RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #171770  Szerző: joe
 
LuciFerko írta:
joe írta:Egy kis "szösszenet"...nem voltam megelégedve a loop antennával, ezért ma készítettem egy mini whip-et...és egyből elégedett lettem a loop antenna teljesítményével :yeah:
Nálad is összeszedett minden zajt? Csak rendes földeléssel használható :(
Össze, illetve alacsonyan is van (nem emelkedik ki az elektroszmogból). A loop antenna alig 1m-rel van magasabban, és csendesebb, sőt RH-n piszkosul elveri a házi építésű mini whip-et. Hosszúhullámon a mini whip több jelet szolgáltat, de az alapzaja is magasabb (érzésre az alsó frekvenciákon ő a nyerő).

Holnap, ha lesz kedvem, ezt az erősítőt beépítem az egyik loop antennába és meghallgatom.
 #171769  Szerző: LuciFerko
 
joe írta:Egy kis "szösszenet"...nem voltam megelégedve a loop antennával, ezért ma készítettem egy mini whip-et...és egyből elégedett lettem a loop antenna teljesítményével :yeah:
Nálad is összeszedett minden zajt? Csak rendes földeléssel használható :(
 #171768  Szerző: joe
 
Egy kis "szösszenet"...nem voltam megelégedve a loop antennával, ezért ma készítettem egy mini whip-et...és egyből elégedett lettem a loop antenna teljesítményével :yeah:
 #171740  Szerző: Kovi02
 
LuciFerko írta:
Kovi02 írta:810khz-en egész jó dance és popzenék mennek ID nélkül. A makedón rádió formatot váltott vagy mi történt?(eddig ilyet még nem hallottam rajta)
Most már duma megy.
6 és 7 között hallgattam, ID nélkül ment csak zene. Műsorlistát meg nem találok a neten. :(
 #171739  Szerző: LuciFerko
 
Kovi02 írta:810khz-en egész jó dance és popzenék mennek ID nélkül. A makedón rádió formatot váltott vagy mi történt?(eddig ilyet még nem hallottam rajta)
Most már duma megy.
 #171738  Szerző: Kovi02
 
810khz-en egész jó dance és popzenék mennek ID nélkül. A makedón rádió formatot váltott vagy mi történt?(eddig ilyet még nem hallottam rajta)

Ill. 972khz-n Korea olyan térerővel,hogy beltéren is hallgathatóan szól!
 #171735  Szerző: LuciFerko
 
Elég nagy fless egy ötvenes évek elején készült rádión hallgatni az '56-os visszaemlékezéseket. :shock: :oops:
 #171728  Szerző: LuciFerko
 
a Chaine 3-on jó veretős house mix megy :shock:
 #171708  Szerző: LuciFerko
 
A BBC-n küldenek folyamatosan pontos időt is (UTC) a 198 khz-en :shock:
MultiPSK Clock programmal vehető, de a vevőt CW üzemmódba kell állítani.
 #171657  Szerző: Sszilu
 
Kovi02 írta:
Sszilu írta:1458 kHz-en mi jöhet? Nem a román, azt ki lehet forgatni, valami fura nyelvű adó, távol-keletiesnek tűnik. Valami rövid " radio" id-t ad. Most angol nyelven beszél, de nem értem.
Ránézek én is,ma nálam az összes eddig vett ázsiai adó nagyon erős volt eddig.

Szerk.: Megvan, Lyca Radio Londonból. :D 972-re nézz rá,már nem annyira erősen,de fogható a koreai.
(és 828-on beltéren is hallgatható a Hit FM :D )
Köszi! A streamot megnéztem, de nem egyezett. Ettől még lehet, hogy az, mert sokat szövegelnek angolul. A 972-n nálam csak zaj van. :-(
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 401