.
Nincs itt baj a Romcsi adókkal kellene a Magyaroknak is adni nagyobb gázzal..

A Grazi adók igen szépen foghatók egész nyugatdunántúlon - kifogástalanul, mellette néha az alpok között sokkal rosszabbul..

Lehet, hogy nem csak az Unios normákkal, de néha a domborzattal is baj van


Mióta nyomják Románék erősen a CCIR?t
Valamikro 2003 környékén jártam utoljára Erdélyben s ezzel együtt RO közelében is, és akkoriban talán csak az EUROPAFM volt vehető, de az egész országban ameree jártunk, szinte semmi FM nem volt... vagyis hát inkább AM adók jöttek
 #66564  Szerző: rulek
 
Ma délelőtt mérte a Frekvencia Felügyelet egy kb 10 m magasra kitolható antennával a dbvt tv foghatóságát Eleken./Békés megye./ Innen Lőkösháza felé ment. A mérést végző fiatal emberrel beszélgettem a megyei rádió adások foghatóságárol. A csaba rádiót emlitettem neki és mondta egy helyi rádiótól ne várjunk erős sugárzást. Modtam, hogy mindent elnyomnak a román adók erre azt modta ők még nem igazán tartják be az Uniós normákat,de sok mindent nem lehet ellenük tenni.
 #66552  Szerző: Gyurii91
 
Nem, Békéscsabától kb. 25-30km-re légvonalban délre. :)

Ha Csabán vettem volna, csak RDS-el jött volna 97,3 illetve nem jött volna a 104,1 sztem... :D
 #66551  Szerző: joe
 
Ezeket ugye nem Békéscsabán vetted...ha meg igen, a város melyik részén?
Joe
Gyurii91 írta:Magyarországon magyar adóból az ember örülne egy normális tiszta frekinek, nem úgy mint román adók Magyarhonba ma:
91,0 RRACTUAL (RDS)
102,5 RRACTUAL (RDS)
103,8 RRACTUAL (RDS)
104,1 RRACTUAL (Csaba rádió ami miatt nem volt RDS feltételezem)
106,4 RRACTUAL (RDS)

96,1 CULTURAL (RDS)
100,7 CULTURAL (RDS)
105,8 CULTURAL (RDS)
106,8 CULTURAL (RDS)

88,5 PRO FM (RDS)
91,3 PRO FM
92,1 PRO FM
105,3 PRO FM (RDS)
107,6 PRO FM (RDS)
107,9 PRO FM (RDS)

97,0 KISS FM (RDS)
99,0 KISS FM (RDS)

95,5 NATIONAL (RDS)
99,9 NATIONAL (Verekedett a Radio21-el 99,8)

89,3 EUROPAFM (RDS)
93,2 EUROPAFM
104,4 EUROPAFM (RDS)

Bár ha ide írom ami 1 frekin jött:
92,7 MAGIC FM (RDS)
95,4 FAVORIT
102,0 ALT FM
105,6 R RESITA (RDS)

MAGYAR ADÓK:
88,9 RADIO1

91,6 MR1
97,3 MR1

101,6 Class FM (RDS)

100,4 NEO FM (RDS)
103,0 NEO FM (RDS)

104,0 CSABA

98,8 MR2 (RDS)

105,1 MR3
107,3 MR3 (RDS)

Meg persze volt rosszabb minőségű szerb, román keveredés, amit nem is jegyeztem meg.

A minőség mindegyik frekvencián kiváló, csak nem vártam/jött le az RDS bizonyos frekiken...

Magyarországon:
Fogható: 7db magyar adó, 10db román adó (frekvenciákat ne is hasonlítsuk.)
Nem feszültség keltésből, de leírtam, hogy külföldi ország adói hány frekin szólnak itthon, és ezek azok amik áthallatszanak (ma).
 #66546  Szerző: Gyurii91
 
Magyarországon magyar adóból az ember örülne egy normális tiszta frekinek, nem úgy mint román adók Magyarhonba ma:
91,0 RRACTUAL (RDS)
102,5 RRACTUAL (RDS)
103,8 RRACTUAL (RDS)
104,1 RRACTUAL (Csaba rádió ami miatt nem volt RDS feltételezem)
106,4 RRACTUAL (RDS)

96,1 CULTURAL (RDS)
100,7 CULTURAL (RDS)
105,8 CULTURAL (RDS)
106,8 CULTURAL (RDS)

88,5 PRO FM (RDS)
91,3 PRO FM
92,1 PRO FM
105,3 PRO FM (RDS)
107,6 PRO FM (RDS)
107,9 PRO FM (RDS)

97,0 KISS FM (RDS)
99,0 KISS FM (RDS)

95,5 NATIONAL (RDS)
99,9 NATIONAL (Verekedett a Radio21-el 99,8)

89,3 EUROPAFM (RDS)
93,2 EUROPAFM
104,4 EUROPAFM (RDS)

Bár ha ide írom ami 1 frekin jött:
92,7 MAGIC FM (RDS)
95,4 FAVORIT
102,0 ALT FM
105,6 R RESITA (RDS)

MAGYAR ADÓK:
88,9 RADIO1

91,6 MR1
97,3 MR1

101,6 Class FM (RDS)

100,4 NEO FM (RDS)
103,0 NEO FM (RDS)

104,0 CSABA

98,8 MR2 (RDS)

105,1 MR3
107,3 MR3 (RDS)

Meg persze volt rosszabb minőségű szerb, román keveredés, amit nem is jegyeztem meg.

A minőség mindegyik frekvencián kiváló, csak nem vártam/jött le az RDS bizonyos frekiken...

Magyarországon:
Fogható: 7db magyar adó, 10db román adó (frekvenciákat ne is hasonlítsuk.)
Nem feszültség keltésből, de leírtam, hogy külföldi ország adói hány frekin szólnak itthon, és ezek azok amik áthallatszanak (ma).
 #66460  Szerző: mkabelhusk
 
És akkor még nem is említettük, hogy stílusilag milyen zenék mentek benne...néha olyan frankó rock számok mentek, hogy csak leesett az állam, nem gondoltam volna, hogy a Duna túlpartján ennyire értenek a zenéléshez.

teljes mértékben egyetértek veled ... most mondhatnám "öröm az ürömben" azt hittem sok évig, csak én vagyok ilyen "elvetemült" ahogy mondani szokták egyesek rám ... de most látom azért más is hallgatta :)

nekem is volt egykét nagyon jó rock szám ami bejött pl. a cseh Kabat banda http://www.youtube.com/watch?v=o2rp53V2IPw
vagy nagy kedvencem az egykori PEHA együttes főleg Katka Knechtova (L)
 #66451  Szerző: Whiplash
 
mkabelhusk írta:"Egyébként valami hasonló koncepciójú rádió, magyar verzióban, lehet hogy nem lenne rossz ötlet..."

többek között ezért is nagyon "szerettem belé" mi még csak állmodni se álmodhatnánk egy 100%-ban magyar zenét játszó rádiót én is támogatnám az ötletet,de sajnos nem ebbe az irányba mennek a dolgok lásd SZTAR FM ... sajnos a pénz az beszél :S:S
És akkor még nem is említettük, hogy stílusilag milyen zenék mentek benne...néha olyan frankó rock számok mentek, hogy csak leesett az állam, nem gondoltam volna, hogy a Duna túlpartján ennyire értenek a zenéléshez.
  • 1
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 112
  • 150