RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #201867  Szerző: djlacee
 
IstvánB írta: 2024.03.13. 20:28 Köszi a tippet.
Tényleg jó ez a Time Dance FM.
Frekvenciákról tudsz valamit?
Bordano 106.9
 #201866  Szerző: IstvánB
 
Köszi a tippet.
Tényleg jó ez a Time Dance FM.
Frekvenciákról tudsz valamit?
 #201836  Szerző: djlacee
 
Nemrég újraindult egy, a Roxy-hoz hasonlóan "kultikus" rádió Észak-Olaszországban. A Time Dance FM valamikor a 90-es évek végéig(?) működött, és létező hallgatóbázissal rendelkezett Karintia határmenti vidékein is. Most az eredeti stáb egy részével (akik a Radio Gioconda-t is csinálják), régi, de felújított arculati elemekkel és top dance zenékkel tért vissza egyelőre egyetlen frekvencián, de állítólag DAB+on is megjelenik hamarosan a térségben.

https://www.timedancefm.it/
 #201545  Szerző: Fakocka
 
media111 írta: 2024.01.08. 10:29 Vlna 87.7 (Suchá hora - SVK) ON AIR!

https://streamable.com/muoooq
Ezt nem annyira értem mi szükség volt a 87,7 re, a Selmecbányai 105.1 is elég jól lefedi a területet, de lelkük rajta.. legalább Pesten jobban jön.
 #200887  Szerző: altermanus
 
A Skandináv Weekend rádió még szól SW-n?
Meg akartam tudni milyen műsorok mennek rajta, de adott időben sehol nem tudtam fogni :(
A short-wave.info is fehér volt este 6 óra után.
Mit lehet róla tudni?
 #200351  Szerző: csongorprodukcio
 
Kovi02 írta: 2023.08.24. 22:05
csongorprodukcio írta: 2023.08.24. 21:51 A Kelet-Szlovákiai sávot teleszemetelik a gombamód szaporodó túlmodulált ukrán rádiók.
Csak egy példa: https://youtu.be/1KRlHRfa4q8?feature=shared
Hallgathatatlan. De nemcsak ez, szinte az összes. Pl. az Europa 2 (107.1 Bardejov) simán beszórná Ung-vidéket, de a 107.2-es borzalom ukrán, átlagos vevővel egyszerűen átveszi az irányítást. Egy másik példa, ugyanígy Europa 2 (100.9 Poprad, ezt többen ismerhetitek). Ez a freki is simán elérne Szlovákia keleti részeihez is RDS+ST, mert botantennával is ki tudom forgatni néhol, de természetesen itt is nyomul egy ungvári adó. :stare:
Nem igaz, hogy nincs valami nemzetközi egyezmény arról, hogy hová telepedhetnek le ezek a sulirádió szintű förmedvények. (Magyarországtól eltérően a szlovák rádiók jók.)
A videóban látott 97.9 sokat javult a korábbi állapothoz képest,mert nagyon halk volt és alatta a Russkoye(később Bayraktar) műsora ment évekig. :D

Nemzetközi egyezmények természetesen vannak,az ITU listáiban az ungvári adók szerepelnek a jelenlegi paraméterekkel,minden érintett fél által elfogadva. (amúgy szerintem meg a szlovák rádiók sikerrel múlják alul az itthoniakat sok tekintetben,ez teljesen szubjektív)
Nem tudom milyen érintett felek fogadták el, de még a netes streamen is lehet hallani (jelen esetben 101.6, 101.9 Zakarpattya FM, hogy emberi hallgatásra alkalmatlan a minőség, amit adnak. Vagy ennyire igénytelen az ukrán (szerintem igen), vagy senki nem hallgatja mi megy ki adásba. A szlovákoknál meg szinte mindegyik rádió kissé alulmodulált, 40-60% között ugrik ki a mérő, ezzel szemben az ukránok nagy része 120+!%.
 #200331  Szerző: shadoe
 
csongorprodukcio írta: 2023.08.24. 21:51 (Magyarországtól eltérően a szlovák rádiók jók.)
A szívemből szóltál. A szlovák rádiók iskolapélda kellene, hogy legyenek a magyar rádiózás számára, ami jelenleg épp a sötét semmibe tart.
 #200329  Szerző: Kovi02
 
csongorprodukcio írta: 2023.08.24. 21:51 A Kelet-Szlovákiai sávot teleszemetelik a gombamód szaporodó túlmodulált ukrán rádiók.
Csak egy példa: https://youtu.be/1KRlHRfa4q8?feature=shared
Hallgathatatlan. De nemcsak ez, szinte az összes. Pl. az Europa 2 (107.1 Bardejov) simán beszórná Ung-vidéket, de a 107.2-es borzalom ukrán, átlagos vevővel egyszerűen átveszi az irányítást. Egy másik példa, ugyanígy Europa 2 (100.9 Poprad, ezt többen ismerhetitek). Ez a freki is simán elérne Szlovákia keleti részeihez is RDS+ST, mert botantennával is ki tudom forgatni néhol, de természetesen itt is nyomul egy ungvári adó. :stare:
Nem igaz, hogy nincs valami nemzetközi egyezmény arról, hogy hová telepedhetnek le ezek a sulirádió szintű förmedvények. (Magyarországtól eltérően a szlovák rádiók jók.)
A videóban látott 97.9 sokat javult a korábbi állapothoz képest,mert nagyon halk volt és alatta a Russkoye(később Bayraktar) műsora ment évekig. :D

Nemzetközi egyezmények természetesen vannak,az ITU listáiban az ungvári adók szerepelnek a jelenlegi paraméterekkel,minden érintett fél által elfogadva. (amúgy szerintem meg a szlovák rádiók sikerrel múlják alul az itthoniakat sok tekintetben,ez teljesen szubjektív)
 #200328  Szerző: csongorprodukcio
 
A Kelet-Szlovákiai sávot teleszemetelik a gombamód szaporodó túlmodulált ukrán rádiók.
Csak egy példa: https://youtu.be/1KRlHRfa4q8?feature=shared
Hallgathatatlan. De nemcsak ez, szinte az összes. Pl. az Europa 2 (107.1 Bardejov) simán beszórná Ung-vidéket, de a 107.2-es borzalom ukrán, átlagos vevővel egyszerűen átveszi az irányítást. Egy másik példa, ugyanígy Europa 2 (100.9 Poprad, ezt többen ismerhetitek). Ez a freki is simán elérne Szlovákia keleti részeihez is RDS+ST, mert botantennával is ki tudom forgatni néhol, de természetesen itt is nyomul egy ungvári adó. :stare:
Nem igaz, hogy nincs valami nemzetközi egyezmény arról, hogy hová telepedhetnek le ezek a sulirádió szintű förmedvények. (Magyarországtól eltérően a szlovák rádiók jók.)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 150