RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #5498  Szerző: Sokol404
 
A 440 kHz-en, vagy valószínűleg akörül -az LW sávban- tavaly nyáron én is fogtam az MKR egyik tükörfrekijét bent a lakásban úgy este fél 7-kor egy VEF 206-ossal, de elég halkan szólt, viszont nem fédelt semmivel, így bekötöttem a házilag barkácsolt hurokantennámat, és egész stabilan (meg hangosabban is) szólt valameddig, míg ki nem kapcsoltam. 8-) De akkor még nem tudtam, h. erről van szó.
 #5495  Szerző: Sokol404
 
quote="Sokol404"]Az átalakult bajor adó. :)

<a href='http://data.hu/get/713628/801_kHz_20_h_55-kor.mp3.html'>
http://data.hu/get/713628/801_kHz_20_h_55-kor.mp3
</a>[/quote]

Csak alakulna má végre vissza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]


Nekem így is tetszik. :lol: Este a hírek meghallgatása után nemritkán ezt hallgatom.[/quote]

Hát nekem bizony nem, mert a kedvenc AM-en fogható rádiómat ütötte ki... Ilen zenei stílussal pedig tele van az egész világ...

Különben amikor leváltotta a BAYERN1 -ot, (mert a Bayern 1 még a régi, csak másik adó kapta meg ezt a frekit...) akkor olvastam a br oldalán, hogy mekkora jó ez, mert a német fiatalság Spanyolországtól a Baltikumig hallgathatja éjjel kedvenc német rádióját nyaralás közben... Azért megnézném én a sok 5.1-es hangzáshoz meg MP3hoz szokott fiatalt, hogy csak azért hallgat recsegős AM adást, hogy németországból sugárzott zenéket halljon... Akkor inkább ráteker külföldön valami hasonlót játszó FM adóra - szóval szerintem ez 1 hülye húzás volt... A Bayern1 -nak szerintem sokkal nagyobb létjogosultsága volt AM sávban, mert az nem igényel olyan minőséget :((((((((([/quote]

Jó, persze, igazad van. Mindenkinek más a stílusa. :) Ha most úgy sugározna, ahogy máskor, amikor kedvelted, akkor én ugyanúgy belehallgatnék, mert már nekem is qrvára elegem van a szelektorzenéből (8 évig technofélét meg electrot hallgattam, így már ismerem minden fortélyát, azt a kicsinyes összhangzattanát, és már nem izgat). Ja, illetve: "já", biztos a külföldre szakadt "szerecsétlen" német fiatalok ezt AM-en nem fogják hallgatni (lehet, nem is tudnak róla), meg azért néha ezt is a teljes elhalkulásig elnyomja más adó, miért is "süllyednének le" a mi DX-eres szintünkre, ha ott nekik az iPod. :lol:

Na rólam is:
őszintén csodálom, hogy SENKI -mint profi DX-er, vagy mint rádióamatőr- a 2007-es aug. 31-ei megszűnéséig nem figyelt fel a holland Radio10Gold-ra (tíngold). Én ezt hallgattam. 400 kW-tal sugárzott asszem' Amsterdamból, az 1008 kHz-es frekvencián. Na ez olyan volt mint az angol VH1 Television, vagy mint egy normális "Sláger Rádió". Csak a '70-es, '80-as, '90-es évekből származó pop és rockzenéket játszott válogatott stílusban, ezt úgy értem, h. nem ismételtek orrba-szájba, egy-két hazai (holland) nyál is szólt közben, de még az is hallgatható volt, a külföldi, angol nyelvű számokhoz képest csak igen kicsi részaránnyal bírt. Ez egy kereskedelmi rádió volt, ilyet az Absolute Radio-n kívül még azóta sem találtam, néha nappal is hallgatom interneten a http://www.radio10gold.nl oldalon, mert alig van benne reklám, duma, szöveg, teljesen ideális a magyar fül számára. Nekem nagyon tetszett, amíg középhullámon létezett. Minden rádiókészülékkel kiváló hangzással bejött, úgy találtam meg mindig, hogy egy erős orosz meg egy folyton csevegő német nyelvű adó között volt. :lol: A stllusa azért tetszett, mert rég elfeledett kellemes rockszámokat is játszott (John Farnham: St. Elmo's Fire, John Parr: You're The Voice, stb.), és nem volt benne semmi rap, techno, ár 'n' bí meg hasonló förmedvény. Ez egy igazi szórakoztató, csak zenéből álló kereskedelmi rádió volt.

Tényleg senki nem hallgatta?
 #5483  Szerző: Sokol404
 
csabyke írta:Sokol404: Az LSB és USB mód az is egy moduláció, ezt használják a rádióamatőrök forgalmazásra... 10MHz alatt LSB afelett USB modulációban adnak. Úgy tudom, hogy szokták ezt féloldalsávos modulációnak is nevezni...

Ha egy AM vevővel hallgatsz egy LSB/USB (összefoglalónéven SSB) adást, akkor csak nagy fortyogás lesz az egész, bár nekem a CBsávokat szépen leszokta hozni csak fölé/alá kell állni 2-3 kHz -el.

A SANGEAN ATS909 szupervevő tudja ezt az úgynevezett SSB módot is, tehát azzal elvileg mondjuk a 40m -es sávban adó amatőrök "tisztán" foghatók - sőőt még a CW (morze) adások vételére is alkalmas, mert talán van rajta CW mód is.... Szóval erre lennék kiv. hogy mégis milyen minőségben hozza le az SSB adásokat, mert még nem volt ilyenhez szerencsém.... :)
köszi. :D
Ez érthető volt. Így kéne minden tanárnak magyaráznia. 8-)

Analóg hangolású vevővel ezek szerint elvileg lehet fogni, mert azzal könnyű alá- vagy föléhangolni. Néha még könnyebb melléhangolni vele, mint pont rá a frekvenciára. (Volt, hogy cincogott, mint állat valamelyik adó; ekkor ellenőrzésképp egy picit megtekertem, hopp már a frekin is volt, és innentől már tisztán szólt.)
 #5078  Szerző: csabyke
 
LuciFerko írta:na teljes LW+MW bandscan a Sangeannal az udvarban.
http://www.youtube.com/watch?v=t9TmZuyK0KU
Köszi a B.scant - nagyon király... Kár, hogy a 207DLF nem jött, mert pont arra voltam kiváncsi, hogy azt milye minőségben hozza le a 909, nekem 606 is elég tűrhetőn, de itt van nagyon nagy viszonyítási alapom, s kiv. lettem volna mennyivel jobb a 909 tunere...

Az 522 kHz -t igazából a szelektivitás miatt kérdeztem (540 MR1)
Viszont a 801kHz -n ott valami nagyon összeakadt nemde?

Az 1314-1341kHz közötti részen pedig kinyomtad a DX módot a közeli Siófoki adó miatt? Mert igazából kiv. voltam, hogy mennnyivel jobb a 909 szelektivitása...

440kHz -n látom szépen jön nálad az MKR tükörfrekije :) Nyáron egyszer hazafelé jövet Olaszból direkt oda állítotam Veszprémtől a 606ost és teszteltem Enyingig, hogy miként változik a térerősség :) A 7 és 64 út cs.pontjában már elég szépen jött, mint 100km arrébb az 1341 :D

Majd ha lesz egyszer kedved, akkor csinálsz egy kis LSB módú felvételt 7-7,1MHz között??? Kiv. vagyok nagyon, hogy azt még hogyan hozza le a rádió....

Amúgy Te megfigyeltél már olyat, hogyha 220V -ról megy a ketyere, akkor SW érzékenység nagyon dúrva lesz és iszonyatos térerővel jönnek mindenféle rádiók?

Én fogtam így jópár hónapja Olasz és Német CB-seket is - 220V nélkül persze nem szólt semerre
 #5077  Szerző: csabyke
 
Sokol404 írta:
csabyke írta:
Sokol404 írta:Az átalakult bajor adó. :)

<a href='http://data.hu/get/713628/801_kHz_20_h_55-kor.mp3.html'>
http://data.hu/get/713628/801_kHz_20_h_55-kor.mp3
</a>
Csak alakulna má végre vissza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nekem így is tetszik. :lol: Este a hírek meghallgatása után nemritkán ezt hallgatom.
Hát nekem bizony nem, mert a kedvenc AM-en fogható rádiómat ütötte ki... Ilen zenei stílussal pedig tele van az egész világ...

Különben amikor leváltotta a BAYERN1 -ot, (mert a Bayern 1 még a régi, csak másik adó kapta meg ezt a frekit...) akkor olvastam a br oldalán, hogy mekkora jó ez, mert a német fiatalság Spanyolországtól a Baltikumig hallgathatja éjjel kedvenc német rádióját nyaralás közben... Azért megnézném én a sok 5.1-es hangzáshoz meg MP3hoz szokott fiatalt, hogy csak azért hallgat recsegős AM adást, hogy németországból sugárzott zenéket halljon... Akkor inkább ráteker külföldön valami hasonlót játszó FM adóra - szóval szerintem ez 1 hülye húzás volt... A Bayern1 -nak szerintem sokkal nagyobb létjogosultsága volt AM sávban, mert az nem igényel olyan minőséget :(((((((((
 #5076  Szerző: csabyke
 
Sokol404: Az LSB és USB mód az is egy moduláció, ezt használják a rádióamatőrök forgalmazásra... 10MHz alatt LSB afelett USB modulációban adnak. Úgy tudom, hogy szokták ezt féloldalsávos modulációnak is nevezni...

Ha egy AM vevővel hallgatsz egy LSB/USB (összefoglalónéven SSB) adást, akkor csak nagy fortyogás lesz az egész, bár nekem a CBsávokat szépen leszokta hozni csak fölé/alá kell állni 2-3 kHz -el.

A SANGEAN ATS909 szupervevő tudja ezt az úgynevezett SSB módot is, tehát azzal elvileg mondjuk a 40m -es sávban adó amatőrök "tisztán" foghatók - sőőt még a CW (morze) adások vételére is alkalmas, mert talán van rajta CW mód is.... Szóval erre lennék kiv. hogy mégis milyen minőségben hozza le az SSB adásokat, mert még nem volt ilyenhez szerencsém.... :)
 #5056  Szerző: csabyke
 
Joestet. Koszi a bandscant. Hamajd gepkozelben leszek, meylesem, csakmost PPCrol irok, de jolm1 rajta a forum. Ez volt a teszt. Jo ejt!
 #5015  Szerző: Pasa
 
Sokol404 írta:(Az a **>>....-.--- fmscan.org!!!) Tudtok helyette egy hasonló (de tőle jobb :) ) oldalt?
Annyira nem rossz azért, de fenntartással kell kezelni az ott látható adatokat (mint az előbbi példa mutatja). Érdemes az adott országban működő rádiózással foglalkozó oldalakat is nézegetni.
 #4927  Szerző: Sokol404
 
Pasa írta:Az fmscan.org megbízhatatlan, ne dőlj be neki! Szolnokon nincs az 1116-on semmi, csak Miskolcon és Mosonmagyaróváron. :o
Kössz, Nektek elhiszem!

Akkor amit erről az 1116-ról mondottam, bármit is, vegyétek tárgytalannak. Bocsesz, kár volt vele foglalkozni.

(Az a **>>....-.--- fmscan.org!!!) Tudtok helyette egy hasonló (de tőle jobb :) ) oldalt?
 #4926  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:szolnokra még 1350 van :D Debrecenre meg 1485 :o
Ja, azt tudom, hogy nagy hülyeség. :lol: azt nem vettem be, de ezt...
  • 1
  • 382
  • 383
  • 384
  • 385
  • 386
  • 401