RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #9196  Szerző: mg
 
arról nem hallottam, hogy a már meglévő készülékeket begyűjtötték volna, de az '50-es évek első felében, Rákosi idejében készült néprádió (Orion 313) fix hangolású volt, volt rajta két gomb, az egyik egy háromállású kapcsoló (ki, Kossuth, Petőfi), a másik meg a hangerő...
szintén 1950-ben kezdték el kiépíteni a vezetékes rádiót, amit minden háztartásba el akartak juttatni, de aztán hálistennek nem jutottak el odáig :) ez úgy, mint a sulirádió, csak épp falu vagy város méretekben, 100V-os hálózaton a lakásban felszerelt hangszórókba nyomta a központi műsort. szerencsére hangerőszabályzó-kikapcsológomb volt rajta :)
 #9195  Szerző: centerweb
 
Kommunizmus alatt. Pontosan nemtudom mikor.
 #9194  Szerző: LuciFerko
 
mikor? ilyenről nem hallottam még :o
 #9193  Szerző: centerweb
 
Miért? Itt is így volt. Nagyim mesélte, hogy összeszedték a rádiókat, és egy időre elvitték őket a postára ahol áthangolták, meg kivették belőlük a skálát, hogy csak a Kossuthot lehessen velük hallgatni.
 #9192  Szerző: LuciFerko
 
http://www.e-fccj.com/node/1857
In North Korea most homes have a radio but it’s typically locked to the state-run Korea Central Broadcasting Station (KCBS). Radios are registered with the authorities and random checks are made to ensure no one has tinkered with the set to pick up foreign stations.
aztkurva :o

Azaz

"Észak-Koreában a legtöbb háztartásban található rádiókészülék, de ezek általában módosítva vannak, hogy csak a Központi Koreai Rádióadást tudják fogni. A készülékek regisztrálva vannak, és a hatóságok véletlenszerűen ellenőrzik, hogy nem-e babrálták meg őket abból a célból, hogy alkalmasak legyenek a külföldi állomások vételére"
 #9190  Szerző: joe
 
LuciFerko írta:
joe írta:Scan-eltem egy kicsit én is, érdekes adások a 49-41m-es broadcast sávok között:
6518 kHz Voice of People (Észak- Korea) - műsorzárás magyar idő szerint 22 órakkor
ez nem clandestine adás Dél-Koreából Északra?
neked van igazad...nem az adó helye, hanem a célterület Észak-Korea...elnéztem. Joe
 #9187  Szerző: LuciFerko
 
joe írta:Scan-eltem egy kicsit én is, érdekes adások a 49-41m-es broadcast sávok között:
6518 kHz Voice of People (Észak- Korea) - műsorzárás magyar idő szerint 22 órakkor
ez nem clandestine adás Dél-Koreából Északra?
 #9186  Szerző: LuciFerko
 
joe írta: 6973 kHz ? héber nyelvű adó
Joe
Galei-Zahal Radio
 #9185  Szerző: joe
 
Scan-eltem egy kicsit én is, érdekes adások a 49-41m-es broadcast sávok között:
6518 kHz Voice of People (Észak- Korea) - műsorzárás magyar idő szerint 22 órakkor
6860 kHz Radio Cairo (arab nyelven)
6973 kHz ? héber nyelvű adó
Joe
 #9158  Szerző: Pasa
 
csabyke írta:Ez milyen Tuner?
Ott van a megjegyzésben: Panasonic National DR31
  • 1
  • 367
  • 368
  • 369
  • 370
  • 371
  • 401