RADIOSITE Fórum

  • Külföldi rádiók

 #190335  Szerző: shadoe
 
A közvetlenül előttem szóló értette jól. Azért írtam, hogy "kikopik a középhullámról", nem úgy, hogy megszűnik. Az azért tisztázásra szorul, hogy én ezt még a szeptemberi kommentemhez kapcsoltam, amikor ajánlottam a slágerlistát szombaton. Tehát pontosítva: a 19-21 óra közötti műsorszám fog "elhalkulni" a késő tavaszi-kora nyári estékre, ettől még a "sötétebb" órákban fogható lesz az Iasi - csak sajnos már a szombati lista nem, az majd csak ősz elejétől. Lady DJ-t viszont melegen ajánlom, esetében pont most kezd megérkezni a vételi optimum, lévén, hogy magasabb rövidhullámú frekvencián jön, aminek ugye kedvez, hogy nálunk egyre inkább későn sötétedik. Végre.
 #190333  Szerző: mihalylovics
 
Kovi02 írta: 2021.02.27. 19:02
shadoe írta: 2021.02.26. 19:11 Az Iasinak hetei vannak hátra, aztán kikopik a középhullámról nálunk, helyette ajánlom a VOA1-t rövidhullámon. Lady DJ műsora hetek óta nagyon szépen jön a 16 méteres SW sáv legvégén hétköznap hétfőtől szerdáig 15.00-15.30 ill. csütörtök és pénteken 15-16 óra között. Garantáltan jó zenék!
Mi lesz a Radio Iasi-val, megszűnik 1053-n?
Szerintem arra gondol, hogy a tél végeztével gyengül a terjedés (ami egyébként a Iasi esetében szerintem nincs így, kocsiban nekem simán jönni szokott, sőt, a reggeli órákban még az ennél jóval gyengébb magyar nyelvű román adások is hallhatóak).
 #190330  Szerző: Kovi02
 
shadoe írta: 2021.02.26. 19:11 Az Iasinak hetei vannak hátra, aztán kikopik a középhullámról nálunk, helyette ajánlom a VOA1-t rövidhullámon. Lady DJ műsora hetek óta nagyon szépen jön a 16 méteres SW sáv legvégén hétköznap hétfőtől szerdáig 15.00-15.30 ill. csütörtök és pénteken 15-16 óra között. Garantáltan jó zenék!
Mi lesz a Radio Iasi-val, megszűnik 1053-n?
 #190322  Szerző: shadoe
 
Az Iasinak hetei vannak hátra, aztán kikopik a középhullámról nálunk, helyette ajánlom a VOA1-t rövidhullámon. Lady DJ műsora hetek óta nagyon szépen jön a 16 méteres SW sáv legvégén hétköznap hétfőtől szerdáig 15.00-15.30 ill. csütörtök és pénteken 15-16 óra között. Garantáltan jó zenék!
 #188478  Szerző: shadoe
 
Radio Iasi újra hasít a középhullámon. Ajánlom az új és igényes könnyűzenékre vadászók figyelmébe. Szombat 19-21 h.
 #188398  Szerző: joe
 
LuciFerko írta: 2020.09.06. 21:46A japánokhoz hasonlóan törvényt kéne hozni, hogy a 66-74 mhz-es sávot is tudnia kéne minden helyben gyártott és importált vevőnek.
Az oroszoknál? - ááá ez felejtős. Amúgy az új készülékekben már szoftver kérdése az egész, a tuner egy db chip, ami több szár MHz átfogására képes. A céges autómban is olyan integrált fejegység van, amin szoftveresen elő tudtam varázsolni az OIRT-URH-t, csak a márkakereskedés által konfigurált régiót át kellett állítanom Kelet-Európára, így a központi érintő képernyőn megjelent az OIRT-URH sáv. Sajnos még nem sikerült ennek működését letesztelni...
 #188386  Szerző: LuciFerko
 
joe írta: 2020.09.06. 21:18Úgy néz ki a piac diktál, ha a vevőkészülékek CCIR normásak, a kereskedelmi adók már a CCIR sávban üzemelnek, akkor az állami rádióknak is oda kell költöznie.
A japánokhoz hasonlóan törvényt kéne hozni, hogy a 66-74 mhz-es sávot is tudnia kéne minden helyben gyártott és importált vevőnek. És szerintem most sokkal könnyebben be lehet szerezni OIRT képes vevőket, mint mondjuk 10 éve. Nekem minden Kínából rendelt rádióm tudja, és a helyi Media Marktban vásárolt Sony DSX-A212UI autórádió is. Amúgy sok helyen (pl Moszkva) nincs hely a Rossii-nak, szóval szerintem pár adó maradni fog a sávban.
 #188384  Szerző: joe
 
LuciFerko írta:Egy újabb jó DX adóval kevesebb.. Ipatovo városban megszűnt a Radio Rossii a 66.77-en, a 107.4 MHz-en fogható, erre már sokkal, de sokkal kisebb az esély nálam. Egy darabig ment a két adó párhuzamosan, augusztusban kapcsolták le a 66.77-et.
https://www.youtube.com/watch?v=EROUspl ... =emb_title
:gülü2: :gülü2: :gülü2:
Úgy néz ki a piac diktál, ha a vevőkészülékek CCIR normásak, a kereskedelmi adók már a CCIR sávban üzemelnek, akkor az állami rádióknak is oda kell költöznie. Olvastam a bejegyzésedet a "skywavesDX"-en, nem merném azt állítani, hogy a Radio Rossia adói kis teljesítményűek a CCIR sávban, idén az analóg TV adók lekapcsolását követően több alkalommal tapasztaltam, hogy a sáv aljára koordinált pl: Vlagyikavkaz 89,6 Mayak ill. 90,0 Rossii állami rádiók már itt döngettek, a frekvenciában közeli, papíron nagyobb teljesítményű kereskedelmi rádió épphogy kijött a zajból. Szerintem a TV adók (OIRT 4-5) leállítását követően a CCIR adók teljesítményét megemelték.
Még egy infó, az oroszok még mindig adó (TPO) teljesítményt közölnek, nem ERP-t -> ERP ennek többszöröse.
Az ionoszférikus terjedés frekvencia függéséből adódóan valóban kisebb az esély a vételére nálunk...
 #188357  Szerző: LuciFerko
 
Egy újabb jó DX adóval kevesebb.. Ipatovo városban megszűnt a Radio Rossii a 66.77-en, a 107.4 MHz-en fogható, erre már sokkal, de sokkal kisebb az esély nálam. Egy darabig ment a két adó párhuzamosan, augusztusban kapcsolták le a 66.77-et.
https://www.youtube.com/watch?v=EROUspl ... =emb_title
:gülü2: :gülü2: :gülü2:
 #187950  Szerző: LuciFerko
 
Glenn írta:
djlacee írta: 2020.07.29. 17:11Van, ráadásul magyar nyelvű, de mostanában indul egyébként
Rendben, de miért mirjam???
Ez nekem sem világos, mert Mirjám elvileg Mózes húga volt.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 150