RADIOSITE Fórum

  • FM-DX

 #1165  Szerző: Sz.
 
Budapest: szeptember 11-től október 30-ig 08:00-18:00 között időszakos sugárzáskorlátozás a következő rádiócsatornák esetében:
- MR1 Kossuth 107,8,
- MR2 Petőfi 94,8
- MR3 Bartók 105,3
- Danubius 103,3
- Sláger 100,8
- Juventus 89,5

Kabhegy: szeptember 29-től október 3-ig 08:00-18:00 között időszakos sugárzáskorlátozás a következő rádiócsatornák esetében:
- MR2 Petőfi 93,9
- MR3 Bartók 105
- Danubius 100,5
- Sláger 107,2

Szentes: október 14-től október 18-ig 08:00-18:00 között időszakos sugárzáskorlátozás a következő rádiócsatornák esetében:
- MR2 Petőfi 98,8
- MR3 Bartók 107,3

http://www.sat.hu/read.php?id=1527

Re:

 #972  Szerző: Sokol404
 
Pasa írta:Nekem is van hordozható Vidi sztereó magnós rádióm. 8-) A tükörfreki minden OIRT-os rádión így viselkedik, tehát nem tudsz ráhangolni pontosan. Hogy miért, talán a nagy elektromos guruk majd elmagyarázzák. Én is évtizednyit gondolkodtam rajta, de nem jöttem rá.
Köszi, ez nálam is megoldotta a rejtélyt. Amúgy én is egy évtizednyit vívódtam rajta, mert '98-ban kaptam az OIRT-os CCIR vevőt, és lám, most 2008-ban, 10 évre rá kaptam meg a választ, hogy ez nem is készülékhiba! :P
 #958  Szerző: Sokol404
 
Nálam a Sláger évek óta hangosabban szól a szentesi adóról (100,4), mint a csávolyi telephelyről (96,7), a lefedettsége is szinte azonos, így vannak, akik a távolabbi -szentesi- adóról hallgatják, pedig az megtévesztő, mert a sztereó-jele nem olyan erős.

Szentes 35 kW,
Csávoly 6,3 kW. :D

(A megfigyelés helye Tompa.)

 #655  Szerző: Pasa
 
Nekem is van hordozható Vidi sztereó magnós rádióm. 8-) A tükörfreki minden OIRT-os rádión így viselkedik, tehát nem tudsz ráhangolni pontosan. Hogy miért, talán a nagy elektromos guruk majd elmagyarázzák. Én is évtizednyit gondolkodtam rajta, de nem jöttem rá.

T

 #654  Szerző: csabyke
 
Ez a tükörfreki kifejezés bennem először akkor fogalmazódott meg, amikor tükör módjára láttam viselkedni egy mutatót emiatt

VIDEOTON RM 5642-S
Ezt a típust biztosan sokan ismeritek. Azon van egy mutató, AM Térerősséget mutat, FM pedig azt, hogy pontosan a Freki közeépre van -e állítva az adó

Pl: Danubius 103,3 MHz
103,1 Balra áll
103,2 halad középre
103,3 középen van
103,4 halad jobbra
103,5 jobbra áll teljesen

Most fogunk egy OIRT sávban tanyázó Tükörfrekit
(Pl: Juventus 89,5 Tükör frekije kb. 68MHz -nél

67,7 teljesen balra áll, mert SEMMI nem fogható
67,8 hírtelen totál jobbra dől
67,9 elindul balra
68,0 kb középen
és balra tart végig
Szóval TÜKÖRKÉP :) Én ezért neveztem el annó ezt a frekit csak úgy magamban tükör frekinek :) Vicces, hogy tényleg így nevezik - és ez is vicces

Ha van ilyen rádiótok próbáljátok ki :)

Ha valaki pedig elmagyarázza, hogy miért reagál így a berendezés, az nekem egy 15 éves rejtéjt old fel :)

Illetve arra is kiváncsi vagyok, hogy a 10,7MHz -s KF -nek miköze van ehez a tükörhöz?

Mert 21,4MHz körül van a tükörfreki (PLL tunerem nem volt akkoriban...) így kb. számoltam ki...

Illetve azzal játszottam, hogy pl. egy
OIRT -s rádiót belőttem egy frekire
(Legyen "A" készülék
Egy "B" készüléket (Sony Walkman 65-108MHz - megszakítás nélkül) belőttem 10,7MHz -vel fentebb, ahol "A" rádió kisugárzott jelét fogtam
"C" készüléket pedig ráállítottam "B" készülék + 10,7MHz -re
És az pedig a "B" készülék jelét fogta
Azonban az "A" készülék pedig a "B" készülék tükörfrekijét fogta

Tehát van csak két rádió:

"A" jelét ha fogod "B"-vel
akkor "B" jelének tükörfrekijét ugyanott fogod "A" -val (ahonnan sugárzol a "B"-nek

Na picit kompliziert, de remélem nem bonyolítottam túl :)
 #539  Szerző: Sokol404
 
http://www.youtube.com/watch?v=JdJchFDjYh8

Luciferko, kimaradt a Danubius Pécs 105,5 MHz. Pedig láttam, a budapesti adók tisztán, RDS-sel jöttek, tehát ennek is szólnia kellene arrafelé.

:P
 #305  Szerző: meteoros
 
Keressetek üres frekit és hallgatózzatok!
Szép DX-eket lehet néha hallani egy-egy meteorvisszhangban. Ha hosszabb, akkor lehet, hogy az RDS dekóder ki is irja a PI-t vagy lehet többet is.
Ha már egyszer nincs terjedés, legalább legyen valami élményünk. ;)
 #289  Szerző: Sokol404
 
Nos, nálam OIRT-sávon jónéhány adó bejön, de az RTL Klub pécsi hangja kivételével mind tükörfrekvencia. (Terjedéskor még nem volt szerencsém elővenni.)
Némelyik rádión kifejezetten tisztán jön be az -előbb említett- összes országos rádió tükörfrekvenciája, én meg azt hittem, hogy az jó. :lol: Aztán olvastam csak itt Nálatok, h. az csakis a rádió gyenge minőségére következtet.

Van egy analóg hangolású Philips vevőm, melynél a skálán egymás után van folyamatosan az OIRT- valamint a CCIR-sáv. Amikor OIRT-on akarok rajta hallgatni bármit is, folyton átlépi az adott frekvenciát... :oops: Lehetetlen behangolni, akárhogy is tekergetem oda-vissza. Látszik, h. fogja sztereóban is, de egy pillanat alatt át is ugrik rajta. Újkora óta ilyen, tehát akkor ez készülékhiba?
 #107  Szerző: LuciFerko
 
OIRT, CCIR FM hullámvadászat
  • 1
  • 532
  • 533
  • 534
  • 535
  • 536