RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #2784  Szerző: Sokol404
 
csabyke írta:Szépjóestét

Nem tudom, hogy van -e rajtam kívül még itt "Deutsche Schlager" fan :)

Van az ARD NachtExpress, amely a német regionális rádiók közös műsora (Bayern1, SWR4 HR4 WDR4 SR3, Antenne Brandenburg, 88,8Berlin...)

Minden szombaton van a WDR4 stúdiójából a "Rhytmus der Nacht" című műsor - amely a német schlagerek remixelt változataiból áll.

Ma lesz a 300-adik adás, szóval szerintem ma kitesznek magukért!

Akit érdekel, vagy kíváncsi - az hallgassa

Sajna kb. 1 éve nálunk csak műholdon vagy neten fogható, mert a BAYERN 1 - 801kHz -t kinyírták, mert valami nagyon vacak műsor (Talán Bayern Modul vagy mi) megy rajta :(((((((((((((((

Üdv
Tudnál nekem írni egypár olyan frekvenciát, amin ilyen slágerek mennek? Érdekel, hogy milyenek... :)
(MW-n és SW-n tudom csak fogni, bár gondolom, MW-n nincs, ha a Bayern 1-et kinyírták.)
De mintha az MR4 nemzetiségi adásain is azok a német zenék ilyenek lennének..., vagy tévedek? Nem tudom, igazíts ki, légyszíves. Ebben nem vok otthon.
 #2727  Szerző: csabyke
 
Szépjóestét

Nem tudom, hogy van -e rajtam kívül még itt "Deutsche Schlager" fan :)

Van az ARD NachtExpress, amely a német regionális rádiók közös műsora (Bayern1, SWR4 HR4 WDR4 SR3, Antenne Brandenburg, 88,8Berlin...)

Minden szombaton van a WDR4 stúdiójából a "Rhytmus der Nacht" című műsor - amely a német schlagerek remixelt változataiból áll.

Ma lesz a 300-adik adás, szóval szerintem ma kitesznek magukért!

Akit érdekel, vagy kíváncsi - az hallgassa

Sajna kb. 1 éve nálunk csak műholdon vagy neten fogható, mert a BAYERN 1 - 801kHz -t kinyírták, mert valami nagyon vacak műsor (Talán Bayern Modul vagy mi) megy rajta :(((((((((((((((

Üdv
 #2133  Szerző: Sz.
 
Ja!
Főleg hogy már nem zavarja semmilyen "Tapirnyák".
 #2132  Szerző: LuciFerko
 
FM4 rulez 8-)
 #2113  Szerző: centerweb
 
Az Ö3 valóban nagyon profi. Én is sokat hallgatom. Az Antennek közül a steiermarki, és a kärnteni a kedvencem. Mondjuk ez a 2 majdnem ugyanolyan. A tartományai adók is nagyon profik.
 #2076  Szerző: csabyke
 
Az Ö3-t én a 90es évek első fele óta ismerem...

Nálam igazából a Tartományiak (R.Steiermark) vannak az első helyen, mert az én izlésem elég furi, és azok nagyon jól kielégítik azt, de az más topik téma...

Az Ö3-t nagyon szeretem én is, főleg a hírműsoraikat - meg úgy mindent, a szignálokat, a szinvonalat és úgy az egészet, ahogy az egészet összerakták...

Amúgy az Ö3-t nem csak ilyen elvetemült ausztriafanok, mint én hallgatom. Apukámmal régen sokat jártam Szombathely környékére és ott is hallottam pl. munkahelyeken az Ö3-t üvölteni - nomeg Győri és Szombathelyi ismerőseim is ismerik az Ö3-t meg a KRONEHIT-et... Szóval az ORF valahogy még a németet nem is beszélőket is megtudja fogni a határ túloldalán.... Felénk, ahol én lakok, nem sok embert ismerek, aki pl. a Szerb és Horvát rádiókra gerjedne...

Amúgy szegény család itthon - amikor itthonvagyok - kénytelen RADIO-ST és Ö3-al beérni, mert nálam ez rund um die Uhr megy...

A tartományiak közül szerintem az, amit még az átlag ember nagyon értékelhet, a Radio Wien - mivel az schlagermentes, igazi örökzöldekkel van tele. Illetve az ANTENNE rádiók is nagyon jók szerintem...

Nem rég, talán 1-2 hónapja volt a R-STEIERMARK híreiben egy felmérés, miszerint a tartományi rádiók (de a ST. tutti) a tartományok leghallgatottam rádiói és főleg 35 év felett... .Ez tök jól is van így, mivel ezt a korosztályt célozták meg vele, és valószínű a fiataloknak van több közül válogatási lehetőségük, de akkor is...

Én nem értem, hogy nálunk 35 felett miért nem célozzák meg a jónépet ilyen rádiócsatornával? Gondolom itt is sokan örülnének sok Szécsi Pálnak, Neotonnak meg akár Balázs Palinak a 35 felettiek...

Amikor az MR2 megújult, abban reménykedtem, hogy az amolyan ÖDREI feeling lesz, de olyan - számomra fura - zenéket játszanak, hogy maradok továbbra is a Lajtán túl...

Azért jó, hogy nem csak én vagyok ilyen "ORF barát" magyarországon :)
 #2046  Szerző: Chriss
 
csabyke írta:Nálam éjjel nappal ORF - ha nem vagyok vételkörzetben akkor műhold vagy net... Szóval - ha valakinek valami infó kell ORF rádiókról és tudok, segítek szívesen!
jól beszélsz!
mindenek előtt Ö3, bár az utóbbi időben már annyira fáradt mainstream, hogy szinte unalmas, de fene tudja...
lehet, hogy a nálunk hallható hamargyorsan puffapuffa, keverjünk össze "mindent mindennel" után tűnik egy ennyire felnőtt rádió uncsinak, miközben semmi más, mint nyugodt és kiegyensúlyozott, mint az osztrák gazdaság...

mindenesetre szakmailag és minőségre nagyon ott van, nálam a 80-as évek óta viszi a pálmát!
néhány tartományi rádiójuk is jó, ami összességében tetszik, hogy jobbnál jobb mainstream zene kínálat megy, nem félnek rockzenét játszani és a komoly, felnőtt társadalomnak rádiózás mellett naprakészek a vezető top40-es sikerekben is, hülyére játsszák azokat!

amióta r'n'b-re alakították a Kronehitet és megcélozták a 16-25 korosztályt, már nem tetszik, régen jobb volt...
 #1965  Szerző: csabyke
 
Nálam éjjel nappal ORF - ha nem vagyok vételkörzetben akkor műhold vagy net... Szóval - ha valakinek valami infó kell ORF rádiókról és tudok, segítek szívesen!
 #1815  Szerző: LuciFerko
 
Radio SON rds: http://www.youtube.com/watch?v=yKZOr5RQq3M

amugy ugyan ez az RT Csíkszeredán a FUN FM-en a Radio Gaga összes adóján, valamint a SON többi adóján is.
  • 1
  • 147
  • 148
  • 149
  • 150
  • 151