RADIOSITE Fórum

  • Egyéb DX (Wi-fi, GSM, weather station, stb...)

 #100306  Szerző: LazlowHUN
 
szemilan írta:A GSM sávban van valami csatornakiosztás?
Esetleg az Androidos Samsungok Service menüjéről tudna nekem valaki leírást adni?
Csak a GSM sávban tudok segíteni:
http://en.wikipedia.org/wiki/GSM_frequency_bands
A 900 MHz-es sávban a 0-124 csatornák a régi, eredeti GSM sávra vonatkoznak, a 975-1023 pedig az EGSM sáv +10 MHz-ére.

Az európai operátorok sávkiosztása, országonként bontva:
http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=& ... S4US2dCCQw
 #100275  Szerző: DRoland
 
szemilan írta:Max elvétve találsz, ha találsz.
Kb 2 hete láttam utoljára Hatvanból kifelé, ahogy kezdődik a kétsávos út Salgótarján felé, ott még kiirta, hogy Hatvan.
 #100274  Szerző: szemilan
 
DRoland írta:Viszont ma már csak elvétve lehet találkozni cellainfós toronnyal - gondolom - amiket még nem a ZTE vas hajtja. Kár. Nekem tetszett a dolog.
Elvileg már csak ZTE van, de ha van cellainfó, akkor az tuti régi. Max elvétve találsz, ha találsz.
 #100273  Szerző: DRoland
 
Viszont ma már csak elvétve lehet találkozni cellainfós toronnyal - gondolom - amiket még nem a ZTE vas hajtja. Kár. Nekem tetszett a dolog.
 #100272  Szerző: szemilan
 
csabyke írta:Nekem sok eve volt hasonlo elmegyen az Istriai felsziget deli reszen Olasz szolgaltatokkal...

Regebben a tornyok erosebben adtak mint a telefon, s mivel a levego nem dioda, tehat oda vixa ugyanugy kellene jonnie ha AZONOS A teljesitmeny, a torony veheto volt de a torony a telot mar nem vette...

Viszont nekem jott le ugyanugy CELLA INFO csak nem ment fel a halora..

PULA-ban VENEZIA , tehat nem is a kozelebbi UDINE vagy meg kozelebbi TRIESTE regioba tartozo partszakasz...


Amugy VOdafones karival is ki lehetett FELLEPES NELKUL a Pannon (Telenor) cellainfojat csalogatni... A telo nem volt belepve, de a cella info lejott

(NOKIA 6260 Symbianos telo)

Hasonlót itthon is tapasztalok. Egy távoli 2100 MHz-es cella jele elérhető, de a készülék nem csatlakozik fel. Csak segélyhívást ír. Ha kicsit erősödik a jel, akkor meg okés. Érdekes jelenség.

A Pannonos cellainfót úgy lehetett előcsalni, hogy megpróbáltál felcsatlakozni a hálóra, és lejött, majd elutasította a kapcsolatot a telefon.
 #100270  Szerző: csabyke
 
Nekem sok eve volt hasonlo elmegyen az Istriai felsziget deli reszen Olasz szolgaltatokkal...

Regebben a tornyok erosebben adtak mint a telefon, s mivel a levego nem dioda, tehat oda vixa ugyanugy kellene jonnie ha AZONOS A teljesitmeny, a torony veheto volt de a torony a telot mar nem vette...

Viszont nekem jott le ugyanugy CELLA INFO csak nem ment fel a halora..

PULA-ban VENEZIA , tehat nem is a kozelebbi UDINE vagy meg kozelebbi TRIESTE regioba tartozo partszakasz...


Amugy VOdafones karival is ki lehetett FELLEPES NELKUL a Pannon (Telenor) cellainfojat csalogatni... A telo nem volt belepve, de a cella info lejott

(NOKIA 6260 Symbianos telo)
 #100269  Szerző: PooLee
 
Én néhány éve Montenegroban, Barban rendszeresen láttam a telefonommal az olasz szolgáltatókat, rájuk csatlakozni azonban sosem akart sikerülni. Egyszer azonban mégis: ráadásul házon belül! Az asztalra volt letéve a készülék, és egyszercsak arra lettem figyelmes, hogy átállt az egyik szolgáltatóra, a cellainfo pedig "BARI" volt. Sajnos nem sokkal azután, hogy a kezembe vettem, visszaállt a helyi szolgáltatóra. A pontos távolságot nem tudom megmondani, de több mint 200 km!
https://maps.google.com/maps?saddr=42.0 ... =8&t=m&z=8
 #100268  Szerző: szemilan
 
LazlowHUN írta:A környékünkön egyebek mellett elérhető az ukrán MTS, amely szolgáltat adókörzetinformációt. A meglepő az, hogy 10 km a határ, de kb. 40 km-nyire fekvő hegyi településeket ír ki. Így valószínű elérnek egy 8-10 km magasan repülő gépet is ezek a rádióhullámok, bár szerintem nem a közvetlenül alatta lévő tornyokról, hanem mondjuk 20-25 km-rel arébb, ahol jó még a rálátás.

A környékünkön is magasabb pontokon simán jönnek a szlovák szolgáltatók. Az is van 40 KM.
Tehát simán lehetséges. Az útba elvileg semmi sem állhat.
 #100267  Szerző: LazlowHUN
 
A környékünkön egyebek mellett elérhető az ukrán MTS, amely szolgáltat adókörzetinformációt. A meglepő az, hogy 10 km a határ, de kb. 40 km-nyire fekvő hegyi településeket ír ki. Így valószínű elérnek egy 8-10 km magasan repülő gépet is ezek a rádióhullámok, bár szerintem nem a közvetlenül alatta lévő tornyokról, hanem mondjuk 20-25 km-rel arébb, ahol jó még a rálátás.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37