RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #198123  Szerző: Laci95
 
Sziasztok mi a oka hogy Budapesten nem lehet fogni Külföldi középhullámú adásokat hanem csak nyugat Magyarországon mert az am fm dx hungary youtube csatornáján tud fogni én meg nem nekem is van középhullámos rádióm de az cd és magnókazetta lejátszós asztali rádió
 #198089  Szerző: mihalylovics
 
joe írta: 2023.01.23. 19:38
mihalylovics írta: Nekem is van egy ilyen készülékem, de egy baj van vele: már beszart: se AM-en, se FM-en nem vesz semmit. Tud valaki egy jó szerelőt, aki esetleg meg tudná csinálni?
Nem feltétlen jó szerelő kell, hanem aki ráér kicserélgetni a benne lévő 30-40db elektrolit kondenzátort. Ebay-en felújító csomagok is kaphatók hozzá.

https://www.ebay.com/itm/123310134846?h ... R9SXnv67YQ
ez szuper, köszi! már tényleg csak egy embert kell találnom, de az talán egyszerűbb lesz. a készúléket sajnálnám kidobni, elég jó volt ez ahhoz, hogy csak veszni hagyjam...
 #198088  Szerző: joe
 
mihalylovics írta: Nekem is van egy ilyen készülékem, de egy baj van vele: már beszart: se AM-en, se FM-en nem vesz semmit. Tud valaki egy jó szerelőt, aki esetleg meg tudná csinálni?
Nem feltétlen jó szerelő kell, hanem aki ráér kicserélgetni a benne lévő 30-40db elektrolit kondenzátort. Ebay-en felújító csomagok is kaphatók hozzá.

https://www.ebay.com/itm/123310134846?h ... R9SXnv67YQ
 #198080  Szerző: mihalylovics
 
Chucky írta: 2023.01.17. 08:11 Sziasztok,
Előkotortam a jó öreg Sony ICF 7600 DS kisrádióm. A nagy mennyiségű elektroszmog ellenére azért jövöget ez az középhullámon a lakásban is. Majd ha jobb idő lesz kimegyek vele a kertbe.
Ami megütötte a fülem tegnap este egy kis olasz adó, a Power927. Egész jó soul zenéket adott. Az mwlist szerint csak 1kw az adó, ennek ellenére élvezhetö minőségben szólt.
Készítem a listát. :)
Nekem is van egy ilyen készülékem, de egy baj van vele: már beszart: se AM-en, se FM-en nem vesz semmit. Tud valaki egy jó szerelőt, aki esetleg meg tudná csinálni? (még valamikor 1988 körül "csempésztük be" az országba, akkor AM-en kívül max. a Danubiust és a Balaton környékén az Ő3-at tudtuk vele hallgatni), régi szép idők...
 #198054  Szerző: shadoe
 
djlacee írta: 2023.01.19. 10:32
Milyen készüléket vettél?
SHARP DR-P320, a közel 0 tudásommal DAB+ rádiók terén. Kb. 4 FM rádiót tudok rajta elmenteni úgy, hogy az még számomra megtanulható és kezelhető. Ez sajnos így elég gyér, a Sony készüléken (majd 30 éve!) 10 adót probléma nélkül le tudtam menteni. Az egész rádió úgy kényelmetlen és hasznavehetetlen nekem, ahogy van.
 #198045  Szerző: djlacee
 
shadoe írta: 2023.01.18. 21:50
kristikoma írta: 2023.01.18. 11:46
Az komoly, pedig van még pár középhullámú brit adó. Legalább az Absolute szól online is, ha máshogy nem. Amúgy a luxemburgi RTL sem szól már hosszúhullámon.
Sajnos fogyunk... pont amikor egy komolyabb - akár Sony SW7600-ast - tervezek beszerezni.
Nekem sajnos a nyáron vásárolt DAB rádióm egy kalap szalámit se ér, minthogy digitális adókat nem fog, RDS az adók felénél vacakol vagy nem is működik, AM, LW, SW meg nincs rajta, a sima FM-et meg egy régebbi gyártású készülék nagyságrendekkel normálisabban fogja és még kezelhetőbb is.
Milyen készüléket vettél?
 #198042  Szerző: shadoe
 
kristikoma írta: 2023.01.18. 11:46
Az komoly, pedig van még pár középhullámú brit adó. Legalább az Absolute szól online is, ha máshogy nem. Amúgy a luxemburgi RTL sem szól már hosszúhullámon.
Sajnos fogyunk... pont amikor egy komolyabb - akár Sony SW7600-ast - tervezek beszerezni.
Nekem sajnos a nyáron vásárolt DAB rádióm egy kalap szalámit se ér, minthogy digitális adókat nem fog, RDS az adók felénél vacakol vagy nem is működik, AM, LW, SW meg nincs rajta, a sima FM-et meg egy régebbi gyártású készülék nagyságrendekkel normálisabban fogja és még kezelhetőbb is.
 #198037  Szerző: Glenn
 
shadoe írta: 2023.01.17. 21:19A Sony ICF 7600-osnál jobb készülék még sosem volt a kezemben, majd 30 évig használtam.
Bizony, a DX-erek vágya volt, csak kevesen tudtak hozzájutni. :boldog:
De ma már azért vannak jobbak nála.
 #198036  Szerző: kristikoma
 
Chucky írta: 2023.01.17. 23:36
shadoe írta: 2023.01.17. 21:19 A Sony ICF 7600-osnál jobb készülék még sosem volt a kezemben, majd 30 évig használtam.
Melyik frekin jött az adás és mikor?
927 kHz. Most is szól, de hullámzó a vétel. Elvileg 24 órás. Este 10 után szoktam fülelni.

Érdemes még kihasználni ezt a pár napot, 1215-ön is dönget az Absolute radio Angliából, de január 20-án lekapcsolják!!! :(
Az komoly, pedig van még pár középhullámú brit adó. Legalább az Absolute szól online is, ha máshogy nem. Amúgy a luxemburgi RTL sem szól már hosszúhullámon.
 #198035  Szerző: Chucky
 
shadoe írta: 2023.01.17. 21:19 A Sony ICF 7600-osnál jobb készülék még sosem volt a kezemben, majd 30 évig használtam.
Melyik frekin jött az adás és mikor?
927 kHz. Most is szól, de hullámzó a vétel. Elvileg 24 órás. Este 10 után szoktam fülelni.

Érdemes még kihasználni ezt a pár napot, 1215-ön is dönget az Absolute radio Angliából, de január 20-án lekapcsolják!!! :(
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 401