RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #7211  Szerző: csabyke
 
A SzabadEuropa SWn jott..,
Pl. 6085kHz B5 Aktuell u@nnan jon csak DRM zaj van, de jon.

6075kHz DeutschcWzlle megmesszebbrol es gond nelkul jon.

RAI RadjoUno nem SW, hanem MW.
Ha 900 befeedel, proba 657 vagy 936kHz-t
 #7210  Szerző: mg
 
vef12 írta:Igazából fel nem tudom fogni, hogy annak idején nagyapáink hogyan tudták hallgatni pl. a Szabad Európát, amit Münchenből adtak mindössze 135kW-tal :?:

Mi változott meg azóta?
A SZER-t rövidhullámon adták.
 #7209  Szerző: vef12
 
Jó reggelt mindenkinek!

Nos, elkészült az antenna. Egy helyi amatőr rádióklub tagja segített, aki elvégezte a szükséges számításokat, és rendelkezésemre bocsájtott megfelelő kapacitású légforgót, bár mindvégig hangsúlyozta, hogy nem fog többet tudni, mint a gyári ferrit. Lehetséges, hogy el kellett volna hinnem, mivel végzettségét tekintve villamosmérnök. Végeredmény: az antenna hatása gyakorlatilag nulla. Valóban nem tud többet, mint a ferritrúd. :o

Elmondása szerint a vételen csak egy baromi hosszú (200m<) drót segítségével lehetne javítani... Jó ötlet, csak sajnos nálam nincs ilyen nagy kert... :(

Részemről itt be is fejeztem a kísérletezést, ami fogható az fogható, ami nem az nem, a RAI-t meg majd hallgatom műholdon. :( (Csak sajnos így elveszett a DX varázsa).

Igazából fel nem tudom fogni, hogy annak idején nagyapáink hogyan tudták hallgatni pl. a Szabad Európát, amit Münchenből adtak mindössze 135kW-tal :?:

Mi változott meg azóta?
 #7087  Szerző: VR5000
 
csabyke írta:
mi értelme van nyomatni a DLF-et azzal a miniTérerősséggel 6190kHz -n, mert még a 207kHz is jobban jön :)
Itt nálunk. De lehet, hogy máshol a 6190 fogható jobban. Nem egyforma a két sáv terjedése.
 #7085  Szerző: VR5000
 
vef12 írta:
Elkészítem az antennát, azután meglátjuk, mit sikerült ártani. :?:
Várjuk az eredményeket!
 #7066  Szerző: vef12
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget, ötleteket. Valószínűleg egy hangolható keretantennát készítek, most nézegetem a neten a legfontosabb tudnivalókat.

Egyébként szinte biztosan nem rádió hiba lehet, ugyanis hasonló (ugyanaz) a jelenség a vef12-n, a sokol404-n, és egy régi telefunken rádión egy időpontban, egy irányba forgatva.

Elkészítem az antennát, azután meglátjuk, mit sikerült ártani. :?:
 #7058  Szerző: csabyke
 
VR5000 írta:Ennek ellenére: a rövidhullám itt senkit nem érdekel?
Alig esik szó róla.
Engem nagyon - sőőőt én a Deutsche Welle igen gyakori hallgatója vagyok
SW 6075 13780 9545 kHz

Amikor pl. nyáron Olaszba voltam szinte mindig a 6075/13780 és 6155 kHz bömbölt a napernyő alatt :)
Balról a Müncheniek lehet, hogy még örültek is nekem...

Persze, azért az OFFTopic RADIO BIRIKINA és a SORRISO a jókis olasz népzenékkel kihagyhatatlan csemege volt a német hírblokkok között :)

Vasárnap délután fogtam egy szerintem Luxemburgi rádiót, német schlagereket toltak rajta és közben mindenféle turisták által kedvelt Svájci és Német célpontokat boncolgattak - julius közepe volt - a freki 5945 kHz volt...

Valakinek van tipp, hogy mi lehetett ez?

Illetve, hogy mi értelme van nyomatni a DLF-et azzal a miniTérerősséggel 6190kHz -n, mert még a 207kHz is jobban jön :)

SW téren engem mindig nagyon pörgetnének az amatőr adások is, csak a 606os nem vesz SSB -t - namajd a 909
Nomeg a B5 AKT. -ot is szívesen hallgatnám, ha lefordítaná a DLF morajlást a 6085kHz -n...
 #7051  Szerző: VFO
 
VR5000 írta:Ennek ellenére: a rövidhullám itt senkit nem érdekel?
Alig esik szó róla.
De igen, engem nagyon is. :D
 #7032  Szerző: VR5000
 
Ennek ellenére: a rövidhullám itt senkit nem érdekel?
Alig esik szó róla.
 #7030  Szerző: VFO
 
Én sem hallottam semmit :(
  • 1
  • 377
  • 378
  • 379
  • 380
  • 381
  • 401