RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #198034  Szerző: shadoe
 
Chucky írta: 2023.01.17. 08:11 Sziasztok,
Előkotortam a jó öreg Sony ICF 7600 DS kisrádióm. A nagy mennyiségű elektroszmog ellenére azért jövöget ez az középhullámon a lakásban is. Majd ha jobb idő lesz kimegyek vele a kertbe.
Ami megütötte a fülem tegnap este egy kis olasz adó, a Power927. Egész jó soul zenéket adott. Az mwlist szerint csak 1kw az adó, ennek ellenére élvezhetö minőségben szólt.
Készítem a listát. :)
A Sony ICF 7600-osnál jobb készülék még sosem volt a kezemben, majd 30 évig használtam.
Melyik frekin jött az adás és mikor?
 #198033  Szerző: Chucky
 
Sziasztok,
Előkotortam a jó öreg Sony ICF 7600 DS kisrádióm. A nagy mennyiségű elektroszmog ellenére azért jövöget ez az középhullámon a lakásban is. Majd ha jobb idő lesz kimegyek vele a kertbe.
Ami megütötte a fülem tegnap este egy kis olasz adó, a Power927. Egész jó soul zenéket adott. Az mwlist szerint csak 1kw az adó, ennek ellenére élvezhetö minőségben szólt.
Készítem a listát. :)
 #197729  Szerző: Glenn
 
altermanus írta: 2022.12.06. 18:47 Köszönöm szépen, így már világos!
Például az én Tecsun rádiómon van egy gomb AM BW felirattal, amit nyomkodva öt fokozatban tudom szűkíteni a sávszélességet. Simán kiszedi az arab adót a Kossuth mellől zavarmentesen. :yes:
 #197728  Szerző: altermanus
 
Köszönöm szépen, így már világos!
frekivadasz írta: 2022.12.06. 17:59 https://wiki.ham.hu/index.php?title=AM

Ha ez megvan, akkor képzeld el azt az esetet, hogy hallgatni kívánsz egy állomást, mondjuk a 810kHz-es frekvencián, de üzemel egy, a szabványokat és nemzetközi egyezményeket be nem tartó adó pl. a 816kHz-en, ami hasonló jelszinttel van ott nálad, mint a vételezni kívánt állomás.

Az eremény egy konstans 6KHz-es "sípolás" lesz normál (wide) üzemmódban. Bekapcsolva a keskeny sávot, ami mondjuk 3kHz fölött vág, ki tudod 'ejteni' ezt a zavaró sípolást. Persze a számodra hasznos állomás hangjait is bukod ezzel 3kHz fölött.
 #197727  Szerző: frekivadasz
 
https://wiki.ham.hu/index.php?title=AM

Ha ez megvan, akkor képzeld el azt az esetet, hogy hallgatni kívánsz egy állomást, mondjuk a 810kHz-es frekvencián, de üzemel egy, a szabványokat és nemzetközi egyezményeket be nem tartó adó pl. a 816kHz-en, ami hasonló jelszinttel van ott nálad, mint a vételezni kívánt állomás.

Az eremény egy konstans 6KHz-es "sípolás" lesz normál (wide) üzemmódban. Bekapcsolva a keskeny sávot, ami mondjuk 3kHz fölött vág, ki tudod 'ejteni' ezt a zavaró sípolást. Persze a számodra hasznos állomás hangjait is bukod ezzel 3kHz fölött.
 #197726  Szerző: altermanus
 
Üdv!
Akarok egy LW/MW/SW/RDS FM rádiót magamnak, és az egyiknél láttam egy olyat, hogy ,,AM Wide / Narrow szűrő". Ilyen esetben szerintem a Google nem a barátom, ezért egy hozzáértőt kérdeznék, hogy mi lehet az?
Előre is köszönöm.
 #196402  Szerző: LuciFerko
 
Két napja Grigoriopol (Moldova) a 999 kHz-en a Radio Rossii műsorát adja, a TWR adásai átköltöztek az 1548 kHz-re.
2014 előtt ugyan innen az 549 kHz frekvencián ment a Rossii, gondolom most Solt miatt került a 999-re.
 #195812  Szerző: joe
 
p0tyi írta:Az ukrajnai feszültség óta folyamatosan hackelik az UVB-76-ot.
Itt érhető el egy live stream: https://youtu.be/fUgzv-8_EMc - a vevő vajon hol lehet? - pár napja néztem, a YT-re streamelt vevőn hallatszottak a zavaró adások, de nálam nem -> zavaró adó holt zónájába esek.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 401