RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #2954  Szerző: LuciFerko
 
Rednex - Cotton Eye Joe 8-) amúgy az RRActualon ment, jött pár frekin 8-)
 #2951  Szerző: Sokol404
 
1200 kW vs. 12-14 kW
 #2950  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:sokol bandscan:
http://www.youtube.com/watch?v=tMfiKqFWG1M

:P :P :P :P
Ezt tuti éjjel vetted fel.
Mondok egy tippet: én ezzel a 403-assal azt tapasztaltam,hogy ha a bőrtokjában tartom, olyan mintha nem lenne földelve, tehát kevesebb adót vesz, és azokat is halkabban. Ha leveszem róla, és ugyanoda visszateszem a rádiót, akkor már olyan, mint amilyennek lennie kell. Meg ez mivel kicsi, gyakran szoktam földelt testekhez tenni, zum Beispiel: radiátor, fal mellett az a hely, ahol fut a hálózati vezeték, gázcső...meg minden, ahol hangosabban szól.

Az a jó, h. ezeknek különösen finoman hangolható az állomáskeresőjük. Jó a hangja a Tiédnek, különösen tiszta. Az enyém "rekedten" szól... már sokszor volt javítva, azért használom az újabb típust. Az az amerikai szám (nem jut eszembe a címe, azt megjelenésekor mi csak Kaltan Joe-nak hívtuk) nagyon tetszett, ahogy a kis régi orosz rádión szólt.
 #2941  Szerző: LuciFerko
 
a Skopje szólt Írországban is, ott a BBC Scottlandot csapkodta szépen 8-) MKR-nek nyoma sem volt.
 #2940  Szerző: Sokol404
 
furijanos írta:Nekem is belepofáz az 1251-be valami arab,nem lehet kiforgatni.
Tegnap este pont ezen gondolkodtam, hogy -így rádiózás (AM) szempontjából- Enying sincs messze tőlem, és ott rossz az 1116 meg az 1251. De az, hogy még 50 km-re Baján is!!! 8-) Kicsi a világ... ezt nem hittem volna, hogy 50 km is ennyire számít.

Nálam mindkettőt ki lehet forgatni, az 1116 ÉK-i irányba áll, az 1251 meg K-NY-i irányba, és mindennemű segédantenna nélkül szól, és ez utóbbit még könnyebb kiforgatni. Amúgy mindkettő frekvenciánál hallani, ahogy hol az egyik , hol a másik adótorony szól, egyszer egyik erősebb, egyszer másik -ezért visszahangzik-, néha meg kölcsönösen felerősítik egymást, de a kioltás meg az arab beleugatás nálam is az 1251-en néha olyan erőteljes tud lenni, hogy pár mp-re teljes csönd van. De az arab akkor nem nyomja felül, csak teljesen lehalkítja. --->de ezt olyan ritkán, h. simán tudok rajta híreket hallgatni.

Érdekes..., hogy a távolság ennyire számít {még itt is}. ;)
 #2936  Szerző: Sokol404
 
Ne feledjétek, holnap -30-án- Solt fele teljesítménnyel fog nyomulni! (8 h- 17 h-ig)

Én fel is írtam egy cetlire, nehogy "lemaradjak" róla. :D
 #2933  Szerző: LuciFerko
 
936 valamennyire szól néha. 1197-en meg hatalmas kavarodás van :D
 #2927  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:lehet benne valami, mert a 936 és a 1197 khz-en is van adójuk.
Azokat kéne levadászni. ;) (elvégre nincs messze)
 #2925  Szerző: LuciFerko
 
lehet benne valami, mert a 936 és a 1197 khz-en is van adójuk.
 #2896  Szerző: Pasa
 
LuciFerko írta:itt a macedón adó, szerbül van hozzá leírás:
Ez macedónul van, bár azért hasonlít a szerbhez (ez a nyelv a szerb és bolgár "keveréke" különben). Amit értek belőle, az nagyon érdekes. Olyan a torony kiképzése, hogy az 1200 kW-os betáplált teljesítmény fő síkban 1510 kW ERP. Ezért van egy "halott zóna" (mrtvita zona), ami az adó közelében este lehetetlenné teszi a jó minőségű vételt. Ohridban, ami szintén Macedóniában van, külön frekin kell sugározni a műsort egy helyi adóval. Ugyanakkor egész Európában, közel keleten és Észak-Afrikában este kiválóan vehető a 810 kHz. 1900 km-re Londonban, 2300 km-re Finnországban és 450 km-re Burgaszban 100%-osan tiszta a vétel az esti órákban.
Erről az jut eszembe, hogy lehet, hogy ott meg ezt csapkodják a távolabbi adók (esetleg az MKR)?
  • 1
  • 391
  • 392
  • 393
  • 394
  • 395
  • 401