RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #201920  Szerző: Laci95
 
Téves információt közöltem a Kínai Nemzetközi Rádió Magyar nyelvű Adása nappal Magyarországi idő szerint téli idő szerint 11:00 12:00 Nyári idő szerint.12:00 13:00 GMT2+ 15520 17570 khz
 #201203  Szerző: altermanus
 
De van mikor szól a 17570kHz is, van mikor nem. Sőt valamikor közeli SDR-en hallgatva sem hallom, se a 15220kHz, se a 17570kHz-et sem.
 #201202  Szerző: Laci95
 
A Kínai Nemzetközi Rádió Magyar nyelvű Adása ugyanúgy megy Téli időszámítás szerint 11:00 től 12:00 között Nyári időszámítás szerint 10:00 től 11:00 között A Frekvencia Pedig a 15220 Khz
 #200919  Szerző: altermanus
 
Tényleg nem megy a 17570 kHz-en a CRI magyar adása?
 #199497  Szerző: altermanus
 
altermanus írta: 2023.05.29. 09:35 Akkor itt a vodafone hálózatával lesz gond, mert bármelyik SDR állomást akarom betölteni, lefagy :mellow:
Párom telefonja Telekomos, és a Yetteles telefonokon működik. Lehet lesz egy utam a telekomhoz :D
Bepróbálkoztam az ügyfélszolgálaton, hátha kezdenek vele valamit. Meghallgatott az ügyfélszolgálatos, tegnap hívott a technikai ügyintéző, hogy mi a probléma. Elmondtam. Este még nem, de ma reggel már működnek a SDR-ek. :)
Igaz szaggatott, ha nincs rendesen térerő, de az eddig is volt mobilneten. :)
 #199347  Szerző: altermanus
 
joe írta: 2023.05.29. 16:31 BFO - helyi vivőt előállító oszcillátor, ami az SSB jelek vételéhez szűkséges. SSB adás esetében a vivő nem kerül kisugárzásra, csak a modulált jel, így vételkor a vivőfrekvenciát a vevőben elő kell állítani. Ezzel a finomhangoló gombbal pár 100Hz-et el lehet a helyi oszcillátor frekvenciáját húzni (helyes legyen a hangszín). Erre azért lehet szűkség, mert nem biztos, hogy pontosak a kvarcoszcillátorok ill. mozgó vételnél doppler effektusból adódó frekvencia eltolódást is korrigálni szűkséges.
10 MHz-en 100 Hz eltérés 0,001% eltérés, de hangfrekvenciánál ez már jelentős. Ha veszel egy USB/LSB adást és nem jó hangszín, ezzel a gombbal tudod érthetőre "behúzni".
Joe neked sokkal tartozom :) Köszönöm :)
 #199343  Szerző: joe
 
BFO - helyi vivőt előállító oszcillátor, ami az SSB jelek vételéhez szűkséges. SSB adás esetében a vivő nem kerül kisugárzásra, csak a modulált jel, így vételkor a vivőfrekvenciát a vevőben elő kell állítani. Ezzel a finomhangoló gombbal pár 100Hz-et el lehet a helyi oszcillátor frekvenciáját húzni (helyes legyen a hangszín). Erre azért lehet szűkség, mert nem biztos, hogy pontosak a kvarcoszcillátorok ill. mozgó vételnél doppler effektusból adódó frekvencia eltolódást is korrigálni szűkséges.
10 MHz-en 100 Hz eltérés 0,001% eltérés, de hangfrekvenciánál ez már jelentős. Ha veszel egy USB/LSB adást és nem jó hangszín, ezzel a gombbal tudod érthetőre "behúzni".
 #199339  Szerző: altermanus
 
https://photos.app.goo.gl/pW4S8dEMExiRh7Lz8
van egy kérdésem!
nem tudtam mire való, de ma elkezdtem USB és LSB módba tekergetni a középső gombot, olyan mint a ha a pitchelném fel és le a hangot. Végülis mire való?
 #199337  Szerző: altermanus
 
Akkor itt a vodafone hálózatával lesz gond, mert bármelyik SDR állomást akarom betölteni, lefagy :mellow:
Párom telefonja Telekomos, és a Yetteles telefonokon működik. Lehet lesz egy utam a telekomhoz :D
 #199331  Szerző: joe
 
altermanus írta:ha mobilinternetről szeretném megnézni luciferkó SDR állomását, akkor betölt és utána lefagy a weboldal.
Teszteltem, nálam működik (T-Mobil). Két hiba lehetőség - vagy a Vodafone NAT-on nem fordul át a Websdr unicast forgalma, vagy a telefonodon van olyan beállítás, ami blokkolja az unicast fogalmat a mobilinternet felől (amíg a weboldal betölt, addig szabvány TCP 80 (443), de az SDR vezérlés ill. a stream már - szerintem - udp unicast (5000-9999) forgalomként valósul meg).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 401